Sport In New York gaan drama, 1 Samijn fitter dan Bun Ster Zeeuwsche Eilanden 4-~: uit wbsmkêtêêêêêêêêêêêi Publiek US Open golf staat luidruchtig achter Woods en Mickelson. 36 I Donderdag 18 juni 2009 Aan de Ster Zeeuwsche Eilanden doen verschillende Zeeuwse rensters mee. Baukje Doedee, Renske Doedee, Esmee Jansen, Christel Jansen en Sonja Boogaard rijden voor de Zeeuwse formatie Rabo Lady Force. Anne Eversdijk komt uit voor de ploeg Team Ton van Bemmelen en Agnieta Francke is lid van de ploeg van DSB Bank. De favorieten Ina Yoko Teutenberg (DUI) 28 oktober 1974 Team Columbia Highroad Donderdag 18 juni Tijdrit Vlissingen - Vlissingen, 7,1 km Start eerste renster: 18.30 in Badhuisstraat Finish: Stadhuisplein Sissy van Alebeek (NED) 8 februari 1976 Team Ton van Bemmelen Vlissingen St V Vrijdag 19 juni Etappe Middelburg-Vlissingen, 113,9 km Start 18.30 aan de Loskade in Middelburg Finish: +21.20 Industrieweg, Vlissingen N.\ Vrouwenpolder .-•** Domburg J *1 Oostkapelle S, i Westkapelle u H fis sj U Middelburg Vlissingen Zaterdag 20 juni Etappe Westkapelle-Westkapelle, 134,7 km Start 12.00 op de Markt in Westkapelle Finish: 15.30 op de Markt in Westkapelle Eerst een grote ronde Dan twee kleine rondes: Middelburg Vlissingen Felix Binicewicz, Donja Odijk bron Stichting Wieier Comité Koudekerke TENNIS Rosmalen. Ordina Open. Mannen, tweede ronde: Sluiter (Ned)-Baghdatis (Cyp) 4-3 opg., Schüttler (Dui/4)-De Bakker (Ned) 6-3 7-6 (3), Ferrer (Spa/3)-Hernandez (Spa) 6-4 6-3, Char- dy (Fra/7)-Norman (Bel) 3-6 6-3 6-3. Vrouwen, tweede ronde: Safina (Rus/1Sj- vedova (Kaz) 6-3 6-3, Hantuchova (Slw/6)-K. Bondarenko (Oek) 2-6 6-2 6-1, Schiavone (Ita)-A. Bondarenko (Oek/5) 4-6 7-5 6-3, Govortsova (WRu) - Dechy (Fra) 6-1 6-3. VOETBAL Zuid-Afrika. Confederations Cup. Poule B: Spanje-lrak 1-0, Zuid-Afrika-Nieuw Zeeland 2-0. Stand: Spanje 2-6, Zuid-Afrika 2-4, Irak 2-1, Nieuw-Zeeland 2-0. WIELRENNEN Beveren (B). Waod-koers. Categorie A: 8. Maurice Minnaar, Middelburg. Cat. B: 3. Rudi Rabout, Heinkenszand. Cat. E: 1. Wim de Waal, Axel. Cat C: 11. Ko Tolhoek, Yerseke. HULST - Nicky Samijn uit Sas van Gent bereikte de 5-halve finales van het Rabo Reynaert tennistoer nooi in Hulst door een verrassen de zege op de als tweede geplaats te Reggie Bun. Aanvankelijk leek er geen vuiltje aan de lucht voor de degelijke Bun. Hij pakte de eerste set met 6-3 en nam in het tweede bedrijf een 5-3-voorsprong. Samijn ont snapte echter dankzij de tiebreak. In de beslissende set bleek twinti ger Samijn beduidend fitter dan veertiger Bun: 6-0. „Mijn hart sloeg over en mijn benen wilden niet meer. Ik was helemaal leeg", aldus Reggie Bun. In het 6-schema schaarde Marnix Ivens zich bij de laatste vier door Johnny Smet met twee keer 6-4 te bedwingen. Ook Frank Broeders is halve finalist na een zware strijd te gen Mare Leenknegt: 2-6 7-5 6-4. „Mare heeft een lastig speltype, met constant slice fore- en back hand", stelde Broeders. „In plaats van te forceren bleef Frank rustig, mede door zijn eerste service als een tweede te slaan", zei Leenkne gt. Lijstaanvoerder Reggie van den Berg wist zich slechts middels een extra set te plaatsen voor de twee de ronde ten koste van Rob de Booy uit Terneuzen: 6-13-6 7-5. In de 4-poule klopte Bas de Bar- banson in drie sets Beny Ysebaert, bij wie het voortdurende servi- ce-volleyspel zijn tol ging eisen. Eerder was De Barbanson ook al in drie sets te sterk voor Devon Houg. Deze laatste moest het in de derde set afleggen tegen Paul Hen- drikse. De routinier uit IJzendijke staat morgen in de veredelde fina le tegenover De Barbanson. door Eric de Jager DEN HAAG - Er wordt vanaf van daag weer flink geschreeuwd langs de Black Course van Bethpage Sta te Park. De golfbaan op Long Is- land is het strijdtoneel voor de US Open, en sportevenementen in New York staan altijd garant voor een rumoerig publiek. Vooral Ti ger Woods en Phil Mickelson kun nen zich opmaken voor veel bij val. Mickelson nam even pauze, toen een paar weken geleden bij zijn vrouw borstkanker werd vastge steld. Hij speelde vorig week tij dens de St. Jude Classic voor het eerst weer om zich voor te berei den op de US Open. Maar zondag, na de vier rondes op Bethpage Black, verdwijnen de clubs weer voor onbepaalde tijd in de tas. Amy Mickelson begint in juli met de behandeling van haar ziekte. De speler verwacht dat het toer nooi 'een emotionele ervaring' voor hem wordt. De luidruchtige fans zullen daar zeker aan bijdra gen. De New Yorkers hebben ook zon der de bijzondere familieomstan digheden al een zwak voor Mickelson. De Amerikaan eindig de vier keer als tweede in de US Open, waarvan de laatste drie keer (2002, 2004, 2006) in New York. „Ik kom niet alleen om mee te doen", aldus een strijdvaardige Mickelson, die bij zijn rentree in Memphis zestigste werd. „Maar ik weet dat ik mezelf gelukkig moet prijzen dat ik kan spelen en dat daarna iets veel belangrijkers staat te gebeuren." Ook Tiger Woods mag rekenen op verbale steun en een lange stoet De sfeer op de baan in New York doet soms meer denken aan een rockfestival volgers. Gewoon, omdat hij Tiger Woods is, wonderkind van het golf En omdat ook aan Tiger Woods en de US Open het nodige drama kleeft. Woods won het toer nooi vorig jaar na een slepende play-off van 19 holes met één slag verschil. Hij deed dat strompelend, vanwe ge een kapotte kruisband en twee stressfracturen in zijn scheenbeen. Meteen na zijn zege moest 'TW' onder het mes. De organisatoren van de US Open voelen haarfijn aan dat het publiek dit soort dra ma en show vreet. Zeker op de openbare baan in New York, waar de sfeer soms meer doet denken aan een rockfestival. En dus doen ze ook niet moeilijk over de inde ling. Waar bij andere grote toer nooien de flights krampachtig 'neutraal' en 'eerlijk' per computer worden samengesteld, zetten de of ficials van de US Open doodleuk de sterkste combinaties bij elkaar. De regerend Majorkampioenen Ti ger Woods (US Open), Padraig Harrington (Brits Open, US PGA Championship) en Angel Cabrera (Masters) lopen vandaag en mor gen samen in de baan. Nadat de beste spelers zijn inge deeld, gunnen de samenstellers zich nog een paar pleziertjes met de rest. Ze zoeken bijvoorbeeld na men bij elkaar. Wat te denken van flights met Eduardo Romero en Anders Romero, Vijay Singh en Jeev Milkha Singh of die met So- ren Kjeldsen, Soren Hansen en Peter Hanson. En zo is er nog een reeks van 'grap pige' opzetjes. De enige drie Fran se deelnemers gaan gezamenlijk van start en er zijn flights samenge steld op leeftijd, op universiteit en op slaglengte. In New York gaan show, drama en sport hand in hand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66