Protest Iraniërs houdt aan r Anthony van Assche pakt drie titels op NK turnen Rotterdam Militair zwaargewond PZC Duiker naar ziekenhuis Aanrijding was gerichte actie Zonder papiertje bouwen in tuin Woonboulevard 25 Tabaksindustrie steunt kroëgbazen 4 Het huishouden als calorieënverbrander Zeker tien doden bij bloedige onlusten in hoofdstad Teheran. PZC Familieloop heeft ruim 600 deelnemers 43 ■m Nu ook op Goes DroomDomein Word ook abonnee! Zonnig MAANDAG 22 juni 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 144 - los nummer 1,45, zaterdag €2,10 Duiken op de reefballs in de Crevelingen www.pzc.nl/video TEHERAN - De Iraanse oppositielei der Mir Hossein Mousavi heeft zijn aanhangers gisteravond opge roepen het protest tegen de ver meende verkiezingsfraude voort te zetten. Tevens riep hij de betogers via de website van zijn krant op tot terughoudendheid. Mousavi veroordeelde de massale arrestaties van aanhangers van de oppositie. Die leiden volgens hem tot een kloof tussen de bevolking en de autoriteiten. Het bloedig op treden van veiligheidstroepen en politie tijdens demonstraties op za terdag maakte geen einde aan de protesten. In de hoofdstad Tehe ran is gisteravond opnieuw be toogd tegen de herverkiezing van de ultraconservatieve president Mahmoud Ahmadinejad. Volgens ooggetuigen waren in veel delen van de stad spreekkoren te horen. In zeker twee wijken werd herhaal delijk geschoten. Demonstranten schreeuwden Al lah Akbar en 'dood aan de dicta tor'. Ook scandeerden zij de naam van de verslagen presidentskandi daat Mir Hossein Mousavi die zich weigert neer te leggen bij de uit slag. Bij botsingen tussen betogers en veiligheidstroepen vielen zaterdag zeker tien doden en raakten ruim honderd mensen gewond. De poli tie arresteerde 457 personen, meld de het semi-officiële persbureau Mehr. De Amerikaanse zender CNN In Teheran werd gisteren, na een dag gespannen rust, opnieuw ge protesteerd tegen het regime. Za terdag vielen bij onlusten tien do den en veel gewonden. meldde op basis van bronnen in ziekenhuizen 'zeker 19 doden'. Er zijn' onbevestigde berichten over een nog hoger dodental. Demonstranten gingen zaterdag de straat op, ondanks een verbod dat de Opperste Leider ayatollah Ali Khamenei vrijdag had uitge vaardigd. Zaterdag is een aanslag gepleegd op het mausoleum van ayatollah Ruhollah Khomeini, de stichter van de islamitische republiek. De dader kwam daarbij om het leven. Pagina 8: In Iran wisselen moed en angst elkaar af VLISSINGEN - De PZC Familieloop beleefde zater dag zijn tweede editie. De wedstrijden over 3, 10 en 21 kilometer brachten veel mensen op de been. In totaal waren er 645 deelnemers die de finish haalden. Bij de wedstrijd over 21 kilometer was Miquel van Tongeren de sterkste. De zege op de tien kilo meter ging naar Tim Pleijte uit Vlissingen, terwijl Pieter Wisse bij de loop over 3 kilometer zege vierde. O video en nieuws op www.pzc.nl/familieloop lezersfoto's op www.pzc.nl/foto verhalen op www.pzc.nl/weblogkustmarathon WEMELDINGE - De duiker die gister middag rond vier uur in de proble men is gekomen bij de Steldijk tus sen Kattendijke en Wemeldinge, is overgebracht naar het Universitair Ziekenhuis in Antwerpen. Toen hij bovenkwam, is de duiker meteen gereanimeerd. Na tien mi nuten kon hij weer op eigen kracht ademen, al bleef hij buiten bewustzijn. Hoe de duiker precies in de problemen is gekomen, was gisteren niet bekend. DEN HAAG - De toestand van een van de drie Nederlandse militai ren die zaterdag gewond raakten in Uruzgan is 'levensbedreigend'. De situatie van de 21-jarige fiise- lier-i is ondanks diverse operaties achteruitgegaan, liet het ministerie van Defensie gisteren weten. De militairen raakten gewond toen zij tijdens een patrouille met hun YPR-pantservoertuig op een geïmproviseerd explosief reden in de Zuid-Afghaanse provincie Uruz gan. Eén van hen verblijft nog op Kamp Holland en wordt daar ver der behandeld. Een tweede gewon de is zaterdag naar een hospitaal in Kandahar gebracht. Hij wordt zo snel mogelijk naar Nederland overgebracht. De derde, de 21-jari- ge fuselier-i (soldaat met een ge weer), ligt ook in het hospitaal in Kandahar. De aanslag werd zaterdag rond vier uur 's middags (lokale tijd) ge pleegd op to kilometer ten oosten van Deh Rawod. WALCHEREN ZIERIKZEE - Twee 19-jarige jongens uit Zwijndrecht, die in de nacht van vrijdag op zaterdag met een bestelwagen de zijgevel van Brasse rie Maritime in Zierikzee hebben geramd, zijn aangehouden op verdenking van poging tot dood slag. Het tweetal zou die avond, zo ver tellen ooggetuigen, heibel hebben gehad met twee Zierikzeese broers. Toen die na sluitingstijd uit een nabijgelegen kroeg kwa men, reden de jongens uit Zwijn drecht op hen af. De politie beves tigt die toedracht niet, omdat het onderzoek nog gaande is. Eén van de Zierikzeese jongens (19) raakte gewond en is met oog letsel en een hersenschudding naar het ziekenhuis gebracht. Brasserie Maritime was op dat mo ment al gesloten, meldt eigenaar Johan Brongers. „Anders was het rampzalig afgelopen." Een aannemer heeft de boel provi sorisch gedicht, de zaak is gisteren gewoon weer open gegaan. Afschaffen bouwvergunning voor tuinschuurtjes leidt tot chaos rw.pzc.nl reacties: 391 Blaastest bij examenfeest is geen geslaagd idee 46% 54% Zeeland: 2, 3, 13 t/m 17; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9 Weer: 10; Strips: 11; Cultuur: 19 Televisie: 22, 23; Sport: 25 t/m 39; Entertainment: 41; Gezondheid: 43 foto Ruben Oreel DEN HAAG - Minister Jacqueline Cramer (Vrom) wil de mogelijkhe den verruimen voor huizenbezit ters om zonder bouwvergunning in hun achtertuin een schuur te bouwen of een aanbouw te plaat sen aan hun woning. Daartoe werkt zij aan een nieuwe regeling. Gemeenten kunnen wel zonodig achteraf in actie komen bij 'exces- sieQelijke bouwwerken'. pagina 5: Verruiming bouwen leidt tot ruzies zie ook de Weerpagina www.droomdomein.nl Zie bon op pagina 2 of bel 088- 013 99 10 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1