Zeeland Gorefest stopt ermee Hobbyisten winnen tegen jeugdwerkloosheid keer maar actievoeren in Zeeland, misschien 18?9 'V. de kijkkamer Vlaktaks Publiek stemt band via PZC-site in programma Concert at Sea. GALL m GALL Donderdag 18 juni 2009 3 goed zien is fantastisch Segeersstraat Middelburg 0118-674004 zondag en maandag gesloten hem bezet om aandacht te vragen voor de reiskosten-problematiek van mbo-studenten. Heeft het iets opgeleverd? Nee, moet De Jong toegeven. De recessie is de grote spelbreker. „Staatssecretaris Marja van Bijsterveld heeft besloten die 30 miljoen aan iets anders te beste den en de begroting staat vast. Maar ze heeft ons wel een gesprek toegezegd." Als voorzitter van de JOB was De Jong erbij toen begin dit jaar op ROC's - ook in Zeeland - actie werd gevoerd voor de ov-jaarkaart. „Studenten in het hele land heb ben problemen met reiskosten, maar het was duidelijk te merken dat het in Zeeland sterker speelt. Er werden in Zeeland opvallend veel concrete voorbeelden ge noemd." De Jong stopt dit jaar als voorzit ter van de JOB, maar hij gaat door met de acties voor de ov-jaarkaart. „Er is momenteel een actiegroep in oprichting. Daar zit ik zelf ook in. We blijven ons best doen en na de zomervakantie beginnen we weer met acties. Zeeland is daarbij zeker ook in beeld. De bezettings actie in Arnhem is heel goed beval len. Voor die locatie hadden we ge kozen omdat één van onze leden op die school gezeten heeft en we de situatie daar goed kenden, maar een volgende keer kan een dergelijke actie best in Zeeland plaatsvinden. We weten dat daar veel draagvlak is voor ons streven, evenals in andere landelijke gebie den overigens. Het is handig zo'n actie in een provincie te voeren waar de problematiek echt speelt." GOES - „Het is mooi geweest", zegt gitarist Frank Harthoorn. Metal- band Gorefest stopt ermee. De in binnen- en buitenland succesvolle Zeeuwse band werd eind jaren tachtig opgericht en ging in 1999 al eens uit elkaar. Vijf jaar geleden kwam Gorefest echter tot ieders verrassing weer bijeen en maakte een meer dan geslaagde comeback. De albums La Muerte (2005) en Ri se to ruin (2007) oogstten lovende kritieken. „De laatste tijd deden we echter niet meer zoveel en je zag ook wat barstjes in het geheel ontstaan", zegt Harthoorn. „Dat zet toch een bepaalde gedachte in beweging: kunnen we nog iets doen wat ons echt interesseert? Maar de laatste twee ed's zijn het beste wat we hebben gedaan. Daar kunnen we niet meer overheen. Dus stoppen we, voordat we vervallen in half zachte compromissen." Er komt geen afscheidsconcert, ver zekert Harthoorn. „Dat zijn van die braakavonden. Het is beter dat je je laatste ding hebt gedaan ter wijl je dat nog niet wist." MIDDELBURG - Het publiek heeft de Walcherse band De Hobbyisten uitverkoren om op zaterdag 27 juni op te treden tijdens het festi val Concert at Sea op de Brouwers- dam. Via de internetsite van de PZC kon een week lang worden ge stemd op de groepen die dit jaar deelnemen aan het bandcoachings- project PopAanZee. Naast De Hob- Het Christen Democratisch Appèl haalt met enige regelmaat zijn stokpaardje Vlaktaks uit de kast. Gisteren was het weer eens zover. Want na lang wikken en wegen is het Wetenschappelijk Bureau van de partij nu uit het tarief: dat zou 38,3 procent van het salaris moeten zijn, later dalend naar 33,25 procent. Als compensatie voor de sterk dalende belastingopbrengsten zouden de btw en de heffing op rendement uit vermogen omhoog moeten. Zo bereikt het_ CDA een welkome vereenvoudiging van het belastingstelsel. Maar de christendemocraten hebben geen goed antwoord op het grootste probleem van de vlaktaks, het inkomenseffect. Het huidige belastingsysteem tracht met oplopende tarieven de sterkste schouders de zwaarste lasten te laten dragen. Met een vlaktaks, één uniform tarief voor belasting op inkomsten uit arbeid, wordt het echter nog veel moeilijker om dit draagkrachtprincipe toe te passen. Het CDA probeert het wel met wat kortingen en heffingen, maar kan niet voorkomen dat de vlaktaks de inkomensverschillen vergroot Zeker in deze tijd, met flinke zorgen over werk en geld en daarmee over sociale samenhang, is dit uiterst ongewenst. byisten zijn dat According to You, GoFish en Smout. In totaal wer den ruim 1400 (unieke) stemmen uitgebracht. De Hobbyisten eindig den op de eerste plaats met 424 stemmen, vóór GoFish (368), Ac cording to You (352) en Smout (307). Hiermee is de laatste plek in de programmering van Concert at Sea gevuld. De Hobbyisten spelen op dezelfde dag als onder anderen Bluf en Golden Earring. I Kijk ook op www.pzc.nl/popaanzee The Famous Grouse I Blended I Scotch Whisky 1 lOOcI www.gall.nl Timo Tollenaar (nu 19) wilde na het eerste jaar reisellende stoppen met zijn studie.foto Ruben Oreel ruim achthonderd euro. foto Ruben Oreel foto Wim Kooyman Henriëtte Dankloff reist elke dag met boot én trein naar school. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3