Zeeland zicht op het altaar [ALPHA2] Ondernemingsplan voor 'onderhoudspark' Terneuzen koopt De Kaaie in Philippine m TMC Koudekerke Verkieuwd! BRENNAN HEART Geslaagd Mixperience op Goese markt UITVERKOOP Wegwerken bij Axel en Zaamslag H9H9SHM College wil activiteiten De Meerpaal en Schotse Hoek overhevelen. DELSCHER ...nu met "Biggie Best meer sfeer Donderdag 18 juni 2009 23 Sas van Gent vrijdag 19 juni Dance around the Bridge met o.a.: voor meer info [www.ratb.nl] NIEUW-NAMEN - De uit Nieuw-Na- men afkomstige Lotte d'Hondt is aan de 'school of management and law', onderdeel van het Zwolse Windesheimcollege, geslaagd voor de opleiding personeel en arbeid. TERNEUZEN - De plannen voor de inrichting van een zogenoemd Maintenance Valuepark bij Dow Benelux in Terneuzen zijn zo goed als rond. De eerste deelnemers aan het park, waar zich vooral onder aannemers van Dow en mogelijk ook onderwijsinstellingen zullen vestigen, ondertekenen donderdag 9 juli een intentieverklaring. Dan wordt ook het ondernemingsplan gepresenteerd. Het park is een ini door Wout Bareman PHILIPPINE - Gemeenschapscen trum De Kaaie in Philippine komt in handen van de gemeente. Die neemt het gebouw, dat aanleunt te gen hotel-restaurant Au Port, over van Wiskerke Beheer bv. Het cen trum werd in 1990 in gebruik ge nomen. De toenmalige gemeente Sas van Gent stelde de grond destijds be schikbaar voor het symbolische be drag van één euro en telde 325.000 gulden neer voor de bouw. In on derhandelingen tussen de familie Wiskerke en de gemeente is nu een verkoopprijs van 312.500 euro overeengekomen. Dat bedrag is ge baseerd op de meest recente taxa tie in het kader van de Wet Onroe rend Zaakbelasting, op de bijdrage in de bouwkosten en op de waar de van de grond. Eind jaren tachtig, begin jaren ne- B en w van Terneuzen hebben met Wiskerke Beheer bv over eenstemming bereikt over de aankoop van de Kaaie voor een bedrag van 312.500 euro. gentig werd met de Wiskerkes af gesproken dat zij het centrum be schikbaar zouden stellen aan alle verenigingen, stichtingen én indivi duele Philippinenaren voor activi teiten en bijeenkomsten. Destijds werd ook bedongen dat Wiskerke het centrum, bij verkoopplannen, eerst aan de gemeente zou aanbie den. Dat is nu gebeurd. Burgemeester en wethouders: „Hoewel de Kaaie dus gebouwd is voor de activiteiten van de lokale stichtingen of verenigingen, zien we dat een groot deel daarvan plaatsvindt in andere accommoda ties, vooral de Schotse Hoek en de Meerpaal. Dat zijn allebei oude ge bouwen, die veel onderhoud ver gen en in de huidige staat minder geschikt zijn voor het huisvesten van sociaal-culturele activiteiten dan de Kaaie." De Meerpaal en de Schotse Hoek vertonen veel gebreken, waarvan het herstel veel geld gaat kosten. Het college beschouwt de aankoop van de Kaaie als 'een unieke gele genheid' om het aanbod van ac commodaties te herschikken en ef ficiënter te regelen. De manier waarop, wordt nader onderzocht. Worden activiteiten overgeheveld naar de Kaaie, dan kunnen de an dere gebouwen worden afgestoten. GOES - In opdracht van Stichting Dancetour houden studenten van het ROC Zeeland in Goes vrijdag 26 juni vanaf 15.30 uur de Mix perience op de Grote Markt in Goes. De Mixperience bestaat uit twee professionele dj's die het publiek vermaken en tegelijk een work shop geven. De line-up wordt nog bekendge maakt. *Juni/juli op maandag geopend Grote Markt 11-13 4461 AG Goes Tel. 0113-227607 www.delscher.nl AXEL - Van dinsdag 23 tot zaterdag 27 juni is de noordelijke parallel weg van de Langeweg (N258) tus sen Axel en Absdale tijdelijk afge sloten. Het verkeer wordt omge leid via de zuidelijke parallelweg. De provincie haalt daar drie ver keersdrempels weg. Ook is er een omleiding van 24 tot en met 27 juni in verband met onderhoud aan de rondweg Zaamslag. Er is tel kens één weghelft afgesloten. --.A- jwj - twee identieke hallen. De rechter, de noordhal, zou oorpronkelijk hospitaal en hospice zijn geweest. foto Wim Kooyman tiatief van havenschap Zeeland Seaports en Dow, ook al partners in het Value Park aan de Braak manhaven. Ze spreken van 'een be langrijk project op het gebied van innovatief onderhoud voor de pro cesindustrie'. Het park wordt inge richt op een terrein buiten de poorten van Dow. Er hebben zich al dertig kandida ten gemeld voor het park, dat in 2012 gereed zou moeten zijn. Jltc Koudekerke Dorpsplein 35 (0118) 55 55 33 www.tmcwoonwlnkels.n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59