Zeeland het lijf geschreven Ziekenhuis Dirksland lonkt naar Zierikzee TMC Koudekerke vernieuwd! UITVERKOOP Mixperience op Goese markt 'Tweede pinksterdag was een drukke dag. Ik ben vijf keer ingezet en heb ook goed werk kunnen doen' Jeroen de Smit Rode Kruisziekenhuis beraadt zich op gevolgen vertrek dagbehandeling. Lichtgewonde bij kop-staartbotsing Goes Ergernis over traag verloop van onderzoek Twee auto's gebotst in Wilhelminadorp Fietsrit voor senioren vanuit Wilhelminadorp DELSCHER Verdachte autodiefstal opgepakt na tip Lezing 'pelgrimage in deze tijd' Vrouweputje Jaarmarkt in Tholen met als thema 'water' .nu met "Biggie "Best m 'i I 1 |if» fiMaM IJl 1 m Donderdag 18 juni 2009 I 23 ZIERIKZEE - Ziekenhuis Dirksland wil in het gat springen dat ont staat als de afdeling dagbehande ling uit het Zierikzeese Rode Kruis ziekenhuis verdwijnt. De nieuwe ziekenhuisleiding van de Zeeuwse ziekenhuizen boven de Westerschelde stelt vast dat de afdeling dagbehandeling in Zierik zee - hoewel drukbezocht - niet rendabel is. Het Rode Kruiszieken huis op zich blijft bestaan, maar er moeten voor de drie gefuseerde ziekenhuizen keuzes worden ge maakt 'op basis van bedrijfsecono mische motieven.' Het is niet uitge sloten dat de dagbehandeling van het ziekenhuis in Zierikzee naar Goes wordt overgeheveld. Inwo ners van Schouwen-Duiveland zijn een handtekeningenactie be gonnen om de afdeling te behou den. Medisch directeur Van der Velde van het Ziekenhuis Dirks land geeft aan dat hij de concurren tie met de Zeeuwse ziekenhuizen niet schuwt: „Als u mij nu vraagt of we zelf wat op Schouwen-Dui veland gaan doen, dan zeg ik dat bij sluiting van de dagbehandeling in Zierikzee een specifieke situatie ontstaat, waarover wij in Dirks land eens goed zullen nadenken." GOES - Een 72-jarige vrouw is gis termiddag rond half twee bij een kopstaartbotsing tussen twee per sonenauto's op de Van Hertum- weg licht gewond geraakt. Een 20-jarige automobiliste uit Noord-Beveland wilde afslaan rich ting Industriestraat. Een 88-jarige automobilist uit dezelfde gemeen te had dit te laat in de gaten en botste achterop de auto. De 72-jari- ge vrouw zat naast de 88-jarige in de auto. Zij werd ter plekke behan deld door ambulancepersoneel. YERSEKE - Het onderzoek naar mo gelijk grootschalige bodemveront reiniging in de Molenpolderweg in Yerseke heeft vertraging opgelo pen. Er kan waarschijnlijk pas na de zomer een plan van aanpak worden gemaakt, liet wethouder Jaap Sinke deze week in de raad weten. De problemen: een onvolle dig rapport van Grontmij en zoek geraakte monsters van grondborin gen. Sinke zei zich mateloos te er geren aan de situatie. WILHELMINADORP - Het resultaat van een aanrijding tussen twee personenauto's gisteren rond kwart voor drie op de Westhaven- dijk in Wilhelminadorp was enkel materiële schade. Een 41-jarige Duitse automobilist stond stil op de weg en wilde linksaf slaan. Een achteropkomende auto, bestuurd door een 57-jarige man uit de ge meente Noord-Beveland, zag dit te laat en reed tegen de achterzijde van de auto. WILHELMINADORP - Het fietscomité van het Goese ouderenwerk houdt vanmiddag een fietstocht voor se nioren. Vertrekpunt is het dorpshuis van Wilhelminadorp. De fietstocht leidt naar Noord-Beveland en heeft lengte van 25 kilometer. Het is de bedoeling dat alle deelne mers tegelijkertijd starten om 13.30 uur. Aan deelname zijn geen kos ten verbonden en ook is voorafin- schrijven niet nodig. "Juni/juli op maandag geopend Grote Markt 11-13 4461 AG Goes Tel. 0113-227607 www.delsoher.nl GOES - Een 44-jarige Noord-Bevel ander is dinsdagmorgen in zijn wo ning aangehouden. De man wordt ervan verdacht op maandag 8 juni een auto te hebben gestolen in de Elvis Presleylaan in Goes. De auto werd gestolen nadat in een school gebouw daar autosleutels waren weggenomen uit een jaszak. Na een tip over het signalement van de mogelijke dader, kon de 44-jari- ge man worden aanhouden. De au to is teruggevonden in Assen. 'S-HEER ARENDSKERKE - Pastor Al- bert Damen uit Hoogerheide ver telt morgenavond bij het Vrouwe putje aan de Oostweg bij 's-Heer Arendskerke over 'pelgrimage in deze tijd'. Hij heeft veel bedevaar ten begeleid. Damen probeert vra gen te beantwoorden als 'waarom gaan mensen op pad?' en 'wat er varen mensen op hun tocht'. De le zing begint om 19.30 uur. Bezoe kers wordt aangeraden zelf een stoel mee te nemen. THOLEN - Op het terrein van de Re- hoboth-kerk aan de ds. Kersten straat 2 in Tholen is zaterdag een verkoop-, rommel- en activiteiten- markt. Het thema is dit jaar 'wa ter'. Een mini-onderneming is aanwezig met waterbesparende producten. Er kan een mini-vaar bewijs worden gehaald voor radio grafisch bestuurde bootjes in een waterbassin. Er zijn blusdemon straties en orgelconcerten. De markt is van 10.00 tot 16.00 uur. GOES - In opdracht van Stichting Dancetour houden studenten van het ROC Zeeland in Goes vrijdag 26 juni 2009 vanaf 15.30 uur de Mixperience op de Grote Markt in Goes. Een tweede Mixperience zal die dag ook plaatsvinden in het jongerencentrum in de Goese Pol der. De Mixperience bestaat uit twee professionele deejays die het publiek vermaken én tegelijk een workshop geven. De Dancetour Goes, onderdeel van een landelijke reeks concerten, vindt zondag 26 juli plaats op de Grote Markt. De line-up wordt nog bekendgemaakt. Jarah Damiël (echte naam: De Jong) uit Koude kerke won onlangs de Dancetour dj Contest en mag daarom een halfuur draaien. Koudekerke Dorpsplein 35 (0118) 55 55 33 www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35