reputatie waar Evelien de Kesel grossiert in r prijzen bij dressuurwedstrijd Axel Jeugd klopt routiniers in Reynaerttoernooi Rol De Schelde is snel uitgespeeld z Belgische darter wint voor derde keer 'Open Philippine'. Foeke van den Bergen winnaar in het enkelspel 5. Stephanie de Frel is oppermachtig in de klasse Zi. Waterpoloërs zijn niet opgewassen tegen AZ&PC. Zuiddorpenaar Willems wint clubcross in Axel door Aector Dooms PHILIPPINE - Wat heeft Ronny Huy- brechts met het darttoernooi in Philippine? Heel veel. Want de 44-jarige darter uit Antwerpen won zaterdag voor de derde keer de 'Open Philippine'. „Ik kom graag naar Philippine. Alleen al vanwege het sfeertje. Ik voel me hier op mijn gemak", zei de maga zijnbediende na afloop in het ge meenschapscentrum De Kaai. De winst in de sterkbezette single mannen met 125 deelnemers was ook weer niet zo verrassend, om dat Huybrechts de nummer één van België is. Dit jaar werd hij Bel gisch én Vlaams kampioen. De Belg hield in de vijfde editie van de 'Open Philippine' zijn reputatie hoog via een gemakkelijke 5-1-ze- ge in de finale tegen Davy Venken uit Belgisch Limburg, ook deel uit makend van de nationale selectie. Huybrechts, die 25 jaar dart, straal de tijdens de vijf partijen in de aanloop naar de eindstrijd al het nodige vertrouwen uit. „Het liep allemaal soepel. Ik ben nooit in de problemen geweest, maar in een knock-out systeem weet je het nooit. In de finale heb ik heel strak gegooid. Ik had voor de legs drie keer dertien, één keer zestien en één keer achttien pijlen nodig." Venken moest bekennen dat hij te- kortkwam. „Ronny gooide heel constant. Ik heb nooit druk op hem kunnen zetten." Eerder moest Pieter Otten de kracht van Huybrechts ervaren. De Vlissinger verloor in de halve finale met 4-1, maar kon met een derde plaats op een uitstekend toernooi terugkij door Henk van de Voorde HULST - In het Rabo Reynaertten- nistoernooi versloeg de jeugdige Foeke van den Bergen van TC Ani mo in de 5-finale met 6-3 6-4 routi nier Ivo Wouters. De toernooiwinnaar had in de hal ve finale weinig tot niets te stellen gehad met Nicky Samijn uit Sas van Gent (6-1 6-2). Voor Wouters leek er tegen Mare Leenknegt geen vuiltje aan de lucht bij een 6-0 en 3-1-voorsprong. Bij deze stand laai de een discussie hoog op. Beiden wilden geen water bij de wijn doen en het enige dat restte was het spelen van een 'let'. Leenknegt kwam beter in de wedstrijd, ter wijl Wouters nog kampte met de naweeën van 'het conflict'. Hij her ken. „In dit sterke deelnemersveld heb ik het goed gedaan. Ik heb zes keer 180 gegooid", glunderde de 20-jarige student aan de Hoge school Zeeland. Otten draait al eni ge tijd mee in het worldran- king-circuit. „Ik speel vaak toer nooien in Engeland, Duitsland en België. Ik heb onlangs meegedaan aan een worldranking wedstrijd in Las Vegas. Ik speel, zolang mijn studie het toelaat", zei de talentvol le darter. De Zeeuws-Vlamingen moesten met een bescheidener rol genoe gen nemen. Jean-Paul van Acker geraakte nog wel bij de laatste acht, maar hij verloor daarin met 4-1 van finalist Venken. De Heikan tenaar had in de zestiende finales Embrecht Hendricks uitgescha keld. De speler uit Moerdijk had op zijn beurt verrassend favoriet en officieus wereldkampioen 'Het liep allemaal soepel. Ik ben nooit in de problemen geweest' WDF 2008 Dick van Dijk uit het toernooi gegooid. Een andere Zeeuws-Vlaming, Mare de Kesel uit Kloosterzande, stuitte in de kwartfinale op Huybrechts (4-0). Eric d'Hont, samen met Dave de Jongh de drijvende kracht van het darttoernooi, meldde zeven 180'ers in één partij, de hoogste fi- nishscore van 161 voor Venten en 164 voor Patricia de Peuter. De dartster uit Antwerpen won voor de tweede achtereenvolgende keer door haar landgenote Rita de Schrijver in de finale met 4-0 te kloppen. Bij de koppels ging de ze ge naar het Belgisch koppel Davy Venken en Daniël Vermeersch. stelde zich echter door de tweede set met 7-5 te pakken. Ook in de 6-finale klopte de jeugd de routine. Marnix Ivens (17) legde in een Hulster onderonsje Reggie van den Berg (48) zijn wil op: 6-3 6-0. Ivens had lering getrokken uit zijn verliespartij in de 5 tegen Mare Leenknegt. Hij bleef rustig in plaats van te forceren. Het sleutelduel in de poule bij de vrouwen-4 tussen Tessy Kint en Kim de Nooijer van De Stoof werd door eerstgenoemde gewon nen: 6-0 6-0. Eerder versloeg Tessy Kint ook Marije Hollestelle (6-1 6-1) en Saskia Flaayer (7-6 6-3). In de finale in de 6 won Monique Ele- geert van Wendy de Kesel: 6-2 7-5. Overige winnaars: Brigith de Waele (vrouwen-enkel 4), Rebecca Matthijs (7), Marleen Blanckaert (7 35-plus), Bar bara Everaard (8), Nathalie en Sophie de Schepper (dubbel-3), Wendy de door Lucien Roelandt AXEL - Evelien de Kesel domineer de zaterdag de dressuurwedstrijd van de Haringruiters in Axel. De amazone behaalde drie overwin ningen en een aantal ereprijzen. Stephanie de Frel toonde zich za terdag in de schaduw van de Axel- se watertoren overtuigend de bes te in de klasse Zi. Maaike Hame link was in de klasse Li opper machtig. In de klasse Z2 bleken de combina ties erg aan elkaar gewaagd. In de eerste proef reed De Kesel de mooi bergopwaarts gaande Voulez-Vous met 213 punten naar een nipte overwinning. Zij bleef Mascha Boone met Ukunda slechts drie punten voor. In de herkansing behaalde de op revanche beluste Boone met de Gribaldi-zoon 223 punten. Een aan tal dat Evelien de Kesel mer de met veel schwung door de baan gaande Ferro-dochter leek te over treffen. Maar op het einde van de proef verspeelde de combinatie bij het door Aector Dooms TERNEUZEN - De rol van de water poloërs van De Schelde was zater dag tijdens de voorronde van het NK A-jeugd in het zwembad Vlie gende Vaart snel uitgespeeld. In het eerste duel werden de jonge Terneuzenaren overklast door de torenhoge favoriet AZ&PC. De titelhouder uit Amersfoort was superieur in de poule. Na de over tuigende 23-3-winst tegen De Schelde werden daarna VZ&PC (22-1) en SG Haerlem (14-2) opzij Bruyn/Stephanie de Schepper (5), Mi riam Meerman/Nicol de Smit (6 35-plus), Ank de Bakker/Anne Donze (7), Jolanda Joziasse/Esmeralda de Kind (7 35-plus), Vivien van Geertruy/.Mia Kaijser (8), Johnny Smet (mannen-en kel 6 35-plus), Jurgen Zohlandt (7), Wil liam Goethals (7 35-plus), Ricco Luteijn (8), Foeke van den Bergen/Devon Houg (dubbel-5), Edwin en Ingmar Vermeu len (6), Jack en Frank Mariman (6 wijken kostbare punten, waardoor de amazone uit Watervliet de over winning moest delen met haar ri vale uit Oostdijk. Stephanie de Frel was met de mer rie Wurona met twee fraaie gere den proeven de blikvanger in Zi. De amazone uit Koewacht stuurde de expressief bewegende Ne- gro-dochter in de eerste proef met 228 punten naar een afgetekende overwinning. De combinatie bleef Evelien de Ke sel met Argentana veertien pun ten voor. Ook in de herkansing liet De Frel er geen twijfel over be staan wie de beste was. Ze reed de in de uitgestrekte gangen uitblin kende schimmel met 226 punten naar haar tweede overwinning. Evelien de Kesel wist met Sandro Hit-dochter de achterstand dit maal tot negen punten te beper ken. Kelsey den Exter trok met Veuillot de progressieve lijn, die ze na een rustperiode enkele weken geleden heeft ingezet, door. De amazone Evelien de Kesel heerst bij de dressuurwedstrijd van de Haring- ruiters in Axel. De amazone be haalt drie overwinningen en en kele ereprijzen. gezet. Daardoor plaatste AZ&PC zich als winnaar van poule B voor de finaledag in Gouda. De selectie van AZ PC bestond uit veel in ternationals en spelers onder de ze ventien jaar, die vorige week nog Nederlands kampioen bij de adspi- ranten zijn geworden. De Schelde kwam op alle fronten tekort tegen de Amerfoortse oppo nent. De ploeg van de coaches Ria van der Hooft en Hillie Wolfert werd afgetroefd op handelingssnel heid, techniek, taktiek en scorend vermogen. Bas van Houwelingen kon zich nog enigszins meten, met het niveau van de tegenstander. Het zestienjarige talent van De Schelde nam alle drie de doelpun- 35-plus), Hans de Letter/Jos Strooband (7), William Goethals/Louis Inghels (7 35-plus), Ranco Bogaard/Kenny Ver munt (8), Tessy Kint/Tom Huis (mixed-3), Wendy de Bruyn/Patrick Vonk (5), Janet van Lare/Harm Rietjens (6), Tieleke en Jack Dobbelaar (6 35-plus), Ines Bouman/Jan Franse (7), Miriam Meerman/Jan Hoogstrate 7 35-plus), Annemiek en Marcel de Ca- luwé (8). uit Vogelwaarde stuurde de ruin in beide proeven naar de derde stek. Een plaats die Den Exter in de eerste proef wel moest delen met' Inger van Boven uit Wolp- haartsdijk met Midniggt. In de klasse Mi greep Evelien de Kesel onverwacht haar derde over winning. De Oost-Souburgse Abi gail de Jonge reed de merrie Vi- light in de warmloopronde met 194 punten naar een afgetekende overwinning. In de herkansing moest De Jonge met het minst mo gelijke verschil (185-184) haar meerdere erkennen in Evelien de Kesel met Zoe. In de klasse Li bleek er geen kruid gewassen tegen Maaike Hamelink. De amazone uit Ellewoutsdijk stuurde Nova Vita's Allin One twee keer op overtuigende naar het oranje erelint op. En met Arre- vederci eindigde ze in beide proe ven op de tweede stek. In de klasse L2 was Natasja van Drongelen met Vivaldi goed op dreef Na een fraaie derde plaats in de eerste proef, stuurde de amazo ne uit Hoek de Rubiquil-zoon in de herkansing naar de overwin ning. In de eerste proef werd de overwinning een prooi voor Janet Murre uit Koewacht met Vie Tara. ten, waaronder een strafworp en een fraaie lob, voor zijn rekening. Daarna scoorde Van Houwelingen de vier tegendoelpunten in het duel met SG Haerlem (7-4). De laatste poulewedstrijd leverde voor de Terneuzenaren een riante 11-3-zege op tegen VZ&PC, met vijf treffers van Van Houwelingen. „Dat we met een groot verschil zouden verliezen van AZ&PC had ik wel verwacht, maar we maak ten ook te veel onnodige fouten", trok de topscorer na afloop zijn conclusies. In de andere poule domineerde De Zijl. De ploeg uit Leiden plaat se zich eveneens voor de eind strijd van het NK. AXEL - Elmar Willems uit Zuiddor- pe heeft zaterdag in de 8scc-klasse de RES clubcross in Axel gewon nen. Willems won beide manches, terwijl in dezelfde klasse Terneuze- naar Niels Jansen als derde eindig de. De zege bij de MX2 ging naar Kevin den Beer uit Axel. De vijfde clubcross van dit seizoen in Axel kende in de 6scc-klasse geen Zeeuwse deelnemers. Die wa ren er wel in de bij de licentiehou ders: Mark Boot (Burgh-Haamste- de) troefde daar iedereen af met ze ges in beide manches. Jordy van de Wiele (Hulst) en Boy Stock man (Terneuzen) eindigden derde en vierde. In de MX1-2-3 zegevierde Thomas Adriaanse op een motor uit 1991. Hij troefde Souburger Giancarlo Buijs na een mooi duel af Pascal de Zeeuw, die een thuiswedstrijd reed, veroverde de derde podium plek. België heerst op vijfde Open Philippine Ronny Huybrechts wint voor derde keer de mannen singles. Nummer één van België klopt Davy Venken met 5-0 in best of 9. Beste Zeeuw is Pieter Otten uit Vlissingen met een derde plaats. Jean-Paul van Acker en Mare de Kesel stranden in kwartfinales. Patricia de Peuter wint bij de vrouwen en behaalt hoogste finishscore (164) van het toernooi. Aantal deelnemers: 125 mannen, 26 vrouwen, 70 koppels, 12 jeugddarters. Jeske Boeding won in de poule met 7-6 7-5 van Nathalie de Schepper. Bri gith de Waele uit Breskens werd echter toernooiwinnares. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39