Zeeland en eerste 'Morresloze zondag' in Hulst Rek Kloezo zingt Clouseau in Sint-Jansteen 'Havo Naguila loopt voor de muziek uit. De subsidie voor het festival 'We leggen ons nu niet vast op de subsidie voor volgend jaar. In hoeft helemaal niet gestaakt te worden' oktober is daar meer duidelijkheid over. Dat hebben we ook gezegd' Ondanks sluiting Morres komen toch veel Vlamingen kijkje nemen Jan deNooiiervof ZMaandag 22 juni 2009 15 Ondernemersvereniging Hulst Ves tingstad is voorlopig gestopt met de jaarlijkse subsidie van vijftien honderd euro. Te weinig publici teit en te weinig bezoekers wor den als redenenen genoemd. Voorzitter Duerinck vindt de op stelling van de Hulster onderne mers een beetje kinderachtig. „Dat wij te weinig publiciteit aan dit fes tival zouden geven, kan ik niet goed begrijpen. We krijgen ieder jaar een stukje in de krant. Ver wacht de onderne mersvereniging soms dat wij bor den plaatsen aan de rand van Hulst? Daar hebben wij geen geld voor. Natuurlijk be seffen we dat een dweildag meer bezoekers trekt, maar je kunt bei de activiteiten gewoonweg niet met elkaar vergelijken." Hava Naguila probeerde in het ver leden actief fondsen te werven door bij de ondernemers zelf langs te gaan. „Een juwelier in Hulst gaf geld, maar besloot daarom geen contributie aan de ondernemers vereniging af te staan. En daar was die vereniging vervolgens niet blij mee." Duerinck betreurt het besluit van Hulst Vestingstad en vindt het jam mer dat hiermee een einde is geko men aan een jarenlange traditie van folklore in Hulst. Volgens adviseur Theo Mat- theeuws van Hulst Vestingstad loopt voorzittter Duerinck voor de muziek uit. „Wat Hulst Vesting stad betreft hoeft de jaarlijkse sub sidie voor dit festival niet te sta ken. De vereniging is nu bezig met het vaststellen van een aantal the ma's voor volgend jaar. Iedere maand een ander thema, zoals juni muziekmaand. Op basis van deze nieuwe opzet kan het best zo zijn dat het Folklore- en Muziekfes tival volgend jaar weer subsidie van Hulst Vestingstad krijgt. Maar daar wil ik niet op vooruit lopen. Ik heb ook gezegd ons de tijd te gunnen. We leggen ons nu niet vast voor een eventuele subsidie voor volgend jaar. Vanaf oktober is daar zekerheid over." Mattheeuws beaamt de kritische kanttekeningen van de onderne mersvereniging. „We hebben de or ganisatie van het Folklore- en Mu ziekfestival inderdaad verweten dat ze de afgelopen jaren te weinig de publiciteit heeft gezocht." Het festival ging gisteren nog door dankzij de steun van twee bedrij ven, van leden van de volksdans groep. Bij de hoofdingang van de basiliek waren optredens van drie groepen van Hava Naguila en de Volkskunstgroep Sneyssens uit België. Trekpleister was de Russische mu ziekgroep Zolotoj Plyos. Drie be roepsmuzikanten brachten volks muziek op zo'n 35 traditionele in strumenten en Russische klokken ten gehore. Op diverse plaatsen in het centrum waren verder optre dens van de Hulsterse muziek groep De Bareelen en de doedel- zakgroep Murphy's Law. Chantale Willaert uit het Oost-Vlaamse Hamme wist dins dag al dat Morres Wonen dicht was, maar ze nam gisteren met haar kinderen toch de proef op de som. „Ik had immers begrepen dat Morres dit weekend weer open zou zijn. Heel spijtig dat het niet zo is. Niet zozeer voor mij hoor. Ik ga met de kinderen wel naar De pot 7 en de Trendhopper. Het is vooral zo erg voor het personeel. Ik hoop echt dat Morres een door start kan maken." Een andere Belgische dame, uit Sint Niklaas, kwam voor een aan tal vazen. „Ik was hier dinsdag en toen vertelde een medewerkster van Morres mij dat de winkel zater dag weer open zou zijn. Spijtig dat het niet is gelukt." Gisteren was het de eerste 'Mor- res-loze' zondag sinds mensenheu genis in Hulst. Dat was te merken aan de bezetting van de parkeer plaatsen. Normaliter stampensvol, maar nu nog voldoende plek. De meeste mensen die toch bij de in gang stonden, wisten gisteren wel dat Morres Wonen failliet is, maar ze wilden het toch met eigen ogen zien. Bij de hoofdingang staan twee billboards met daarop de me dedeling dat de winkel en de web shop gesloten zijn, met daaronder het officiële persbericht. 'Morres werkt momenteel aan een doorstart/overname', staat er. 'Paul Morres is hoopvol gestemd om met krachtige partners een nieuwe toekomst te vinden voor het bedrijf en de gemeente Hulst.' Door de kredietcrisis is het Morres Wonen onmogelijk geworden de financiële ballast uit het verleden, zoals sluiting van de vestingen in Deventer en Zaanstad, verder te dragen. Chantale Willaert (rechts) met haar kinderen bij de dichte ingang van Mor res. Een echtpaar uit Cent leest mee. foto Peter Nicolai Het zag er gisteren een beetje triestig uit. Nog slechts één podium bij de basiliek en een zelf bij elkaar geraapte muziekinstalla tie. Na 22 jaar kwam er gisteren voorlopig een einde aan het Folklo re- en Muziekfestival in Hulst. De organisatoren, volksdansgroep Hava Naguila uit Vogelwaarde en de Stichting Hulst Cultureel, heb ben te weinig geld om het festival overeind te houden. „We hebben dit jaar groepen moeten afzeggen vanwege het lage budget. Een bui tenlandse groep kost al gauw dui zend euro", zegt Eddie Duerinck, voorzitter van Hava Naguila. foto Peter Nicolai Het voorlopig laatste Folklore- en Muziekfestival en de eerste 'Morres-loze' reguliere zondag sinds mensenheugenis. Dat is even wennen in Hulst. door Frank van Cooten SINT-JANSTEEN - De twaalfde editie van het gratis toegankelijke Midzo- mernachtfestival in Sint-Jansteen is zaterdag door vijftienhonderd mensen bezocht. De jonge kinde ren kwamen op het Martje van- Wardje eerst aan hun trekken met de Choco Choco kinderdiscoshow. Daarna waren er optredens van Laurens, bekend van de X-factor, en de Limburgse coverband Ner veus. Deze groep zette met num mers van Elvis tot U2 een passend sfeertje neer. De zesmansformatie Kloezo sloot met een spetterend optreden het buitenprogramma af Deze band bracht alle grote hits van de Vlaamse groep Clouseau ten gehore. Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de Gouden Bal terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 14 letters en ga naar www.efteling.com Woning-en meubelstoffeerder Langstraat 79 Arnemuiden, tel: 0118-6029! O www.jandenooijervof.nl De ideale manier om uw insecten buiten te houden is de plissé hordeur, ook voor uw schuifpui! Wij komen vrijblijvend bij u langs en geven een gratis offerte! Lloret de Mar - Appartementen Rosanna o.b.v. logies Bekend appartement met zwembad op het dak. Busreis vertrek 26 en 29 juni 10 dagen vanaf... Vliegreis vertrek 27 en 30 juni 8 dagen vanaf... Busreis exclusief 25,- Royal Class toeslag. Prijs p.p, op basis van bezetting met 4 personen. Benidorm - Hotel Alameda o.b.v. halfpension Heerlijk vertoeven in dit typisch Spaanse hotel dat op circa 50 meter van het strand ligt en is voorzien van vele faciliteiten. Vliegreis vertrek 30 juni en 4 - 7 -11 juli Met vertrek vanaf Amsterdam 8 dagen vanaf... Voor meer informatie, prijzen per data en andere reisduren, kijk op: www.rekro.nl of bel 010-4142233 Si Quick-step laminaat actie: Prijsverlaging op de Quick- step perspective laminaat vloeren nu van 32,95/m2 voor 29,95/m2 Extra korting bij 10m2 1m2 gratis! Neem eens een kijkje in onze showroom! Nergens zo goedkoop!! Wij leveren o.a Meubelen, design- klokken, overgordijnen vitrages, tapijt, verlichting, binnen en buitenzonwering, vinyl1, behang, laminaat, etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33