Binnenland Sores blijven, ook na detentie m VOORDEELCRUISE over de DONAU Minister verhoogt hypotheekgarantie |pl SieMatic KRAS.NL Middernacht Sale® Nu hoogglanslak voor de prijs van hoogglans kunststof fÜ BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iJïMHHJ INCLUSIEF busreis, 4-sterren cruise, alle maaltijden én Nederlandssprekende reisleiding aan boord! Gyote Donderdag 18 juni 2009 7 Laat u nu verrassen met de beste offerte: een echte hoogglanslak keuken in magnolia- of lotuswit op het prijsniveau van een kunststofglans keuken, Echte lak glanst dieper. Wij informeren u graag over alle ioordelen en laten u alle mogelijkheden zien, Welkom in onze showroom. Axel Keukenstudio van Vliet Nieuwendijk 89 T 0115-564070 Goes Plieger Goes Nansenbaan 15 T 0113-246464 Middelburg SieMatic bij Keukenpool Grenadierweg 17a T 0118-629522 BIJ NADER MSMÊÊKÊÊI De in Buitengebied voor dinsdag 23 juni aangekondigde open dag bij het agrarisch bedrijf Simon de Feyter in Schoondijke heeft al op 13 juni plaatsgevonden. In meeste gevallen gaat het slecht met meisjes na jeugdinrichting. door Mayke Calis en Jan Salden DEN HAAG - Deborah is 15 als ze in een justitiële jeugdinrichting te rechtkomt. Het meisje zorgt al een tijd voor problemen, loopt weg van huis en is nachten spoorloos. Ook op school ontspoort Debo rah: ze spijbelt, vecht met mede leerlingen en bedreigt leraren. Moeder heeft geen grip op haar en thuis vallen over en weer klappen. Deborah wordt onder toezicht ge plaatst en belandt in de jeugdin richting voor bijna drie jaar. Op haar 18de mag ze naar huis. Daar gaat het weer snel mis. Dan wordt ze zwanger. Ze is 19 als ze bevalt van een dochter. Met de opvoeding weet ze geen raad en dus zoekt ze steun bij haar moe der. Met haar laaien de ruzies weer DEN HAAG - Het voorstel van minis ter Van der Laan (Wonen) om de Nationale Hypotheek Garantie (NHG) te verhogen tot 350.000 eu ro is gisteren met gejuich ontvan gen door makelaars, huiseigenaren en de Kamer. Ze noemen het een belangrijke impuls om de vastgelo pen woningmarkt op gang te hel pen. Voor NHG-hypotheken geldt een rentekorting oplopend tot 0,6 pro centpunt en een waarborgfonds voor probleemgevallen. Morgen praat de ministerraad over het on derwerp. Eerder hield minister van Financiën Wouter Bos de ver hoging - momenteel maximaal 265.000 euro inclusief bijkomende op. Een baan heeft ze niet, ook geen afgeronde opleiding. Ze moet rondkomen van een uitkering. Deborah is één van de meisjes met wie psychiater in opleiding Sannie Hamerlynck tussen 2002 en 2004 sprak voor haar onderzoek naar de hulp aan meisjes in detentie. Uit de studie bleek dat een op de vijf meisjes al als tiener zwanger was geweest en dat zij bijna allemaal last hadden van ernstige psychiatri sche problemen. Hoe gaat het nu, 'Ze hebben vaak een rooskleurig beeld van het krijgen van een kind' ruim vijfjaar later, met deze meis jes? Kinder- en jeugdpsychiater An ne Krabbendam en psychologe El- sa van der Molen proberen die vraag te beantwoorden door de 229 meisjes (van 17 tot 23 jaar) met kosten - tegen omdat die te duur voor de schatkist zou zijn. Bos is nu ook enthousiast over verho ging van de grens, omdat uit nieu we berekeningen blijkt dat de kos ten lager zullen uitvallen dan de eerder geraamde 40 miljoen euro. De verhoging zou moeten ingaan op 15 juli en gelden tot 1 januari 2011. Als hypotheken tot 350.000 euro (inclusief bijkomende kosten) on der de NHG vallen, kan dat voor kopers van die woningen per maand enkele tientjes aan lasten schelen. Banken brengen voor wo ningen die onder de NHG vallen namelijk een lagere hypotheekren te in rekening. wie Hamerlynck sprak op te zoe ken. Hun onderzoek loopt nog, maar de conclusie staat al vast: in verreweg de meeste gevallen gaat het ronduit slecht met de meisjes. „We komen heel schrijnende situa ties tegen", zegt Krabbendam. „Sommige meisjes hebben we uit eindelijk teruggevonden in de dak- lozenopvang. Anderen zitten weer vast. Onze bevindingen overtref fen onze ergste angsten." Uit Hamerlyncks onderzoek bleek al dat bijna alle meisjes met ge dragsproblemen kampten. Nu, vijf jaar later, lijdt een op de drie meis jes aan ernstige persoonlijkheids problemen, zoals borderline of een antisociale stoornis. Van be handeling is in de meeste gevallen geen sprake geweest. „De meisjes die, zoals Deborah, door gedragsproblemen in de in richting zitten, komen daar op hun 18de automatisch weer uit", zegt Krabbendam. „Vanwege de lange wachttijden is de behande ling dan nog maar net begonnen. Die wordt abrupt afgebroken, zon der dat het een vervolg krijgt." Kinderrechter Paul Vlaardinger- broek, tevens hoogleraar familie- en jeugdrecht aan de Universiteit van Tilburg, herkent de proble men. Volgens hem zijn de meisjes vaak niet bereid een therapie of be handeling te ondergaan. Soms laten ze die over zich heenkomen omdat ze denken zo eerder weg te kunnen, maar iets geleerd hebben ze dan niet. Als ze uit de inrich ting komen, willen ze meestal ook niet verder worden behandeld. Ook zijn de programma's die jeugdinrichtingen aanbieden, nog te veel toegesneden op jongens, zegt Krabbendam. „Zwangerschap speelt bij veel van de meisjes een belangrijke rol. Ze hebben vaak een rooskleurig beeld van het krij gen van een kind. Maar in de prak tijk valt dat vaak zwaar tegen." A AK'. Wenen (Oostenrijk) TOPVOORDEEL! Het is KRAS.NL weer eens gelukt een écht buitenkansje in te kopen. Met het 4-sterren MS Sofia varen we vanuit barokstad Passau naar o.a. Wenen, het Hongaarse Boedapest en de Slowaakse hoofdstad Bratislava U kunt al mee met deze 8-daagse reis voor de ongelooflijke reissom vanaf slechts 499! En dit is inclusief: busreis met hotelovernachting inclusief ontbijt en diner, 5 nachten cruise, Nederlands sprekende reisleiding én alle maaltijden aan boord. Wat een waanzinnige actie! Maar let op: er is alleen vertrek op 10,15 en 20 juli en er zijn slechts 30 plaatsen per datum! HOOGTEPUNTEN VAN DEZE REIS Dag 1: busreis naar hotel in Zuid-Duitsiand. Dag 2: naar Passau voor inscheping op het MS Sofia****, 's Middags gooien we de trossen los. Dag 3: ontdek Keizerstad Wenen met o.a. de Staatsopera, Schloss Schönbrunn, de Spaanse Rijschool, het Stephansdom en de Heldenplatz. Dag 4: via de Donauknie, met als hoogtepunt barokstad Esztergom, varen we naar 'Lichtstad van het Oosten': Boedapest. Volop tijd voor het Vissersbastion, de Matthiaskerk en Burcht Boeda. Dag 5: de levendige stad Bratislava met een historisch centrum met tal van gotische, barokke waarom zou je meer betalen en renaissancistische paleizen en huizen. Dag 6: naar Dürnstein, de parel van de Wachau, met Stift Göttweit en burcht Dürnstein. Dag 7-8: ontscheping na het ontbijt, terugreis per bus naar Nederland, incl. hotelnacht in Duitsland. RIVIERCRUISE PER MS SOFIA* Dit 4-sterren schip beschikt over een pianobar, panorama-restaurant, sauna, zonnedek en zwem bad. Uw hut is voorzien van stapelbed, airco, tv, radio, telefoon en badkamer met douche en toilet. Tegen een toeslag boekt u een hut met twee aparte bedden op het beneden/bovendek. INCLUSIEF: busreis van en naar Passau, hotel nacht op heen- en terugreis in Duitsland incl. ontbijt en diner, 5 nachten cruise per MS Sofia****, alle maaltijden en Nederlands sprekende reisleiding aan boord, prachtig vaar- programma. Juli 10-15 €499 Juli 20 €529 Prijzen zijn p.p., o.b.v. een 2-persoonsbuiten- hut benedendek met stapelbed. Voor meer informatie en overige hutcategorieën: Zie www.kras.nl/32116 15 cpm fieder uur kans op een GRATIS arrangement 1 bij CenterParcs! Prijzen die het daglicht niet kunnen verdragen! 18/19 juni van 21.00 tot 00.00 uur OP OP Oostenrijk Per persoon Per nacht Kinderprijzen Zonbesternmingen Per persoon IJsland, Reykjavik 4 dager. Per oersoor. Disneyland® Paris 1-daagse busreis Incl. entree p.p. Zonvakanties 8 dagen Per persoon Mexico 9 dagen All Inclusive p.p. V b-" 0 Kijk voor deelnemende winkels Qi en actievoorwaarden gaat nét even verder van Staalduinen op www.middernachtsale.nl 220 winkels 0900-8482 www.globereisburo.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7