Prachtige taferelen dankzij vrijage van N Kunstschouw Award voor Corrine Bot Ik geloof in die mooie plekjes van Zierikzee Robbert Brasserie Maritime draait door 14 Maandag 22 juni 2009 Saxofonist Wouter Schueler tijdens een optreden van global dancefloor- band Sinas in de Houtloodsen. foto Ronald den Dekker Kunstwerken van Nils van Went gaan per boot het water over. foto Ronald den Dekker Voor de trouwe vrijwilligers van de Giro was de gang van platteland naar stad misschien even wennen. Voor het publiek was het grote aanbod vooral feest. door Esme Soesman Of het er nog een keer van komt? Niemand die die vraag gisteren kon beantwoorden. Dat de vrijage van het in Zonne- maire zetelende creatieve brein achter Giro de Picnic Jaap Verse- put en ruimdenkers Robbert Rog geband (van het Zierikzeese café De Biet) en muzikant John Muis prachtige taferelen heeft opgele verd, staat echter wel al vast. „Het is een plek met enor me potentie", ver wijst Verseput naar de Houtloodsen („En we zijn er hartverwarmend ontvangen") aan de Zierikzeese Vissersdijk. Tij dens het tot Giro de ZZ omge doopte evenement kon onder meer worden genoten van acroba tisch luchtdanstheater van FlyingArtWork. Frêle vrouw tegen monumentale Zuidhavenpoort; naar zulke contrastrijke beelden kun je blijven kijken. Drie avon den lang was het daar - evenals bij het even sfeervolle nabijgelegen ca fé De Biet - prijs. Met veel muziek, maar toch ook met heel veel an ders. Van de korte 'acts' van multi- media-collectief Temps Faible tot Nils van Went (3D beeldend kun stenaar en decorbouwer) die los gaat met onder meer een strak uit ziende mobiele espressobar en een varende expositie in de haven. talen masker tegen met wier behangen kade: weer die contrasten. „Het is leuk dat water. Natuurlijk nodigt dat met een uit om er wat mee te doen. Maar het is vooral zo dat dingen op me afkomen", relativeert Verse put zijn rol door onder meer te wijzen op de inspirerende werk wijze van Van Went en de vriend len' van de Giro als heel verfris send ervaren. „Met Jaap haal je eens een andere visie Zierikzee binnen. Wij zijn zelf een club die snel met cijfertjes in de weer is. Jaap heeft een andere manier van denken en doen. Hij heeft een idee en dat wil hij waarmaken. Pas als alles staat, denkt hij: nu maar eens sponsors zoeken." Een beetje creatieve invalshoek is Zierikzee ze ker waard, vindt de horecaman. „Ik geloof in die mooie plekjes van Zierikzee en ik denk ook dat er nog veel te veel onbenut blijft. We moeten er nog eens over praten. Voor Jaap is dit ook zomaar probe ren. Hoe het zich verder ontwik keld, moeten we zien." Roggeband van café De Biet in Zierikzee van zijn dochter die 'altijd met bootjes in de weer is'. „Daar speel je mee, met al die elementen." Dat spel speelt ie goed, constateert Robbert Roggeband gaandeweg het evenement. De korte acts, de enorme diversiteit: „Het is een su perleuk programma". Roggeband heeft het 'binnenha- aast het Zierikzeese pro gramma was er ook een culturele fietstocht door de polder. Met onder meer mu ziek in Noordgou- we en optredens van Theater van de Verloren Tijd. Het is de inmid dels al een paar jaar beproefde - maar nog steeds niet sleetse - op zet van Giro de Picnic. „Kijk naar Oerol, niet te vergelijken maar wel een inspiratiebron. Oerol speelt zich af op heel het eiland. De Giro zie ik ook niet als óf Zonnemaire óf Zierikzee. Misschien wordt het ooit zelfs wel meer." Den Ambrassband trekt flink wat volk naar de muziektent in Noordgouwe. foto Ronald den Dekker Filmmaker Digna Sinke werpt nieuw licht op het omringende landschap er gens onderweg tijdens de fietstocht. foto Ronald den Dekker BURGH-HAAMSTEDE - Beeldend kun stenares Corrine Bot (36) uit Rot terdam is zaterdagavond winnaar geworden van de Kunstschouw Award 2009. De onderscheiding is bedoeld als stimuleringsprijs en be staat uit een bronzen beeldje en een bescheiden bedrag van 250 eu ro. Bot krijgt de Kunstschouw Award specifiek toegekend voor haar 'snapshots' en video's onder de naam Jack Jill. Collect them all!. Centraal staat een koppel dat leeft binnen een traditionele man/vrouw rolverdeling. De kun stenares geeft zelf vorm aan beide personages. Jack en Jill zitten als als een twee-eenheid verenigd in de persoon van Corrinne Bot. ZIERIKZEE - Johan Brongers van Brasserie Maritime durft niet te zeggen hoe lang het herstelwerk aan zijn zaak zal duren, waarvan de zijgevel in de nacht van vrijdag op zaterdag werd geramd. Vandaag komt een expert kij ken. Het restaurant draait ondanks de schade door. foto Hannie Roggeband Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen 'Vind de Gouden Bal terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 14 letters en ga naar www.efteling.com Kunststof kozijnen Isolerende beglazing Arnesteinweg 27, Middelburg WWW.versluisenwilleboer.nl versluis willeboer -««/ MMXmuaJL -4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 22