Uit Programma-overzicht Giro de ZZ selectie Kamermuziek Electroparty Zomerdisco 4 Donderdag 18 juni 2009 door Ali Pankow Jaap Verseput combineert graag alles wat hem fasci neert: muziek, theater, beel dende kunst, de kracht van jeugdige en ervaren talenten én de schoonheid van akkers, dij ken, inlagen en kust. In zijn jaar lijkse festivals komt alles sa men, maar steeds op een andere manier, want Verseput heeft het niet zo op herhaling. Het festi val Giro de ZZ dit weekend op Schouwen-Duiveland biedt dan ook weer een verrassende om mezwaai. Het driedaagse festival is een pro ject van de Stichting Zonnemaire Buitengewoon. Het programma is erop gericht het publiek op tal van manieren te verrassen en te laten genieten. Fietsen door de polder langs enkele kunstzinnige picknick- plekken is een belangrijk onder deel. De verandering ten opzichte van voorgaande Giro's de Picnic zit vooral in het feit dat het slotfes- tijn dit keer niet geconcentreerd is op Verseputs eigen agrarische erf aan de Schapenweg in Zonnemai re. De centrale locatie is nu de houtloods aan de Vissersdijk in Zierikzee. Daarnaast staan er ook enkele optredens in Café De Biet in Zierikzee gepland. )aap Verse put werkt daartoe samen met Rob bert Roggeband (De Biet) en Car los de Mendo^a (restaurant Boa Tarde). Eten en drinken zijn ook altijd een wezenlijk onderdeel tij dens de festivals van de Stichting Zonnemaire Buitengewoon. Naast de catering in de houtloods, zor gen de Zeeuwse Wereldvrouwen voor een picknicktas met maaltijd hapjes voor tijdens de fietstocht op zondag. Onderweg komen de deelnemers ook ontwerper Eric Odinot tegen, die gereed staat met zijn vermaarde tomatensoep. Op dezelfde locatie presenteert Nils van Went voor het eerst zijn ont werp van een 'Aardappel frites schiet machine', maar het is zeer de vraag of die première eetbare patatjes oplevert. Giro de ZZ begint vrijdag met 'Temps Faible'. Dat staat voor een bijzondere manifestatie waar in muzikanten letterlijk samen met filmbeelden van het land Sopraan Saskia Gerritsen (foto), mezzosopraan Alexan dra d'Espinoza, tenor Sebas- tin Brouwer en pianiste Na talia Pavlova voeren werk uit van onder anderen Mo zart, Haydn, Schubert, Schu mann, Liszt en Offenbach. Zaterdag 20 juni, Driekoningenkerk, Noordgouwe, 20.00 uur. Onder de titel 'Anders nog iets' treedt Luke Rowell, aka Disasterradio, een under ground muzikale legende uit Nieuw-Zeeland op in de tweede Electroparty in de Spot. Ook staat de draaita fels ter beschikking van 'The Longman' en 'Kijk een ster'. Zaterdag 20 juni, De Spot, Middelburg, 21.00 uur. Het Arsenaaltheater wordt voor één avond omgetoverd tot een heuse discotheek uit de jaren 8o. Hits van Madonna, Michael Jackson en Earth Wind and Fire vullen de zaal. Het dancefeest voor 30-plussers staat deze keer in het teken van de zomer. Zaterdag 20 juni, Arsenaaltheater, Vlissingen, 21.00 uur. schap met de bijbehorende gelui den composities spelen. Ook is hierbij plaats ingeruimd voor van oorsprong regionale talenten. Spe ciale gast is tapdanseres Marije Nie die al dansend een duet aangaat met zichzelf De Cubasound van Septeto Trio los Dos rondt de eer ste avond af in café De Biet. De Zuidhavenpoort doet zaterdaga vond dienst als decor voor 'kunst op het water' en voor een 'dans in de lucht' van FlyingArtWork. Daar naast ook veel muziek van onder meer De Nazaten en Sinasband. De fietstocht zondag wordt omlijst met gedichten over de liefde door Theater van de Verloren Tijd. De Ambrassband laat op de muziek tent in Noordgouwe horen dat het leven nou eenmaal is, zoals het is en filmmaakster Digna Sinke mani festeert zich als natuurkenner. Aan de finish in Zierikzee is er weer muziek, zowel in de houtloods (Dans Dans) als in De Biet (Cat fish). Vrij. 19, zat. 20, zon. 21 juni Giro de ZZ, info: www.picknickeiland.nl. COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winke/s, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl VRIJDAG 19 JUNI 20.00 - 23.00 uur: Houtloods, Zierikzee, Multi media collectief Temps Faible met gasten: Niek de Jonge (bergbeklimmer), Vincent de Bel (singer/songwriter), Marije Nie (tapdans), Rick van Ree (laptop muzi kant), René Geelhoed (piano/gitaar), Ste ve Huggett (gitaar), Dieuwke Parlevliet (dichter), Marnix van Straalen (bioloog), Temple Faible collectief: James van de Water (gitaar), John Muis (drums), Wil lem van Maanen (piano), Frans Blanker (saxofoon) en Jaap Verseput (film/ regie). 23.00 - 01.00 uur: Café de Biet, Septeto Trio los Dos. ZATERDAG 20 JUNI 20.00-21.15 uur: Houtloods: De Nazaten met Polder frevo. 21.15-21.45 uur: Zuidhavenpoort, 3D kunstenaar Nils van Went met zijn mobie le espressobar en surprise-act door FlyingArtWork. 21.45 - 23.00 uur: Houtloods, Sinas Glo bal Dance Floor Music. 23-01.00 uur: Ca fé de Biet, Caribbean Sunshine. ZONDAG 21 JUNI 13.00 uur: Picknickplek Zingend Zand, Zonnemaire Start fietstocht met optre den Theater van de Verloren tijd (deel I). 13.30 - 14.30 uur: Muziektent, Noord- gouwe: Den Ambrassband. 14.50 -15.00 uur: Op kruising van Stapelsweg/Schenkelsdijk: Filmmaker/pro ducent Digna Sinke vertelt over de na tuur bij 'Kakkersweel'. 15.20 -16.00 uur: Picknickplek '6', Flaau- wersinlaag: Theater van de Verloren tijd (deel II) en première ontwerp 'Aardappel frites schiet machine' van Nils van Went. 16.15 - 16.35 uur: Pikgat, zuidkust Oos- terschelde: Theater van de Verloren Tijd (deel III). 17.00 - 18.00 uur: in de Houtloods: Ant werpse band Dans Dans. 18.00 -19.30 uur: Café de Biet: Bon ton roulé met Cat Fish. De mobiele espressobar naar ontwerp van 3D kunstenaar Nils van Went.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 72