familieloop 2009 maar Amadore! Sloopregeling is een succes Blaastest moet drankexcessen op examenfeesten voorkomen 4 en 5 Geslaagd! Gezakt.... Toch nog geslaagd!!!! 33 S Russen kopen belang in Total Vlissingen Onderzoeksinstallatie kan enkele honderden banen opleveren. Q Overwegend droog 18° Volg de PZC Familieloop vandaag via onze site Nieuws en video op www.pzc.nl Uitslagen van alle deelnemers op www.pzc.nl/f3miliel00p Foto's, verslagen, wetenswaardigheden in het blog www.pzc.nl/weblogkustmarathon Lezersfoto's (zet die van u erbij!) op www.pzc.nl/foto ZATERDAG 20 juni 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 143 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN Borssele in beeld voor reactor door Ben Jansen MIDDELBURG - Nog dit jaar valt een beslissing over de eventuele bouw van een onderzoeksreactor bij Borssele. Deze nucleaire installatie kan uiteindelijk enkele honderden banen opleveren. De bestaande, bijna vijftig jaar oude hoge-fluxreactor in Petten moet worden vervangen. Materi aalonderzoek en productie van ge neesmiddelen voor radiotherapie zijn de hoofdfuncties. In het milieueffectrapport voor een nieu we onderzoeksreactor, Pallas ge naamd, worden de voor- en nade len van de locaties Petten en Bors sele met elkaar vergeleken. Sterke punten van de plek in Zeeland zijn de beschikbare ruimte, de on belemmerde voorradigheid van koelwater en het maatschappelijk draagvlak. Bovendien zijn aanzien lijke besparingen te bereiken op het gebied van beveiliging, want die is er al voor de kerncentrale. De productie van radio-isotopen De onderzoeksreactor in Petten wordt vervangen. De nieuwe reactor komt in Petten óf in Bors sele. Zeeland steunt de bouw van zo'n nucleaire installatie. waarmee ziekten als kanker, Alz heimer en artritis kunnen worden opgespoord en behandeld heeft de afgelopen jaren een grote vlucht genomen. Elk jaar worden in Euro pese ziekenhuizen bij 12 miljoen patiënten nucleaire middelen toe gepast die hun oorsprong vinden in de reactor in Petten. In de nabij heid daarvan zijn farmaceutische bedrijven neergestreken die de halffabrikaten uit de reactor ver werken tot doses waarmee zieken huizen aan de slag kunnen. Dat betekent hoogwaardige werk gelegenheid. Valt de keus voor een nieuwe onderzoeksreactor op Bors sele, dan levert dat minimaal hon derd banen op. Dat aantal kan op lopen tot enkele honderden als far maceutische bedrijven en andere aanpalende instituten zich hier zouden vestigen. Het aantrekkelij ke van deze vorm van werkgele genheid is dat ze niet of nauwe lijks gevoelig is voor conjuncturele ontwikkelingen. De provincie Zeeland, Delta, de ge meente Borsele en de Hogeschool Zeeland ondersteunen de mogelij ke bouw van de nieuwe reactor. Een afvaardiging onder aanvoering van commissaris van de koningin Karla Peijs neemt maandag een kijkje in Petten. AL^\ bijlage Spectrum: reactor nuttig en noodzakelijk Feestje, partijtje, bruiloft, uit eten, stappen, op vakantie, overnachten, vergaderen in Vlissingen, Middelburg of Goes? Even Amadore bellen, zo geregeld! Tel: (0)118-410502 www.amadore.nl VLISSINGEN - De grote Russische olieproducent Lukoil koopt een belang van 45 procent in de Total-raffinaderij in Vlissingen-Oost. Lukoil wil 725 miljoen euro betalen voor het aandelenpakket, dat eerst in handen was van Dow Chemical. Bij Total in Vlissingen is een onderhoudsstop in volle gang. In zes weken tijd wordt de raffinaderij grondig geïnspecteerd, gereinigd en waar nodig gerepareerd. De foto toont de nieuwe flaretip, die op de fakkel is gemon teerd. De flaretip zorgt voor veilige verbranding van gas sen bij het opstarten. De raffinaderij is eind deze maand weer in bedrijf. foto Lex de Meester pagina 13: Total bindt zich aan Russische oliegigant a-uorc HOTELS RESTAURANTS ASSEN - De Nationale Slooprege ling is een succes. Na drie weken zijn er al tienduizend sloopauto's ingeleverd, bij 5300 autobedrijven. De aangeboden wagens komen voor het overgrote deel uit de pe riode 1992-1995, blijkt uit cijfers van Auto Recycling Nederland (verantwoordelijk voor uitvoering van de regeling). Ruim 80 procent van de deelne mers aan de sloopregeling schaft een gebruikte wagen aan, een klei ne 20 procent een nieuwe. De rege ling geldt voor auto's tot bouwjaar 1999. Afhankelijk van leeftijd en motorisering geeft het Rijk een sioopbonus van 750 tot 1750 euro, mits er tegelijkertijd een nieuwere auto (van na 2001) wordt aange schaft. EN VERDER Zeeland: 2, 3, 21 t/m 33; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Beurs: 12; Economie: 13; Menin gen: 15 en 17; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 35; Sport: 37 t/m 43. Bijlagen: Spectrum, Reizen, Wonen, Media, met daarin Televisie: 44 t/m 47. Blaastest bij examenfeest is geen geslaagd idee reageer op www.pzc.nl zie pagina 4 en 5 «mnai |g reacties: 353): 13 gemeenten is te veel voor Zeeland 38% 62%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1