wel, alleen anders uitgelicht Zeelandhallen Goes Programma opening nieuwe exposities Altijd wat te beleven in Kijk voor meer events, concerten en beurzen op www.zeelandhallen.nl! Libéma AGENDA kers en andere gebruiksvoorwer pen staan er nu ongetwijfeld glan- zender en mooier uitgelicht bij dan 2000 jaar geleden. Onlangs is duidelijk geworden, dat de Mena- piërs behalve keuterboertjes ook ondernemende zoutproducenten en handelaren waren. Dat is het mooie van archeologie: hoe meer we spitten en reconstrueren, hoe dichter we bij onze verre voorou-' ders komen. De voor deze expositie door Si mon Schrikker op een wand ge schilderde hond verwijst naar een offerput bij Grijpskerke, waar in 2003 meer dan honderd potten en een hondenschedel werden gevon den. Alweer zo'n spectaculaire vondst, die deze keer wel voor Zee land behouden bleef Wandschildering van Simon Schrikker De opening van de drie zomerexposi- ties in het Zeeuws Museum, komen de zaterdag, gaat gepaard met diverse activiteiten in het museum en op het Abdijplein. Museum en activiteiten zijn deze dag gratis toegankelijk. 11.00 en 14.00 uur: rondleidingen provinciaal archeoloog Robert van Die- rendonck door Rome-expositie. 11.30-15.30 uur: demonstraties Ro meinse soldaten op Abdijplein. 12.00-15.30 uur: Modeworkshop voor jong en oud, geïnspireerd op ex positie Hete zomer. 12.30 uur: lezing 'Romeinen aan de Oosterschelde' door Fik Meijer. 12.30-14.30 uur: Publiek kan als een echte wielrenner de strijd aangaan op de hometrainer. De 'finish' wordt op foto vastgelegd. 15.30 uur: Presentatie boek Wind zoekt peloton op Abdijplein; Marcel Rözer en Wilfried de Jong zijn aanwe zig- 16.30 uur: Officiële opening tentoon stellingen door de Vlaamse schrijver Hermans Brusselmans op Abdijplein. Hij geeft bij de expositie Rome in Zee land zijn lugubere interpretatie van de vondst bij Grijpskerke. Tentoonstelling Rome in Zeeland is te zien t/m 13 september, Rondje om de kerk t/m 20 september, Hete zomer t/m 27 september. Openingstijden museum: dinsdag t/m zondag, 10.00-17.00 uur. www.zeeuwsmuseum.nl foto archief PZC De samenstellers gingen op zoek naar opgedoekte permanances, dronken een pint in het café Theo- fiel Middelkamp in Kieldrecht en keken rond in de oude fietsenma kerij van Cees Raas. „Het aanvan kelijke thema verdwenen wielerle ven kreeg een beetje rare bijklank, toen we op de dag van onze rond reis in de Omloop van Borsele ver zeild raakten", zegt schrijver Mar cel Rözer. „Toen bleek dat er nog best een wielerleven is in Zeeland. Het was een schitterende wed strijd met wel tweehonderd prach tige sportdames, in mooie tenues. Het enige jammerlijke was dat er niet duizenden mensen over de hekken hingen. Dat is natuurlijk het verschil met vroeger. Het wie lerleven is er nog wel, maar heeft een andere gedaante aangeno men." Rözer genoot van zijn tocht door Zeeland en zijn gesprekken met de mensen. „Cees Raas heeft mij het verschil tussen een gewone fiets- ketting en een ketting op een fiets uitgelegd. Dat deed hij op prachti ge wijze, waarbij hij de ketting als ware het goud door zijn handen liet glijden." Colijnsplaat, 1957. Kijk voor meer info op www.zeelandhallen.nl Zeelandhallen Goes is onderdeel van Donderdag 18 juni 2009 3 Zelf een evenement organiseren? Zeelandhallen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71