Ronny Huybrechts maakt zijn Game'78 wacht zaterdag het duel van de waarheid in mixedcompetitie tennis Eryürük en Rawidjan vierde met Oranje Terèse van Lare sterk in triatlon van Brugge Wim Arras zegeviert in Ronde van Bruinisse Van der Lijke en Lavrijssen zesde op NK Achtste plaats voor skeeleraar Niels Mesu All Ready blijft in de eerste klasse Formatie uit Clinge wint derby tegen Animo met 6-0. 30 Maandag 22 juni 2009 terneuzen - Het nationale beachs- occerteam is op een rankingtoer- nooi in Lausanne als vierde geëin digd. Mevlud Eryürük en Daryl Ra widjan maakten deel uit van de ploeg. Oranje verloor met 7-4 van Zwitserland. In dat duel maakte Rawidjan drie doelpunten. Giste ren ging Oranje ook onderuit te gen Tsjechië: 8-7. Rawidjan maakt twee treffers, Eryürük één. brugge - Terèse van Lare uit Sluis was bij een triatlon in Brugge de snelste van de Nederlandse vrou wen. In de eindklassering van de masters werd de triatlete uit Sluis tweede in een tijd van 2 uur 26 mi nuten en 37 seconden. Veronique Vasseur (Oostburg) werd 38e, Jane Johnstone (Retranchement) 77e, Ingrid Verheije (Breskens) 99e en Hannah Risseeuw (Schoondijke) 126e. bruinisse - Wim Arras heeft zater dag de wielerronde van Bruinisse gewonnen. Het ging om een wed strijd van Trimbelangen Mid den-Zeeland (TMZ). De voormalige profwielrenner had gezien zijn leeftijd (45 jaar) bij de veteranen mee mogen doen, maar hij koos ervoor om bij de amateurs A uit te komen. Arras won in Bruinisse de eindsprint. middelburg - Op het NK wielren nen voor junioren in Bourtange eindigde Birgit Lavrijssen uit Ka- pelle op de 6e plaats. Lavrijssen zat al vroeg in de goede ontsnapping. In de slotfase sprong ze weg, maar werd door de latere winnares Amy Pieters terugge haald. Bij de jongensjunioren eindigde Middelburger Nick van der Lijke op de zesde plaats. middelburg - Niels Mesu uit Mid delburg is in de World-on-wheels skeelercompetitie achtste gewor den bij de beloften. De Nederlands kampioen werd in Nieuwegein goed in de gaten ge houden en kon niet ontsnappen. Bij de masters eindigde André van Espen uit Axel als twaalfde. Erwin Mesu haalde bij de A-rij ders de finish niet. Hij gaf op met kramp. oud-beijerland - All Ready speelt ook volgend seizoen in de eerste klasse van de veldkorfbalcompeti- tie. De Zierikzeese formatie won zaterdag in Oud-Beijerland het be slissingsduel met Korbatjo: 8-11. In de eerste helft nam thuisclub Korbatjo, als tweede geëindigd in de tweede klasse, het dirigeerstok je in handen. Het was bij rust 6-3. Hierna zette All Ready de zaken recht. Winnaar Ronny Huybrechts (links) in zijn partij tegen Davy Venken. foto Peter Nicolai door Henk van de Voorde terneuzen - In de hoofdklasse van de Zeeuwse mLxedtenniscompeti- tie vindt komende zaterdag in Clinge het duel van de waarheid plaats tussen Game'78 en Souburg. Beide formaties gaven elkaar ook op de vijfde speeldag geen duim breedte toe. Game'78 won zaterdag in Terneu- zen de derby tegen Animo met 6-0. Souburg behaalde gisteren een zelfde score tegen Yerseke. De koplopers uit Oost-Souburg moes ten op zaterdag in Amsterdam aan treden tegen Amstelpark in de tweede ronde van de nationale ti telstrijd voor districtskampioenen. Het werd 5-0 voor Amstelpark: de twee enkelpartijen, twee dubbels en één mixed gingen alle in twee sets verloren. Een dag later was het tegen de mosseldorpbewoners uit Yerseke juist Souburg dat geen enkele set moest inleveren. Daardoor reizen de Souburgers met twee punten voorsprong op zak naar Game'78, de enig overge bleven concurrent voor de titel. De grensdorpbewoners waren te gen Animo versterkt met Tom Huis. De lange Hulstenaar heerste zowel in dubbel als eerste mixed. Met Egbert Versprille respectieve lijk Fanny Kool aan zijn zijde wer den de combinaties Davy de Waal/Raymond van de Zeijst (2-6 4-6) en Marjan Fraanje/Davy de Waal (2-6 2-6) bedwongen. In het vrouwendubbel konden Nancy Jansen en Ingrid Visser alleen in de eerste set enigszins gelijke tred houden met Wendy de Kesel en Tessy Kint: 4-6 1-6. In de tweede mixed waren Tessy Kint en Egbert Versprille koelbloediger dan Ingrid Visser/Raymond van de Zeijst: 6-7 4-6. Het treffen tussen FannyKool/Randy Boddaert en Marjan Fraanje/Beny Ysebaert was eenrichtingsverkeer: 1-6 1-6. In de laatste partij klopten Wendy de Ke sel en Randy Boddaert met 4-6 0-6 Nancy Jansen/Beny Ysebaert. Het streekduel in Philippine tus sen Philten en Gravelsteps werd met 5-1 door de West-Zeeuws-Vlaamse equipe ge wonnen. Namens het Zeeuws-Vlaamse mosseldorp red den Isabella van Damme en Mare Felius de eer ten koste van broer en zus Norbert en Annoeska Wil- lemsen. In de eerste klasse hielden Game'78 en Souburg gaan uitma- ken wie kampioen wordt in de hoofdklasse van de mixedcompe titie. Komende zaterdag treffen de ploegen elkaar. in Breskens de beide Zeeuws-Vlaamse teams elkaar met 3-3 in evenwicht. In de tweede mixed boekten Sophie Boddaert en Marc Maes (Drive) een zwaar bevochten zege via de tiebreak van de derde set op Nadine Brenner/Albert Maas. In de eerste mixed zegevierden Muriel Boddae rt en Bert Dutree met 6-2 in de derde set over Nadine Brenner/Arne Riemens. Ook het vrouwendubbel eindigde in een driesetter, dit keer ten faveure van Nadine Brenner en Brigith de Waele van De Boskreek. In de an dere eerste klasse won het IJzen- dijkse Tiola in Kamperland het de gradatieduel met Slagvast: 5-1. Hulster Ambacht ging in Hein- kenszand met 6-0 kopje onder te gen Tebo. Tiola en Hulster Am bacht staan samen op de voor laatste plaats met tien punten uit vijf wedstrijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38