Zeeland Begin sloop in Sint-Maartensdijk Eerste gesprekken over doorstart van Morres Celstraf geëist voor klappen NIEUWE RONDE AFPRIJZINGEN! Dode in Kanaal blijkt Vlaamse Noodverordening van kracht, rook zou kunnen toenemen. Vlissinger kreeg ruzie met ex-vriendin ondanks contactverbod. Curator onderhandelt met kandidaten en banken. Vlissingse basisschool vijfde in voetbalfinale Mixperience als voorproefje Dancetour Accordeonvereniging doet Kamperland aan 'Nieuwe zeesluis klaar omstreeks 2021-2022' BOBBE DAMESMODE GIMBRÈRE DAMESMODE S Donderdag 18 juni 2009 27 door Lilian Dominicus SINT-MAARTENSDIJK - De sloop van het bedrijfsverzamelgebouw aan de Nijverheidsweg in Sint-Maar tensdijk is gistermorgen begon nen. De brandweer heeft hiervoor groen licht gekregen van de verze keringsmaatschappijen. De sloop zal zeker enkele dagen in beslag nemen. De brandweer ver wacht dat de rookontwikkeling tij dens de sloop zal toenemen en daarom wordt mensen in de omge ving aangeraden om ramen en deuren te sluiten. Nu al is de rook van verre te zien. „De afgelopen da gen is de wind 360 graden ge draaid, dat heeft in ons voordeel gewerkt. De rook is over de dor pen uitgewaaierd. De rook is niet gevaarlijk, maar wel vervelend", verklaarde burgemeester Wim Nuis van Tholen tijdens een pers conferentie, waar ook de landelij ke media als SBS6 op af waren ge komen. Als mensen langdurig in de rook verblijven, zouden er alge mene klachten kunnen ontstaan als hoesten, hoofdpijn en misselijk heid. „Voor mensen die geschrok ken zijn door de brand en daar door psychische schade hebben opgelopen, is slachtofferhulp be schikbaar", meldde de burgemees ter verder. Nog altijd is de totale schade van de brand in het gebouw niet be- Het afbreken van het bedrijfsver zamelgebouw, waarin onder rneer Katjang Pedis is gevestigd, zal naar verwachting enkele da gen duren. kend, maar burgemeester Nuis gaat ervan uit dat het 'in de miljoe nen loopt'. „Dat moge duidelijk zijn." Ook over de oorzaak tasten de autoriteiten nog in het duister. „We zijn ervan overtuigd dat van een misdrijf geen sprake is, maar het is wel belangrijk om te weten wat er dan wel is gebeurd." Tijdens de sloop is een noodveror dening geldig op het terrein. Het gaat om het gebied tussen de Nij verheidsweg, de Schakelweg, de Geulweg en de Pluimpotweg in Sint-Maartensdijk. Het is verbo den voor iedereen die 'het niet aannemelijk kan maken voor een ander doel dan een bezoek in het gebied aanwezig te zijn', aldus de burgemeester. Het terrein zal wor den bewaakt door beveiligingsper soneel. Ook zijn er verkeersregel aars. Het gebouw op het industrieter rein van Sint-Maartensdijk, waarin onder meer notenverwerkend be drijf Katjang Pedis is gevestigd, brandde zaterdagavond tot de grond toe af. O Zie ook de video op www.pzc.nl MIDDELBURG - „Ik wilde gelukkig met haar worden, maar met haar is niet te leven", jammerde giste ren in Middelburg voor het hekje van de rechtbank een 49-jarige Vlissinger. De man stond terecht omdat hij op 28 maart zijn inmid dels ex-vriendin enkele klappen zou hebben verkocht en haar met een mes zou hebben bedreigd. Of ficier van justitie M. Overmeer eis te daarvoor een gevangenisstraf van vijf maanden. Rond maart had de man een con tactverbod met de aan alcohol ver slaafde vrouw wegens een eerdere mishandeling. Toch doken ze 28 maart weer samen de kroeg in. Bij thuiskomst kreeg het stel ruzie, waarop de vrouw als eerste sloeg. Daarop sloeg de man terug en maakte hij steekbewegingen met een mes. Raadsman W. Aerts vroeg de rechtbank zijn cliënt te veroordelen tot een celstraf gelijk aan het voorarrest. Uitspraak 1 juli. SAS VAN GENT - Het stoffelijk over schot dat ruim een week geleden werd aangetroffen in een auto, die uit het Kanaal Gent-Terneuzen was getakeld, is dat van een 36-jari- ge vrouw uit Edegem. Dat heeft het Nederlands Forensisch Insti tuut vastgesteld aan de hand van de gebitsgegevens. De vrouw, ge huwd en moeder van een dochter tje, was al sinds 18 februari ver mist. De politie gaat vooralsnog niet uit van een misdrijf door Frank van Cooten HULST - Curator Steven van Boven van het gelijknamige advocaten kantoor in Middelburg onderhan delt momenteel druk met kandida ten en banken over een doorstart van het failliete meubelbedrijf Morres Wonen in Hulst. Wanneer Morres weer open gaat, kon hij gisteren niet zeggen. „Dat gebeurt pas op het moment dat er een nieuwe eigenaar is. Ook voor de klant moet duidelijk zijn dat het bedrijf de toekomst kan in gaan met nieuw elan. Zolang Mor res nog niet is overgenomen, blijft het bedrijf dicht." De economische crisis heeft ook hard toegeslagen in de meubel branche, benadrukt Van Boven. Dat is van invloed op de gesprek ken met kandidaten die Morres willen overnemen en met banken die twee keer nadenken alvorens met de geldbuidel te rammelen. „We voeren serieuze gesprekken met een aantal grote partners maar de meubelbranche is een van de sectoren waar de grote klap pen gevallen zijn. Ons streven is er echter op gericht de sluiting van Morres zo kort mogelijk te laten zijn. Morres heeft immers nog steeds een goede naam." VLISSINGEN - Basisschool Theo Thijssen uit Vlissingen is gisteren vijfde geworden in de landelijke fi nale schoolvoetbal. Er waren zes deelnemers. De school had de pech in een poule te komen met wat later de twee finalisten bleken. De Vlissingse basisschool verdien de de finaleplek door eerder dit jaar eerst de Zeeuwse en daarna de regionale kampioenschappen te winnen. Winnaar werd De Driemaster uit Alkmaar, met spelers van voetbal club AZ in de gelederen. GOES - In opdracht van Stichting Dancetour houden studenten van het Regionaal Opleidingen Cen trum Zeeland in Goes vrijdag 26 juni vanaf 15.30 uur de Mixperien ce op de Grote Markt in Goes. Een Mixperience is een workshop van twee professionele dj's. De activi teit is voorloper van de Dancetour Goes, die op 26 juni op de Markt wordt gehouden. De line-up is nog niet bekend, op Jarah Damiël na. Hij won onlangs de Dancetour dj Contest en mag daarom draaien. KAMPERLAND - De Zeeuwse accor deonvereniging Concertina doet zaterdag tijdens een promotietour ook Kamperland aan. Aan het einde van de middag treedt Concertina op bij restaurant Emelisse in Kamperland. Dit ge beurt in de open lucht. De toe gang is vrij. Het doel van de tour is het promo ten van de accordeon. Het repertoire bestaat zaterdag uit muziek van top 40-nummers, ja ren zestig muziek en Klezmer. TERNEUZEN - Als de bouw van de nieuwe zeesluis in Terneuzen in 2015 kan beginnen, is die sluis zes of zeven jaar later gereed. Die voor spelling heeft oud-minister Wivi- na Demeester gedaan tijdens een symposium van de Gentse Haven gemeenschap. Demeester leidt de Vlaamse delegatie, die eind dit jaar een akkoord moet hebben bereikt met Nederland over de afmetin gen van de sluis en vooral over de verdeling van de bouwkosten van het project. wolstraat vlissingen lange delft middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51