Zeeland Schouwen-Duiveland' Ergernis over hopen puin op Business Park UITVERKOOP DELSCHER Hoogste punt complex in Waterwijk bereikt Vaar- en wandeltocht naar Stampersplaat Schouwen-Duivelandse fietser lichtgewond Shantykoor treedt op voor Space Station Kunst en Eer ontvangt bouwvakkersharmonie Donderdag 18 juni 2009 23 De met sluiting bedreigde afdeling dagbehandeling in Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Bewoner H. Verheij uit de Julianastraat in Zierikzee ergert zich aan de hopen puin en steen op het Business Park in Zierikzee. Hij wil van de gemeente weten of zij vergunning heeft voor het daar opslaan van dat materiaal en heeft een klaagbrief geschreven aan de gemeenteraad. Bewoners van de Julianastraat ver zetten zich al eerder (meestal tever geefs) tegen de komst van en ont-_ wikkelingen op het Business Park. Zo vroegen ze om een geluids scherm en vinden ze het naburige, nieuwe gebouw van Syntess te hoog. Het verzet is nog niet hele maal geluwd, blijkt uit de brief van bewoner Verheij. Hij noemt het Business Park een 'ordinair op slagterrein voor puin' en vraagt zich af of de gemeente vergunnin gen heeft voor het storten van puin en steen in het gebied. Vol gens Verheij stuift het puin ver schrikkelijk en crossen er regelma tig brommers doorheen. Wethouder Roel van der Wekken kon gistermiddag niet uit zijn hoofd vertellen of de gemeente vergunningen (nodig) heeft. „Maar het lijkt me dat tijdelijke op slag van zulk materiaal op een bouwterrein thuishoort." De brief van Verheij wordt volgen de week donderdag behandeld in de gemeenteraadsvergadering. 'Juni/juli op maandag geopend Grote Markt 11-13 4461 AG Goes Tel. 0113-227607 www.delsoher.nl ZIERIKZEE - Het hoogste punt van het gebouw met de veertien Kade- stateappartementen in de Zierik- zeese Waterwijk (Poortambacht li) wordt vanmiddag bereikt. Nieuwe bewoners, bouwers en wethouder Wijnand Renden vie ren dat om 15.00 uur op de boven ste verdieping van het vier woonla gen tellende complex. Daar bevin den zich twee penthouses. ZONNEMAIRE - Staatsbosbeheer houdt woensdag een vaar- en wan delexcursie naar en op het eilandje Stampersplaat in de Grevelingen. Een gids vertelt over de flora en fauna op het eiland, waar shetland- pony's en reeën 'wonen', en over de omgeving. De excursie begint om 13.30 uur in de haven van Bom- menede bij Zonnemaire en duurt ruim twee uur. Opgeven bij de VVV Haamstede via 0900 2020233. GOES - Een 15-jarige inwoner van Schouwen-Duiveland is dinsdag aan het eind van de middag licht gewond geraakt bij een ongeluk in Goes. De fietser sloeg op de Van der Spiegelstraat linksaf de Bout laan in zonder zijn hand uit te ste ken. Daardoor verraste hij een 57-jarige bromfietsster uit Goes, die hem juist inhaalde. Beiden kwamen ten val en liepen schaafwonden op. De brommer raakte beschadigd. ZIERIKZEE - Shantykoor Neptunus Schouwen-Duiveland geeft zater dag een concert in het Multi Func tioneel Centrum aan De Huijber- straat in Zierikzee. Dat is speciaal bedoeld voor deelnemers aan Spa ce Station, dat ernstig gehandicap te mensen de kans biedt mee te doen aan culturele activiteiten als zang, dans en toneel. De bijeenkomst duurt van 13.30 uur tot 15.30 uur. ZIERIKZEE - Bouw 8c Infra Harmo nie Nederland is zaterdag te gast bij de Zierikzeese harmonie Kunst en Eer. De gasten zijn allemaal werkzaam (geweest) in de bouw. Beide gezelschappen geven een concert onder De Beuze aan het Havenplein. Kunst en Eer begint om 13.30 uur, de gasten om 15.00 uur. Bouw 8c Infra speelt zondag nog een keer in de provincie: om 12.00 uur is er een concert in de Manhuistuin in Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47