Zeelar PZC 13 Reimerswaal pareert kritiek Wijk Ouverture formeel 'af BEVELANDEN-THOLEN 19 22 Wethouder: genoeg signalen gegeven over beleid Muziekschool. Nat pak op Schaapscheerdersfeest Kalender 'een integratie door Hans Demeulenaere' op het IKeiland Vaccinaties voor het volk van voormalige koppensnellers Maandag 22 juni 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - De gemeente Reimerswaal heeft jaar in, jaar uit laten weten dat ze het financiële beleid van de Zeeuwse Muziekschool afkeurt. Di recteur Willem Smit kan dus niet volhouden dat het Reimerswaalse voornemen uit de gemeenschappe lijke regeling Zeeuwse Muziek school te stappen, als een volsla gen verrassing komt. Dat zegt wet houder Hans de Kunder. Volgens hem heeft Reimerswaal al talloze signalen afgegeven. „We hebben de gewijzigde begroting 2006 afgewezen, de conceptbegro ting 2007, de eerste gewijzigde be groting van 2008, het terugverdien- plan in 2008, de gewijzigde begro ting 2009 en de begroting 2010. Voldoende signalen, lijkt me." De Zeeuwse Muziekschool wordt gefinancierd door dertien gemeen ten. Er is gekozen voor een ge meenschappelijke regeling, waarin gemeenten stemrecht hebben naar rato van het inwoneraantal. Daar door hebben de grote gemeenten meer te zeggen dan de kleinere. Dan is het frustrerend dat je als kri tische, kleinere gemeente steevast geen poot aan de grond krijgt. De kritiek van Reimerswaal: voor die 80.000 euro die de gemeente jaarlijks bijdraagt, komt er eigen lijk onvoldoende product terug. Dat is volgens De Kunder geen ver wijt, maar een constatering: „We krijgen uit het veld, dus van mu ziekvereniging en leerlingen, kri- Reimerswaal heeft de Zeeuwse Muziekschool al vaak bekriti seerd. Dat de gemeente eruit stapt, kan geen verrassing zijn, zegt wethouder De Kunder. tiek op onderwijs van de Muziek school. Verder roepen we al langer dat geld niet goed wordt geïnves teerd. Zo was er in het terugver- dienplan 110.000 euro gereser veerd voor automatisering. Wij hadden andere keuzes gemaakt. Voor de gemeenteraad was de maat vol." Een andere reden is dat Reimers waal een eigen visie op muziekon derwijs heeft ontwikkeld. De hui dige werkwijze van de Zeeuwse Muziekschool strookt niet met de Reimerswaalse ideeën. „Reimers waal wil graag een integraal beleid voeren. We spelen met het idee een cultuurhuis op te zetten, waar bij er inbreng is van verenigingen en een koppeling komt met het on derwijs. Daar willen we graag zelf de regie over voeren." Volgens Muziekschool-directeur Smit zal de uittreding van Reimers waal per 1 juli (pro forma, de ko mende twee jaar blijft ze nog in de gemeenschappelijke regeling) ten koste gaan van muzikale leer lingen in die gemeente. De Kun der deelt die conclusie niet. „Er zijn andere mogelijkheden hoog staand en betaalbaar muziekonder wijs te bieden. Bergen op Zoom bewijst dat bijvoorbeeld." NISSE - Het Schaapsscheerdersfeest in Nisse, dat dit jaar dertig jaar bestaat, heeft zaterdag een recordaantal bezoekers getrokken. Vol gens comitévoorzitter Wim de Smit liep het vanaf tien uur 's morgens ai storm. Hij schat dat er zo'n 15.000 mensen, verdeeld over de dag, op het folkloristisch festijn zijn afgeko men. Het touwtrekken bij de vijver op het Dorpsplein trok als vanouds veel bekijks. Op merkelijk was dat een damesteam één keer een herenteam, wist te verslaan. Het vrijdagprogramma trok minder mensen. Met name het folkbal bleek een sof. foto Willem Mieras video op www.pzc.nl/bevelanden door Frank Balkenende GOES - De Goese wijk Ouverture is formeel 'af. Wethouder Rinus Die- leman maakte er zaterdag een offi cieel moment van tijdens het eer ste wijkfeest van de wijkvereni- ging Overturia (Ouverture, Over- zuid en het toekomstige Aria). Hij bracht ook een cheque van dui zend euro mee. Het gaat om een aanvulling op het wijkbudget (7000 euro per jaar) dat Overturia wil gebruiken om een buitenkunst werk te bekostigen. De plaats daar voor moet nog worden bepaald. Met het wijkbudget is al wel een eerste uitgaaf gedaan: binnenkort krijgt Ouverture een picknickbank en een tafeltennistafel. Die twee voorzieningen scoorden hoog in een enquête die de wijkvereniging vorig onder bewoners hield. Het wijkfeest op de skeelerbaan/ijsbaan trok tweehon derd wijkbewoners. Voorzitter Jef frey Kutterink van de wijkvereni ging spreekt van een goede op komst. „Onze wijken kenmerken zich door vrijstaande woningen waarvan de bewoners wel hun bu ren kennen, maar verder weinig contact hebben. Dit is een leuke manier ook mensen uit de wijk te ontmoeten." Het wijkfeest, van één uur 's mid dags tot twaalf uur 's avonds, bood een volleybaltoernooi, pannakooi, een clown, een schminkbeurt voor kinderen, een springkussen en een barbecue. De wijkvereniging zal via een mail-enquête peilen hoe het evenement is bevallen. De Goese had per ongeluk een gloednieuwe kalender die ze van haar vader had gekregen met tas en al in de prullenbak gegooid. Haar zoontje jeffrey van 4 hoorde het verhaal aandachtig aan, toen ze het haar man vertelde. Hij zou het wel even doorgeven aan opa!, liet hij zijn moeder we ten. Die maande haar zoon echter om Tip? redactie@pzc.nl zijn mond te houden: „Doe dat maar liever niet jeffrey, want ma ma vindt het al vervelend ge noeg..." Zoonlief keek zijn moeder aan met een ondeugende blik van 'eigen schuld'. Vervolgens antwoordde hij: „jullie wilden mij toch zo graag hebben? je weet dat kleine kindjes alles doorvertellen!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41