Brown laakt wegjagen van Roemenen Busreizen EUROPA KRAS,NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 f Oost-Europese gezinnen in Belfast op de vlucht voor racistisch geweld. Inclusief reis per Comfort Class bus (met méér beenruimte) Donderdag 18 juni 2009 9 door onze correspondent Yolanda Bobeldijk LONDON - De Britse premier Gor don Brown heeft gisteren hard uit gehaald naar de daders van racis tisch geweld in Belfast. Ruim hon derd Roemeense immigranten zijn hun woningen in de Noord-Ierse stad ontvlucht nadat ze waren be laagd door jongeren. Brown ver oordeelt het gedrag van deze 'cri minelen'. Twintig Roemeense gezinnen brachten de nacht door in een kerk en kregen gisteren tijdelijk on derdak in vakantiehuisjes. Onder hen is een baby van vijf dagen. Brown sprak de hoop uit dat de lo kale autoriteiten er alles aan doen om de Roemenen veilig terug te la ten keren naar hun huizen. Het is de vraag of dat ook gebeurt. Slacht offers hebben al aangegeven liever terug te keren naar Roemenië. De Roemenen gingen al bijna een week gebukt onder racistische aan vallen en bedreigingen. Er werden ramen van woningen ingegooid. Dinsdagavond werd de situatie on houdbaar en sloegen de families op de vlucht. Een vrouw zei dat ze bang was geweest dat zij en haar W* Politici veroordelen het geweld tegen Roemenen in het Noord- Ierse Belfast. Vicepremier McCuiness noemde de aanvallen een 'zeer beschamende episode'. familie zouden worden vermoord. De Noord-Ierse vicepremier Mar tin McGuiness bracht een bezoek aan de families en omschreef de aanvallen als een 'zeer beschamen de episode'. De daders zijn volgens McGuiness criminelen die kwets bare vrouwen en kinderen als doel wit kiezen. „Deze figuren moeten worden geïdentificeerd, gearres teerd èn voor de rechter gebracht." De spanningen tussen bevolkings groepen zijn toegenomen sinds er in maart opstootjes uitbraken na de voetbalwedstrijd tussen Polen en Noord-Ierland in de kwalifica tieronde voor het WK, Sindsdien zijn er verschillende botsingen met immigranten geweest. Buurtbewoners, die hun steun wil den betuigen aan de Roemenen, hielden maandag een betoging, maar lokale jongeren verstoorden die door flessen te gooien en de Hitlergroet te brengen. De burgemeester van Belfast, Nao mi Long, riep de bevolking op hun Roemeense buren te steunen. Ze zei dat elke burger het recht heeft om te leven zonder angst en intimidatie. Hoewel de politie heeft gezegd dat er geen aanhan gers van de Noord-Ierse paramili tairen achter de intimidatie zitten, zit de angst er bij veel Noord-Ieren goed in. Velen kunnen zich het ge weld tussen katholieken en protes tanten nog goed herinneren. De hoogleraar religieuze studies aan de universiteit van Nottingham, Alan Ford, denkt dat geweld een traditionele manier is om te protes teren in Noord-Ierland. KABUL - Nog even een onderonsje tussen President Ha- mid Karzai van Afghanistan (rechts) en secretaris-gene raal van de Navo Jaap de Hoop Scheffer, tijdens een persconferentie in de Afghaanse hoofdstad Kabul. De Navo stuurt tussen de acht- en tienduizend extra militai ren tijdelijk naar Afghanistan om de presidentsverkiezin gen van 20 augustus rustig te laten verlopen, meldde de Navo-chef gisteren. De extra militairen zullen ook de verkiezingswaarnemers beschermen. In het zuiden van Afghanistan heeft een bermbom giste ren drie Deense soldaten het leven gekost. De militai ren reden in een gepantserd voertuig voor een konvooi uit, toen hun wagen op het explosief reed. foto Ahmad Massoud/AP Grijp nu uw kans om voordelig Berlijn te ontdekken! Vanaf slechts 129 verblijft u al 4 dagen in deze prachtige stad! 4 dgn Busreis BERLIJN v.a. 129 U kunt genieten van een aantal heerlijke vrije dagen in Berlijn; maar een aanrader is om het excursiepakket bij te boeken. U maakt dan een stadstour met o.a. de Brandenburger Tor, het Rijksdaggebouw, de Berliner Dom en de Alexander platz. Verder brengt u dan een bezoek aan de barokstad Potsdam. U verblijft in het fraaie 4-sterren Van der Valk Berliner Ring, inclusief ontbijt. Vanaf slechts 299 neemt KRAS.NL u mee naar het Prinsendom Andorra. Mis niks en boek het voordelige excursiepakket 8 dgn Busreis ANDORRA v.a. 299 Om zoveel mogelijk te zien van dit schitterende land, raden wij u aan het excursiepakket bij te boeken. U brengt dan o.a. een bezoek aan de vallei van Nuria en het stuwmeer Lac d' Engolasters, waar u kunt genieten van de gezonde berglucht en het prachtige uitzicht over het dal van de Gran Valira! U verblijft in Hotel Paris, gelegen in het plaatsje Encamp, inclusief ontbijt en diner. Vertrekdata: za. 25 juli, 22 augustus en 5 september. Prijzen zijn p.p. bij 2 personen. Zie www.kras.nl/35581 Ga vanaf slechts 325 mee naar de zomerse Spaanse Costa Brava. Met mooie excursiemogelijkheden 8 dgn COSTA BRAVA en BARCELONA v.a. 325 Vanuit uw gezellige en verzorgde Hotel Mercè, waar u inclusief ontbijt en diner verblijft, kunt u op eigen gelegenheid de zonnige omgeving verkennen. Maar wij raden u aan om het afwisselende excursiepakket bij te boeken. U brengt dan o.a. een bezoek aan Figueres, Empüries met zijn uitgestrekte ruïnes van de Grieks- Romeinse steden en bruisend Barcelona met de Ramblas. Vertrekdata: za. 25 juli en 5-19 september. Prijzen zijn p.p. bij 2 2 personen. Zie www.kras.nl/35580 Vertrekdata: vrijdag van 3 juli t/m 23 oktober. Prijzen zijn p.p. bij 2 personen. Zie www.kras.nl/35583 waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9