zorgt voor vuur show en sport hand in hand Drie Zeeuwse zeilboten in ONK First 31.7 Ronkende motoren op strand van Zoutelande Titelstrijd voor het eerst op Oosterschelde bij Wemeldinge. Organisatie hoopt nog op extra deelnemers voor wedstrijd. Albasini wint etappe in Zwitserland Andy Schleck verliest minuut en moet tweede plaats prijsgeven. f- W Donderdag 18 juni 2009 37 - door Roeland van Vliet WEMELDINGE - Veertien zeilboten doen vrijdag, zaterdag en zondag mee aan het open Nederlands kam pioenschap First 31.7. Dat wordt dit jaar voor de eerste keer gehouden op de Oosterschelde bij Wemeldin ge- De First 31.7 is een relatief nieuwe wedstrijdklasse. „Het ONK maakte in het begin twee jaar onderdeel uit van de Delta Week", vertelt wedstrijdleider Jan Lamper. „Daar na verplaatsten ze het evenement een paar jaar naar de Haringvliet bij Stellendam. En nu kiest het wa- tersportverbond dus weer voor stromend water." Als er voldoende wind staat, zul len er acht races gevaren worden, drie op vrijdag, vier op zaterdag en één op zondag. Als er vijf races vol bracht zijn, is het ONK geldig. Lam per: „Op de eerste twee dagen zijn het allemaal kortebaanwedstrijd- jes, waarbij heel tactisch gevaren moet worden. Op zondag is er een afsluitende langebaanwedstrijd." De First 31.7 is een boot van onge veer 10 meter lang. Het is een een heidsklasse, waarbij dus elke boot hetzelfde is en dezelfde bepakking heeft. De bemanning mag niet zwaarder zijn dan in totaal 550 ki lo. Aan de titesltrijd doen drie Zeeuw se boten mee. Dat zijn de Chas seur van Hans de Jager (Wol- phaartsdijk), de Villa First van Adri van de Velde ('s-Heer Hendrikskinderen) en de Magnifi- que van Johan Dirk van der Endt (Yerseke). Op de Oosterschelde bij Wemeldinge wordt vrijdag, zater dag en zondag het open Neder lands kampioenschap First 31.7 gehouden. door Herman Heuvink ZOUTELANDE - Op het strand van Zoutelande wordt zaterdag voor de tweede keer een motorcross ver reden. MC de Pekelinge uit Aagte- kerke neemt de organisatie voor zijn rekening. De strandcross werd vorig jaar voor het eerst gehouden als de monstratie. Dit jaar is gekozen voor een echte wedstrijd. Qua deel nemersaantallen loopt het wat ach ter bij de verwachtingen. De orga nisatie was uitgegaan van een maximale deelname van 125 rij ders. Dat aantal wordt niet ge haald. Met de helft van dit aantal moet men op dit moment genoe gen nemen. Het hele strand bij Zoutelande is op de schop gegaan. Er is heel veel zand opgebracht. Hierdoor is het circuit met al zijn bochten en spingschansen er heel wat droger bij komen te liggen. Verder is het aanvangstijdstip naar voren gehaald, hetgeen gunstig is ten opzichte van het opkomend tij- Woordvoerder Freddy Blaas: „Het ziet er wat betreft het circuit alle- maal veel beter uit dan vorig jaar. We hebben ook wat meer tijd om de baan te prepareren. Daar zijn wij als organisatie heel erg blij mee. Wat minder tevreden zijn v we over het aantal inschrijvingen. Er kan daarom nog steeds worden ingeschreven via onze website www.mcdepekelinge.nl." Bij de inschrijvingen zit in elk ge val één van de betere crossers die ons land telt. Veelvoudig motor crosskampioen Ton van Grinsven uit Vinkei geeft acte de présence. Verder staan tal regiorijders aan de start, onder wie thuisrijder Rocco van Zweeden. Er is voor gekozen om alles onder te brengen in één klasse. Wel wor den ze in vijf groepen verdeeld en elke groep heeft zijn eigen kleur. Telkens komen twee groepen tege lijk aan de start, zodat iedereen een keer tegen elkaar heeft gere den. Om 17.00 uur wordt begon nen met de eerste wedstrijd. De fi nale is rond 21.00 uur. MC de Pekelinge houdt zaterdag een strandcross in Zoutelande. Het aantal deelnemers valt nog enigszins tegen. Tot nu hebben 60 crossers zich ingeschreven. SERFAUS - Michael Albasini heeft de vijfde etappe van de Ronde van Zwitserland op zijn naam geschre ven. De Zwitserse wielrenner van Team Columbia bleef in de rit over 202 kilometer in het Oosten rijkse Serfaus zijn landgenoot Fabi an Cancellara voor. Het was zijn tweede dagsucces dit seizoen, na eerder een rit in de Ronde van Bas kenland te hebben gewonnen. De dagwinnaar had de etappe al maanden in zijn agenda staan. „Dit was mijn etappe. Ik moest wat risico nemen in de laatste kilo meter, maar het was het waard." Albasini en Cancellara maakten in een lastige finale deel uit van een eerste groep van achttien renners. De Sloveen Valjavec behield de lei derstrui. De Luxemburger Andy Schleck was de verliezer van de dag. De nummer twee uit het klas sement kon zich niet vooraan handhaven en moest zijn tweede plaats in het klassement inleveren. Hij verloor ruim een minuut. Valjavec (32) heeft in het algemeen klassement 14 tellen voorsprong op de Zwitsers Oliver Zaugg en Cancellara. moment. Hij wordt uitgebowld tegen Engeland. foto Tom Hevezi/AP Tiger Woods (boven) en Phil Mickelson, de favorieten van het Amerikaanse golfpubliek, oefenden gisteren op de baan in New York. foto's Mike Groll en Justin Lane AP/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 91