'Ik zie de tooooreiV OPRUIMING BIJ SIMON Dameslingerie Nu 20% tot 50% korting Kunstriffen vormen rijke biotoop NIEUWE RONDE AFPRIJZINGEN! Column gemist? Lees de allemaal na op de site m Kinderondergoed Ten Cate Oude serie Kids en Teens Nu €3,95 Restanten Beeren e.a. Nu €1,95 Herenondergoed Twentini Elastisch katoen, wit blue, slips en slinglets Nu €3,95 Heren Restanten Merk boxershorts Nu €8,95 Heren en Kinder Shortama's Nu €9,95 Damesondergoed Ten Cate private rio, highleg, maxi Nu €4,95 Slips: Chi-chi, Twentini, Racky Verschillende modellen Nu €2,95 Hemd: Beeren en Twentini Nu €4,95 Slips en strings Nu x 2,95 - 3,95 Computerdiefstal op klaarlichte dag BOBBE DAMESMODE GIMBRERE DAMESMODE '■-j www.pzc.nl/columns W Maandag 22 juni 2009 1 7 Veel mensen poseren op deze ansichtkaart uit de selectie van Hans Lin- denbergh. Ze zien er op 'hun zondags' uit. Het is een vredig straatbeeld uit vervlogen tijden. De vraag luidt: Waar is deze foto gemaakt? Oplos singen, het liefst ingekleurd met leuke anekdotes, kunnen tot donderdag 12.00 uur worden gestuurd naar de redactie van de PZC onder vermel ding van Raadkaart. Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Fax: 0118-434019; redactie@pzc.nl Onder de inzenders van goede oplossingen worden drie waardebonnen verdeeld. door Edith Ramakers Het straatbeeld aan de rand van de provincie werd door menigeen her kend: „Dit is de Stationsweg in Sint-Philipsland, schrijft C. Ste- vense uit Middelburg. Hij vult aan dat aan het einde van de weg de halte van de Rotterdam- sche Tramweg Maatschappij lag, 'die een lijn exploiteerde naar Haamstede'. „En ook staat er de watertoren op, die op 8 april 1925 in gebruik werd genomen." Stevense weet dat de toren werd ontworpen door Ir. Hendrik Sangster. „Het water kwam van af dat moment uit de kraan en verloste de Fluplanders van het dagelijkse halen van een tonne tje putwater." Jaap Liek uit Vlis- singen kwam ruim vijftig jaar ge leden twee keer per week met zijn motor langs de plek. Hij woonde toen in Zonnemaire en studeerde in Delft. Nelleke Pop- pe-Nelisse is geboren in St. Phi- lipsland. De straat heet in de volksmond Den Alt, omdat daar de tramhalte was. „Aan het be gin van de straat woonde mijn oma. Toen we verhuisden naar een ander dorp en we op familie bezoek naar St. Philipsland gin gen, deden we als zussen altijd een wedstrijdje wie als eerste 'de toren' zag. Die riep dan: 'Ik zie de tooooooooooooren!" De waardebonnen gaan dit keer naar: R. Nieuwenhuyse-Kleppe uit Wemeldinge, M. van Duren Krui- ningen, Vroegop Kapelle. MIDDELBURG - Bij een bedrijf aan de Markt in Middelburg is vrijdag rond 12.30 uur voor tienduizenden Euro's aan computerapparatuur ge stolen. De politie wilde hangende het on derzoek geen nadere mededelin gen over de zaak. wolstraat vlissingen lange delft middelburg door Marcel Modde SCHARENDIJKE - De drie kunstriffen in het Grevelingenmeer dragen vooral indirect bij aan het verster ken van de flora en fauna onder water. „Als dat het hoofddoel was, dan was dat te hoog gegrepen." On- derwaterbioloog Peter van Bragt verwijst naar het vergelijkbare ef fect van het al 'van nature' aanwezi ge hard substraat in de Grevelin- gen. „Dat is er genoeg, dus daar voeg een kunstrif weinig aan toe." Maar dat laat volgens de expert van de Nederlandse Onderwatersport Bond (NOB) onverlet, dat de reef- balls in goed aeht jaar tijd uitgroei den tot een 'zeer rijke biotoop'. Het planten- en dierenleven op en rond de betonnen bollen voor de oevers van Scharendijke, Den Osse en Dreischor heeft een grote aan trekkingskracht op sportduikers. „Dusdanig dat je daardoor de ande re duikgebieden in de Grevelingen ontlast. Stuur iedereen naar de Ef- teling en het blijft lekker rustig in nationaal park de Hoge Veluwe. Zo moet je het ook gewoon zien. En ik ben daar ook sterk voorstander van." De bollen liggen op vijf tot veertien (bij Dreischor) meter diep te. Van Bragt is aangesloten bij Stich ting De Anemoon. Deze organisa tie houdt de natuurontwikkeling in de Nederlandse wateren in de gaten. Het Kabbelaarsrif bij Scha rendijke wordt gemonitord. Daar door kwam onder meer aan het licht dat de hier zeldzame organis men als de sierlijke slibanemoon en het groene mosdierslakje zich op de bollen afezetten. „Die waren niet eerder in de Grevelingen ge zien." Daarnaast maakten ook krab ben, kreeft en diverse vissen het kunstrif tot hun territorium. Van Bragt signaleert een duidelijk verschil tussen tussen de drie loca ties, waar sinds oktober 2001 reef- balls werden afgezonken. „De spui- sluis in de Brouwerdam is van gro te invloed. Hoe verder je oostelijk gaat, des te soortenarmer de Greve lingen wordt. Wat dat betreft is het veel belangrijker dat er meer ruim te komt voor herstel van de getijde beweging." kijk voor een video van het kunstrif op www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19