Het regent protesten op Oosterscheide Van der Meet wint in Halle Remy Vasseur zevende Jo-Annes de Bat: bij Limburgse triatlon 32 Maandag 22 juni 2009 Sterk debuut Cees Joosse met blauwe duivin De Shark trekt aan langste eind bij Open NK First 31.7. Vlissinger gematigd tevreden na zes uur triatlon in Stein. Arbiter ziet WKE landstitel grijpen na knotsgek duel. door Roeland van Vliet HALLE - Tennisster Angelique van der Meet heeft zaterdag in Halle het Gerry Weber Junior Open ge wonnen. Het achttienjarige talent uit 's-Heer Abtskerke won in de eindstrijd van het Duitse grastoer- nooi met 7-5 6-4 van de Canadese Gabriela Dabrowski. „Het was spannend, net als in mijn andere wedstrijden", zei ze. „Het was een pittig weekje." Van der Meet begon haar slotduel slordig. Daardoor kwam ze met 5-2 achter in de eerste set. Maar vervolgens herpakte ze zich: ze won vijf games op rij en sleepte de set toch nog binnen. In het twee de bedrijf leidde de Bevelandse met 3-2 toen ze een uurtje moest gaan schuilen voor de regen. Via 4-2 en 4-4 werd het 6-4, waarmee Van der Meet de winst binnen had. In Halle (Grade 2) boekte ze haar tweede toernooizege in het ITF-jeugdcircuit. Vorig jaar was ze al eens de beste in Almere, in een Grade 4-toernooi, en nu dus een tje van twee niveaus lager. „Ik had dit nooit verwacht", bekende ze. „Ik had nog nooit op gras geten nist." Haar spel bleek tamelijk geschikt voor de ondergrond waarop maar vier weken per jaar gespeeld wordt. „Ik maak normaal al veel gebruik van sliceballen en die stui ten op gras maar heel weinig op. Daarnaast heb ik een harde servi ce. Als die loopt, is dat op deze on dergrond een heel groot voordeel." Vanaf donderdag speelt Van der Meet kwalificaties op Wimbledon. Daar gaat de nummer 92 van de wereld, die vandaag bij het uitko men van de nieuwe ranglijst wel zal stijgen, met een dosis zelfver trouwen heen. „Maar wat het ook wordt, het wordt in elk geval mijn laatste toer nooi bij de junioren. Ik ben acht tien jaar en moet na 1 januari naar de senioren. Het heeft alleen geen zin om daar op te gaan wachten. Ik ga deze zomer al challengers spelen." NIEUWDORP - Cees Joosse uit Nieuwdorp beleefde zaterdag een ijzersterk debuut op de grote fond. Met een jaarlingduivin eindigde de Bevelander op de tweede plaats op het nationale concours vanuit Pau. De blauwe duivin, ingekorfd op jonkies van zeven dagen, viel zater dagavond om twee minuten over half tien op de plank. De duiven waren 's morgens om tien voor ze ven in Pau gelost. Met een snelheid van 1083 meter per minuut overbrugde deze zilve ren duivin de 956 kilometer tus sen Pau en Nieuwdorp. Het was de vijfde getekende van de vijf die Joosse voor dit concours had ingekorfd. De overwinning was voor Gerard Kouters Zn. uit het West-Bra bantse Noordhoek. Cees Joosse pakte ook nog een dertiende prijs nationaal. door Marco Puik WEMELDINCE - Zaterdagmiddag, even na vier uur. Dag twee van het Open NK zeilen in de First 31.7-klasse zit erop. Bij de jachtha ven van Wemeldinge wordt volop nageborreld. Na de inspanning is het tijd voor ontspanning. Kruiningenaar Johan Dirk van der Endt heeft op dat moment alle re den tot vrolijkheid. Zijn schip 'de Magnifique' voert na zeven man ches immers het officieuze klasse ment aan, een protest van concur rent 'de Shark' aan het adres van de Zeeuwen is zojuist afgewezen. STEIN - Remy Vasseur is bij de Sa- bic triatlon in Stein op de zevende plaats overall geëindigd. De Vlissin ger finishte in een tijd van 6.00.55, bijna een halfuur achter de Schot se winnaar Fraser Cartmell. „Ik had eigenlijk gehoopt op een topvijfklassering", vertelde Vas seur, die als derde Nederlander ein digde, na afloop. „Maar gezien het sterke deelnemersveld ben ik toch wel een beetje tevreden." De omstandigheden in Limburg waren verre van ideaal. „Tijdens 'De Shark' van Christopher van den Haute begon als torenhoge fa voriet aan het driedaagse zeilevene- ment, maar het Belgische schip leek na de eerste twee manches al kansloos voor de eindzege. „Ze hadden de domme pech dat ze tij dens de tweede manche een te vroege start maakten", legt Van der Endt uit. Wedstrijdleider Jan Lamper zag het vanaf het starts chip gebeuren. „Met drie man ston den we te kijken en onafhankelijk van elkaar schreven we twee zeil- nummers op: dat van 'de Blauwe Knoop' en dat van 'de Shark'. 'De Blauwe Knoop' ging terug, maar 'de Shark' is gewoon doorgeva ren." De Belgen waren zich van geen kwaad bewust en dienden een protest in. Tevergeefs. Lamper: het fietsen viel er drie uur lang re gen. Het lopen werd daardoor extra zwaar", verklaart Vasseur. Behalve Vasseur deden nog vier Zeeuwen op de lange afstand mee: Lous Wondergem (Middelburg) werd 51e, Michael Ruppert (Kam perland) 82e, Robin Vogel (Vlissin- gen) werd 87e en Marcel Suur- mond (Vlissingen) finishte op plaats 110. Bij de vrouwen eindigde Nicole Constandse op de twaalfde plaats in 7.53.49. Leon Jacobse uit Zoute- lande completeerde de triatlon met olympische afstanden op de 34e plaats (2.08.00), terwijl Jan van der Vleuten (Vlissingen) de sprint aflegde in 1.14.37. „Gelukkig beschikten we over fo to-opnames." De open Nederland se titelstrijd vond dit weekeinde voor de vijfde maal plaats. 'De Magnifique' was één van de drie Zeeuwse boten die aan de start ver schenen. Naast stuurman Van der Endt kwam de Zeeuwse inbreng van grootzeiltrimmer Jan-Jaap de Baard, voordekker Frank Huige en Patrick de Bree, die belast was met de manoeuvres. De Fries Maurits Homan en de Belg Jan Sanders completeerden het zestal. „Het mooie van de First 31.7-klasse is dat fouten meteen worden afge straft. Iedereen heeft dezelfde scheepjes en vaart met dezelfde snelheid. Het gaat puur om de 'trim' en de afstemming van de zei len en de mast. Bij de start pro- door Rudy Boogert EMMEN - Laat de blessuretijd maar zitten, kreeg scheidsrechter Jo-An- nes de Bat zaterdag te horen van WKE-speler Joseph Oosting. De nationale amateurtitel was een ver loren zaak. WKE had de heenwed strijd tegen Rijnsburgse Boys al met 1-0 verloren en keek nu vlak voor tijd tegen een 2-0-achter- stand aan. „Het is een mooi sei zoen geweest", berustte Oosting. Maar ja, regels zijn regels vond de scheidsrechter uit Goes. In de 88e minuut maakte WKE prompt de aansluitingstreffer. „Ik beer je de beste positie te krijgen. Wie de beste tactiek heeft, wint." Terwijl Van der Endt deze woor den uitspreekt, weet hij nog niet dat het klassement op z'n kop zal worden gezet. Het afgewezen pro test tegen 'de Magnifique' wordt herzien, met als resultaat dat de Zeeuwse boot op basis van video beelden in de laatste manche wordt gediskwalificeerd. 'De Mag nifique' wint weliswaar de afslui tende wedstrijd, maar komt tekort voor de eindzege. 'De Shark' heeft aan een tweede plaats in de slot wedstrijd voldoende om zich de komende twee jaar open Neder lands kampioen te mogen noe men. Vanwege de strijd om de Eu rocup, volgend jaar in Nieuw- poort, is er in 2010 geen ONK. had aangegeven dat er drie minu ten extra tijd zou komen", vertelde De Bat nadien. „In de tweede mi nuut maakte WKE gelijk. Door het oponthoud rond dat doelpunt gaf ik aan dat er een vierde mi nuut bij zou komen. En daarin maakte WKE ook nog de 3-2. Toen moest ik wel even scherp blij ven. Het kon nog een heet middag je worden." Het werd een kokend heet middag je. In de verlenging maakte WKE ook een vierde doelpunt. De klus leek geklaard. Maar in de 120e mi nuut propte Rijnsburgse Boys de 4-3 nog in het doel van WKE. Strafschoppen moest de amateur kampioen aanwijzen. Die serie ver liep nog gekker dan de voorgaande twee uren. De eerste zes straf- Het NK zeilen is op de Oosterscheide in volle gang. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 30