Laatste Folklorefestival 'Henriette Remijn een vastberaden vrouw' 'De opstelling van de ondernemers is een beetje kinderachtig. Verwacht Hulst Vestingstad dan dat wij informatieborden over het festival plaatsen?' Cultuur snuiven in Oostelijk Z-Vlaanderen Kinderen fleuren hal Hoekzak Oostburg op Steun voor werkgroep Waterdunen/Groede Nieuwe certificatie Gemeentewerken Hulst Schoolzomerfeest van school Molenbolwerk Dubbelexpositie in Eligiuskerk Oostburg Kalender 14 I Maandag 22 juni 2009 door Frank Cijsel OOSTBURC - Henriette Remijn-de Badts kreeg gisterochtend in de Ele- giuskerk in Oostburg uit handen van pastoor Ignace D'hert de kerke lijke onderscheiding Equis Sancti Sylvestri Papae. De hoge kerkelijke decoratie werd haar toegekend van wege haar jarenlange, buitengewo ne inzet voor de rooms-katholieke kerk in de streek. Theo Boogaard, voorzitter van de Eligius geloofsge meenschap en Wilfried Staelens, namens de Inter-Parochiële Vereni ging West- Zeeuws-Vlaanderen spraken van een initiatiefrijke en vastberaden vrouw. Mede door haar inzet kwam de verbouwing van de kerk en de multifunctione le ruimte tot stand. Ze werd verder geroemd om haar geweldige inzet en verantwoordelijkheidsgevoel voor de geloofsgemeenschap. Te- Henriette Remijn-de Badts. vens werd pastoor D'hert in het zonnetje gezet vanwege zijn 40 jaar priesterwijding. HULST - Stichting Welzijn Hulst houdt donderdag 2 juli een culture le bustocht door Oost-Zeeuws- Vlaanderen. Onder begeleiding van Gerry van Eeden vertrekt de bus om 12.30 uur bij gasterij de Tijd richting het noorden van de gemeente Hulst. Deelnemers krij gen onderweg uitleg over de histo rie en cultuur. Er kunnen maxi maal veertig mensen mee. Deelna me kost vier euro. OOSTBURC - De afdeling Kunstedu catie van de Stichting Welzijn West-Zeeuws-Vlaanderen heeft de ze zomer weer een expositie van kinderen in Den Hoekzak in Oost burg. Tot maandag 14 september is te zien wat de kinderen in de ate liers onder leiding van Ridette Martens in het laatste jaar zoal heb ben gedaan. Het werk van de kin deren geeft een vrolijke toets aan de hal van Den Hoekzak. CROEDE - De gebiedscommissie in West-Zeeuws-Vlaanderen steunt de vorming van de Werkgroep Waterdunen/Groede. „Waterdu- nen biedt zeker kansen voor on dernemers in Groede en omstre ken", stelt de gebiedscommissie in een brief aan voorzitter Ruud Muusze. De werkgroep wordt geïnfor meerd over en betrokken bij de ontwikkelingen van Waterdunen. HULST - De afdeling Gemeentewer ken van de gemeente Hulst be steedt nog steeds voldoende aan dacht aan veiligheid, gezondheid en milieu. De afdeling is daarom opnieuw gecertificeerd. Gemeente werken is sinds 2004 in het bezit van de Veiligheid Checklist Aanne mers. Jaarlijks wordt onderzocht of de kwaliteit niet onder het ver eiste niveau komt. De afdeling vol doet nog steeds aan de eisen. IJZENDIJKE - Basisschool Molenbol werk in IJzendijke viert zaterdag 27 juni het veertiende schoolzo merfeest van 10.00 tot 16.00 uur. Het feest opent om 09.45 uur met een lawaaioptocht vanaf de Markt met medewerking van 'Geduld Overwint'. Verder zijn er op het schoolplein diverse activiteiten waaronder Esther van Gorp op de' trapeze. De opbrengst is voor de aanschaf van een speeltoestel. OOSTBURC - In de hal en gangen van het Pastoraal Centrum van de Eligiuskerk in Oostburg is van 1 juli tot en met 9 september een dubbelexpositie te zien; Franse en Zeeuwse landschappen door Jan W. Scheffers in verschillende tech nieken en beelden van Martine Buitink. Deze verbeelden de zeven elementen uit de lofzang der schepselen van Franciscus van As- sisi. De kindergroep van Hava Naguila heeft succes bij het publiek bij de hoofdingang van de basiliek in Hulst. Tip? redactie@pzc.nl De Goese had per ongeluk een gloednieuwe kalender die ze van haar vader had gekregen met tas en al in de prullenbak gegooid. Haar zoontje Jeffrey van 4 hoorde het verhaal aandachtig aan, toen ze het haar man vertelde. Hij zou het wel even doorgeven aan opa!, liet hij zijn moeder we ten. Die maande haar zoon echter om zijn mond te houden: „Doe dat maar liever niet Jeffrey, want ma ma vindt het al vervelend ge noeg..." Zoonlief keek zijn moeder aan met een blik van 'eigen schuld' en ant woordde: Jullie wilden mij toch zo graag hebben? Je weet dat kleine kindjes alles doorvertellen!" Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de Gouden Bal terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 14 letters en ga naar www.efteling.com versluis willeboer 1 U. R/ucmmwU: Kunststof kozijnen Isolerende beglazing Arnesteinweg 27, Middelburg WWW.versluisenwilleboer.nl Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 - 613651 F: 0115 - 694811 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen d.d. 17 juni 2009 blijkt dat ten verzoeke van Arnd Rainer Goerth en Brigitte Ursula Rapp beiden wonende te Duitsland, aan Ursula Maria Hening-Nickel, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend een beschikking dd. 10 juni 2009 gegeven door de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg en een uit krachte van deze beschikking dd. 12 juni 2009 opgemaakt proces-verbaal houdende conservatoir beslag op de daarin omschreven onroerende zaak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 32