Zeeland PZC Jonge mantelzorger blijft onbekend 21 déDRVKKERY Motie PvdA over ziekenhuis SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Meer mogelijkheden Steunpunt Mantelzorg dankzij gemeentegeld. Wel binnen de lijntjes kleuren hè Brasseriemenu tomatensoep, stifado of moussaka en yoghurtmousse 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Historie Temeuzen en Neeltje Jans knooppunten in nautisch verkeer Donderdag 18 juni 2009Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Dewi Cigengack zierikzee - Jonge mantelzorgers be reiken blijft lastig. Met een eenma lige subsidie gaat het Steunpunt Mantelzorg zich nóg meer op die doelgroep richten. Daarnaast wordt de werkwijze van het steun punt geprofessionaliseerd. Steunpunt Mantelzorg, onderdeel van het Welzijnshuis in Zierikzee, krijgt eenmalig 21.000 euro van de gemeente Schouwen-Duiveland. Dit is een overblijfsel uit het bud get voor de regeling waardering mantelzorgers van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Mantelzorg is noodzakelijke zorg die familieleden, vrienden of buurtgenoten verlenen aan oude ren, zieken of gehandicapten. Die zorg is langdurig en onbetaald. Mantelzorgers op Schouwen- Duiveland worden ondersteund door de Vrijwillige Thuiszorg, ook onderdeel van het Welzijnshuis. Met het extra geld zal het steun punt proberen jonge mantelzor gers te bereiken. Het blijft name lijk onduidelijk waar deze groep behoefte aan heeft. „We hebben aardig zicht op de volwassen man telzorgers. De jongere categorie blijft over", zegt Marianne Ketting van het Steunpunt. „We zijn daar voor posters aan het ontwerpen. Ook willen we meer bekendheid onder alle doelgroepen." Daarnaast gaat het Steunpunt ver der met de 'vitaliteitstrainingen' Het Steunpunt Mantelzorg krijgt van de gemeente Schouwen-Dui veland een eenmalige subsidie van 21.000 euro. Het steunpunt wil jongeren meer aanspreken. voor mantelzorgers. Daarbij krij gen mantelzorgers in tien sessies praktische tips en ontspannings- en concentratieoefeningen. Het Steunpunt wil ook meer sa menwerken met andere vrijwilli gersorganisaties op het eiland. „Toen de wmo nog de awbz was, werkten we samen met onder an dere het Rode Kruis, de Zonne bloem en de Nederlandse Patiën tenvereniging. Dat is sinds twee jaar niet meer zo. Terwijl we wel hetzelfde soort werk doen. Dat wil len we meer op elkaar afstem men." Een andere wens van het Steun punt die dankzij de gemeentelijke subsidie in vervulling kan gaan, is het vernieuwen van het registratie systeem. „We willen weten wat het rende ment is van ons werk", licht Ma rianne Ketting van het Steunpunt Mantelzorg toe. „Dus hulpvragen koppelen aan vrijwilligers, om te kijken hoeveel uur een vrijwilliger wordt ingezet bij een eenzaam per soon, bijvoorbeeld. Zo kunnen wij naar buiten toe verantwoorden wat we met het gemeenschapsgeld doen en wat het de maatschappij scheelt om te werken met vrijwilli gers." Gowrings Energy uit Maasdam als eerste over de finish gekleurd. Eigenlijk wilde ik er nog stippen in schilderen, maar dan kom je aan het ontwerp van het kind." De Kunstschouw duurt nog tot zondag. foto Dirk-Jan Cjeltema WESTENSCHOUWEN - „Ik neem aan dat u de tjes. Dat vindt kunstenaar Beb Hofland geen der De Wieken in Burgh-Haamstede. Leerlin- zwarte lijntjes later zelf nog bijwerkt?", vraagt probleem. Zijn kunstwerk is van iedereen. Op gen kleurden die zélf in. Kunstschouwbezoe- een Kunstschouwbezoekster die fanatiek aan panelen maakte hij collages van uitvergrote te- kers maken het werk af. Bezoekster Elsa van het verven is, maar een béétje buiten de lijn- keningen van leerlingen van basisschool On- Oort: „Leuk om te doen. Ik heb een huisje in- Markt 51 Middelburg T0118 886 886 vanavond vanaf 17.30 uur Reserveren? bel 0118 - 886 866 meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmiddelburg.nl zierikzee - De PvdA komt volgen de week in de gemeenteraad met een motie voor behoud van de dagverpleging in het Rode Kruis- ziekenhuis. B en W moeten daar bij de raad van bestuur van het Oosterscheldeziekenhuis op aan dringen. De partij vindt dat deze regio al genoeg heeft ingeleverd. Raadslid Petri d'Anjou verwacht dat alle partijen de motie steunen. pagina 22: triest voor Schouwen nmwu Die geschiedenisleraar aan een Middelburgse middelbare school probeert zijn lessen altijd een beet je tastbaar te maken. Zo vertelde hij laatst over het rijke handelsverleden van Nederland en datje daar in Middelburg nog veel sporen van ziet. Hij verhaalde over de mooie huizen langs de kaaien, die vroeger gebouwd zijn door VOC-ers. Tip? redactie@pzc.nl En hij wilde zijn leerlingen prikke len met de vraag of ze ook iemand wisten die rijk geworden was door handel. Een leerling stak zijn hand op en zei: „Eeehhmm... ik denk Anno." Waarop de geschiedenisleraar hem vroeg wat hij bedoelde en de leer ling serieus en gemeend antwoord de: Ja, dat staat toch op al die hui zen?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45