Pleidooi voor ruim toelaten gengewas Hulpvaardige Vlissingers bedreigd PZC ii2 door storing onbereikbaar Regie Zeeland moet strakker Minister Verburg vecht voor verruimen regels Europese Unie voor aangepaste planten. Proef mnm en SEMI Word ook abonnee! Openingstentoonstelling Hermitage is royaal 10 en 11 Vandaag in de autobijlage: Seat adopteert ook A4 Avant v' Voor honderd euro een Volvo 340 met APK Hybride Insight in trek door belastingvoordeel VRIJDAG 19 juni 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 142 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN DEN HAAC - Minister Gerda Verburg van Land bouw wil het voor boeren mogelijk maken gene tisch gemodificeerde aardappels, rijst, soja en mais te gaan verbouwen, naast de ene soort mais waarvoor dat al is toegestaan. „Het is niet de vraag of gengewassen er komen, maar hoe ze er komen", zei de minister gisteren in de Tweede Kamer. Verburg vindt dat de Europese regels moeten worden veranderd. Volgens haar wordt de discus sie over genetische modificatie nu te veel be heerst door emoties. Wageningen Universiteit (Wur) vindt het verrui men van de regels 'heel verstandig', zei woord voerder Simon Vink gisteren. In tegenstelling tot de Verenigde Staten, Brazilië en China is het verbouwen van genetisch gemo dificeerde gewassen omstreden in de Europese Unie. De regels zijn stifeng en alleen één bepaal de soort mais mag in Europa onder voorwaar den worden verbouwd. Verburg vindt het nu echter tijd dat ook andere gewassen worden toe gelaten. Bij genetisch gemodificeerde gewassen zijn de ge nen door mensen aangepast, zodat ze beter te gen ziekten bestand zijn. Volgens tegenstanders zijn de effecten op de voedselveiligheid en de na tuur nog onduidelijk. Simon Vink van Wageningen Universiteit: „In zijn algemeenheid is genetische modificatie een techniek die, mits zorgvuldig toegepast, het we reldvoedselprobleem zou kunnen verhelpen. De techniek stelt onderzoekers in staat om sneller tot resultaat te komen. Soms is het zelfs de enige manier waarop een resultaat kan worden be reikt. Het is niet de enige techniek, maar we moeten hem zeker niet uitsluiten." Vink meent dat Nederland een meer vooruitstre vende opstelling moet innemen. „We doen al volop onderzoek met behulp-van genetische mo dificatie, bijvoorbeeld op het gebied van resisten tie bij appels en tomaten. De onderzoeksresulta ten zouden niet ook hier toepasbaar moeten zijn. Op deze manier verliest Europa terrein. Wat betreft plantenveredeling behoort Wagenin gen Universiteit tot de beste. We moeten niet ge dwongen aan de zijlijn staan. Als het ergens moet gebeuren, dan hier in Nederland." MIDDELBURC - Het alarmnummer 112 was gisteren door een storing uren onbereikbaar voor circa tien duizend KPN-abonnees in Middel burg en omstreken en wijken in Goes. Er kon ook niet worden ge pind. De storing ontstond doordat kort na 8.30 uur bij werk in Nieuw- en Sint Joosland een kabel werd door kliefd en een andere zwaar bescha digd raakte. Rond 13.45 waren de problemen opgelost. ALl\ pagina 2/3 bereikbaarheid 112 is Z grootste zorg bij storing MIDDELBURG - Voor een provincie met relatief weinig inwoners heeft Zeeland veel gemeenten. Dat zei Ser-voorzitter Alexander Rinnooy Kan gisteren, aan het slot van zijn vierdaagse verblijf in het kader van Standplaats Zeeland. „Ik sta wel te kijken van de bestuurlijke dichtheid." Hij pleitte niet meteen voor herindeling, wel voor een sterke regie. Als dunbevolkte pro vincie moet Zeeland in Den Haag vechten voor een uitzonderingspo sitie, vond Rinnooy Kan ook. a, pagina 3: commentaar pagina 29: unieke aanpak Zeeland nodig Dertien gemeenten is te veel voor Zeeland reageer op www.pzc.nl reacties: 460 Man die kat neerschoot, is terecht aangeklaagd 56% 44% ROTTERDAM - Nigel Droog neemt een proef- sprong in de Leuvehaven. Morgen springt hij tij dens de Red Bull Cliff Diving Series in de Rotter damse Leuvehaven mee met twaalf andere klif duikers. foto Jorrit Knuvelder/GPD (Méh pagina 36: duiken vanaf de negende verdieping Zeeland: 2, 3, 21 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Beurs: 12; Economie: 13; Menin gen: 15; Achtergrond: 17; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 32; sport: 33 t/m 37; Televisie: 38, 39. Bijlage: Auto. Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 VLISSINGEN - Enkele hulpvaardige Vlissingers zijn afgelopen week be dreigd door een onbekende man, die een zielig verhaal ophing en de slachtoffers om een lift naar het ziekenhuis vroeg. Dinsdagavond benaderde de onbe kende een 51-jarige Vlissinger, die bezig was in zijn garage. Samen met zijn vrouw bracht de Vlissin ger de onbekende man naar het ziekenhuis. Daar aangekomen werd het echtpaar door dè man be dreigd. Het paar zag kans uit de au to testappen en omstanders te alarmeren. De bedrieger stapte ook uit en rende weg. Woensdag avond rond half acht hield vermoe delijk dezelfde man ook een zielig verhaal tegen een 50-jarige Vlissin ger, die hem eveneens een lift gaf naar het ziekenhuis. Zo ver kwa men ze echter niet. De onbekende dwong de Vlissinger onder bedrei ging naar een geldautomaat in het centrum te rijden, te pinnen en het geld aan hem af te staan. l_8 711688 555530 Wisselvallig 19°

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1