Zeeland Begin sloop in Sint-Maartensdijk M Het is nu een kwestie van puntjes op de i zetten Driewegen komt voor zichzelf op (Sj NIEUWE RONDE AFPRIJZINGEN! Noodverordening van kracht, rook zou kunnen toenemen. 'Als er ergens in Borsele nog een brede school thuishoort, is het hier' BOBBE DAMESMODE GIMBRÈRE DAMESMODE Proef met vrienden brengt geen grote gebreken aan het licht. ffl Dode in Kanaal komt uit Belgische Edegem 'Zeesluis Terneuzen in 2021 of 2022 gereed' Meerdere kandidaten voor overname Morres BDonderdag 18 juni 2009 27 tijdens de sloop toeneemt en daar om wordt mensen in de omgeving aangeraden om ramen en deuren te sluiten. Nu al is de rook van ver te zien. „De afgelopen dagen is de wind 360 graden gedraaid, dat heeft in- ons voordeel gewerkt. De rook is over de dorpen uitgewaaierd. De rook is niet gevaarlijk, maar wel vervelend", verklaarde burgemees ter Wim Nuis van Tholen tijdens een persconferentie, waar ook de landelijke media als SBS6 op af wa ren gekomen. Als mensen langdu rig in de rook verblijven, zouden er algemene klachten kunnen ont staan als hoesten, hoofdpijn en misselijkheid. „Voor mensen die geschrokken zijn door de brand en daardoor psychische schade heb ben opgelopen, is slachtofferhulp beschikbaar", meldde de burge meester verder. Nog altijd is de totale schade van de brand in het gebouw niet be- Het afbreken van het bedrijfsver- zamelgebouw in Sint-Maartens dijk, waarin onder meer Katjang Pedis is gevestigd, duurt naar ver wachting enkele dagen. door Lilian Dominicus SINT-MAARTENSDIJK - De sloop van het bedrijfsverzamelgebouw aan de Nijverheidsweg in Sint-Maar tensdijk is gistermorgen begon nen. De brandweer heeft hiervoor groen licht gekregen van de verze keringsmaatschappijen. De sloop gaat zeker enkele dagen in beslag nemen. De brandweer verwacht dat de rookontwikkeling door Harmen van der Werf DRIEWEGEN - Inwoners van Driewe gen hebben hart voor hun dorp. Ze hebben dat gisteravond overdui delijk laten zien. Het Borsels colle ge van B en W bracht een werkbe zoek aan Driewegen. De gymzaal van het dorpshuis puilde uit met tachtig bewoners van de in totaal ruim vijfhonderd. 'Heeft Driewegen toekomst?', luid de de hoofdtekst van een affiche waarmee de dorpsraad de bevol king had gemobiliseerd. En ook: 'Leefbaarheid in kleine kernen, we willen niet afbouwen. Begin met het behoud van onze peuterspeel zaal'. Wethouder jan Zandee herhaalde tijdens het werkbezoek dat de peu terspeelzaal geen gevaar loopt, dat Borsele zich sterk maakt voor een nieuwe voorziening bij de school. Maar daarmee was voor de bezoe kers de kous niet af „Hoe zit het met ons verbouwings plan voor het dorpshuis?", vroeg een bestuurslid van sportvereni ging Driewegen zich af „In okto ber hebben we dat ingediend. We hebben nooit een reactie gehad." Burgemeester Jaap Gelok zegde di rect een afspraak toe, 'op korte ter mijn'. Liesbeth van Waas, directeur van de school, trok vervolgens de stou te schoenen aan. Zij wees ep de massale opkomst en het sterke ver enigingsleven in Driewegen. „Als ergens nog een brede school thuis hoort in Borsele, is het hier." Gelok ontkende dat niet. Hij wees op kortingen die op Borsele afko men. „Tot 2013 is er geen geld. Daarna mogelijk wel." Bewoners knoopten dat in hun oren. wolstraat vlissingen lange delft middelburg In Sint-Maartensdijk verwezenlijken Marijn van Son en Kyra Bijlstra hun droom. Ze bouwen de voormalige bi bliotheek aan de Markt om tot een hotel met tien kamers, dat de uitno digende naam KOM! krijgt. In een tweewekelijkse rubriek volgt de PZC het wel en wee van Marijn, Kyra en hun kinderen Mauk en Kee. door Raymond de Frel Natuurlijk is ook in Hotel KOM! de grote brand in een bedrijfsver- zamelgebouw aan de Nijverheids- weg het gesprek van de dag. Maar aan de andere kant; heel veel tijd om er lang bij stil te staan, is er niet. Het is deze dagen een komen en gaan van leveranciers. Bedden en matrassen worden aangeleverd en op de achterplaats wordt ge werkt aan het terras, de schutting en de parkeerplaatsen. „Het wordt gewoon tijd dat we opengaan", zegt Marijn. „Met dit mooie weer krijgen we al veel aan loop van mensen, die wat bij ons willen drinken. En we krijgen ook veel spontane aanmeldingen om hier te komen werken. Voorlopig nemen we een persoon in dienst, kend, maar burgemeester Nuis gaat ervan uit dat het 'in de miljoe nen loopt'. „Dat moge duidelijk zijn." Ook over de oorzaak tasten de au toriteiten nog in het duister. „We zijn ervan overtuigd dat van een misdrijf geen sprake is, maar het is wel belangrijk om te weten wat er dan wel is gebeurd." Tijdens de sloop is een noodveror dening geldig op het terrein. Het gaat om het gebied tussen de Nij verheidsweg, de Schakelweg, de Geulweg en de Pluimpotweg in Sint-Maartensdijk. NI O de rest willen we op oproepbasis inschakelen. We hebben trouwens ook al wat reserveringen voor over nachtingen." Het is nu een kwestie van puntjes op de i zetten, met 4 juli (open Het is verboden voor iedereen die 'het niet aannemelijk kan maken voor een ander doel dan een be zoek in het gebied aanwezig te zijn', aldus de burgemeester. Het terrein wordt bewaakt door beveili gingspersoneel. Opk zijn er ver keersregelaars. Het gebouw op het industrieter rein van Sint-Maartensdijk, waarin onder meer notenverwerkend be drijf Katjang Pedis is gevestigd, brandde zaterdagavond tot de grond toe af. video op www.pzc.nl sas van gent - Het stoffelijk over schot dat ruim een week geleden werd aangetroffen in een auto die uit het Kanaal Gent-Terneuzen was getakeld, is dat van een 36-jari- ge vrouw uit Edegem. Dat heeft het Nederlands Forensisch Insti tuut vastgesteld aan de hand van de gebitsgegevens. De vrouw, ge huwd en moeder van een dochter tje, was al sinds 18 februari ver mist. De politie gaat vooralsnog niet uit van een misdrijf. terneuzen - Als de bouw van de nieuwe zeesluis in Terneuzen in 2015 kan beginnen, is die sluis zes of zeven jaar later gereed. Dat voor spelde oud-minister Wivina De- meester tijdens een symposium van de Gentse Havengemeen schap. Demeester leidt de Vlaamse delegatie, die eind dit jaar een ak koord moet hebben met Neder land over de afmetingen en de ver deling van de bouwkosten. hulst - Curator Steven van Boven onderhandelt druk met een aantal kandidaten en banken over een doorstart van het failliete meubel bedrijf Morres Wonen in Hulst. De economische crisis heeft ook hard toegeslagen in de meubel branche, zegt Van Boven. Dat is van invloed op de gesprekken met kandidaten die Morres willen over nemen en met banken die twee keer nadenken voordat zij met de geldbuidel rammelen. dag van 10.00 tot 13.00 uur) als streefdatum. Twee weken geleden speelde een groep vrienden proef konijn. Zij bleven een nacht sla pen in het hotel om Marijn en Ky ra op eventuele gebreken te wij zen. Marijn: „Dat ging perfect. Bin nen twee uur in acht kamers douchen leerde dat iedereen warm water had en ook het koken voor achttien mensen verliep soe pel. In grote lijnen ging het dus heel goed, maar er komen natuur lijk toch altijd wat kleine dingen aan het licht. Zo moeten we alle kamerdeuren nog van nummers voorzien en handdoekenrekjes en haakjes zijn ook best handig."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39