Zeeland Gesprekken over doorstart Morres 'Schouwen wordt witte vlek' Kleurrijk Goes eerste krachtproef Variant NIEUWE RONDE AFPRIJZINGEN! Curator onderhandelt met eventuele kopers en banken. Directeur ziekenhuis Dirksland verwacht toeloop uit Schouwen Groepen allochtonen zetten schouders onder manifestatie op markt. 'Nieuwe zeesluis klaar omstreeks 2021-2022' Geen steun voor Muur tegen Geweld Accordeonvereniging doet Kamperland aan Ook Reimerswaal moet nu inleveren BOBBE DAMESMODE GIMBRÈRE DAMESMODE WDonderdag 18 juni 2009 27 door Frank van Cooten HULST - Curator Steven van Boven van het gelijknamige advocatenkan toor in Middelburg onderhandelt momenteel druk met kandidaten en banken over een doorstart van het failliete meubelbedrijf Morres Wonen in Hulst. Wanneer Morres weer opengaat, kon hij gisteren niet zeggen. „Dat gebeurt pas op het moment dat er een nieuwe eigenaar is. Ook voor de klant moet duidelijk zijn dat het bedrijf de toekomst kan ingaan met nieuw elan. Zolang Morres nog niet is overgenomen, blijft het bedrijf dicht. Of Morres het ko mend weekend al open gaat? Zo snel zou me verbazen." De economische crisis heeft ook hard toegeslagen in de meubel branche, benadrukt Van Boven. Dat is van invloed op de gesprek ken met kandidaten die Morres wil len overnemen en met banken die twee keer nadenken alvorens met de geldbuidel te rammelen. „We voeren serieuze gesprekken met een aantal grote partners, maar de meubelbranche is een van de sectoren waar de grote klappen gevallen zijn. Ons streven is er ech ter op gericht de sluiting van Mor res zo kort mogelijk te laten zijn. I** Curator Steven van Boven weet niet wanneer het failliete Morres Wonen weer open gaat. Dat ge beurt pas zodra het bedrijf is overgenomen. Morres heeft immers nog steeds een goede naam." Na bestudering van de stukken concludeert de curator dat de om zet op zich nog best goed was. „Maar het avontuur met vestigin gen in Zaanstad en Deventer heeft het bedrijf geen goed gedaan. De kredietcrisis was de nekslag." Van Boven noemde gisteren geen namen van kandidaat-bedrijven waarmee wordt gesproken. Daarover wordt in Hulst druk ge speculeerd. Zo zou De Mandema- kers Groep (DMG) de afgelopen maanden regelmatig met Morres om de tafel hebben gezeten. De curator gaat inhoudelijk niet in op de speculaties. „Dat Mandema- kers een van de kandidaten zou zijn ontken en bevestig ik niet. Het is op dit moment van de onderhan delingen echter niet goed om al met namen naar buiten te komen." De Mandemakers Groep uit Kaats heuvel reageerde gisteren kort en krachtig op de speculaties. „Geen commentaar", was de enige reactie van een woordvoerster van het keu- ken- en meubelbedrijf. ZIERIKZEE - „Dit is triest voor de in woners van Schouwen-Duive- land", zo reageert Paul van der Vel de, medisch directeur van het zie kenhuis Dirksland op de aangekon digde sanering van het Rode Kruis- ziekenhuis in Zierikzee. De nieuwe leiding van de Zeeuw se ziekenhuizen boven de Wester- schelde heeft vastgesteld dat de af deling dagbehandeling in Zierik zee - hoewel drukbezocht en zeer gewaardeerd door de patiënten - niet rendabel is. Verplaatsing van deze afdeling naar Goes sluit inte rim-bestuurder Pieter Vierhout niet uit. Het Rode Kruisziekenhuis op zich blijft bestaan, maar er moeten voor de drie gefuseerde ziekenhui zen keuzes worden gemaakt 'op basis van bedrijfseconomische mo tieven.' Afgewogen wordt wat cen traal moet en wat nog decentraal zou kunnen. Van der Velde: „Er ontstaat zo langzamerhand een witte vlek. Schouwen-Duiveland wordt een gebied waar je niet meer veilig kan bevallen, omdat er geen gynaecolo gen zijn en waar je voor heel ele mentaire dingen grote afstanden moet rijden." De voorman van het Van Weel Bethesdaziekenhuis in Dirksland verwacht het drukker te krijgen, als het tot verhuizing van de Zie- rikzeese dagverpleging komt. „Het zou me eerlijk gezegd verbazen als dat niet zo was." Jaarlijks laten gemiddeld twee- tot drieduizend Schouwen-Duivelan- ders, hoofdzakelijk afkomstig uit het oostelijk deel van het eiland, zich behandelen in het Van Weel Bethesda in Dirksland. Daarbij gaat het voornamelijk om bevallin gen. door Frank Balkenende GOES - De manifestatie Kleurrijk Goes op de Grote Markt is zondag het evenementendebuut van de lo kale Intergratiewerkgroep Variant. Een belangrijke proef op de som, want op 1 januari 2010 wordt de werkgroep een stichting. Vanaf dan staat zij op eigen benen. Variant is opgezet om het gemeen telijke integratiebeleid uit te voe ren. Vorig jaar besloot de gemeen te het oude minderhedenbeleid overboord te zetten, omdat zich dat hoofdzakelijk richtte op 'klas sieke' minderheden: Surinamers, Antillianen, Turken en Marokka nen. Goes telt nu 26 nationalitei ten, wat een nieuwe koers vraagt. Overigens wilde het Goese college van burgemeester en wethouders in 2008 nog alle subsidies aan cul turele minderheden stopzetten. De raad verijdelde dat, waardoor de Integratiewerkgroep Variant kan beschikken over een budget van 25.000 euro. Met succes heeft de werkgroep ver volgens aanspraak gedaan op een subsidiepot van het ministerie van VROM, zodat er twee jaar lang per jaar een kleine vijftigduizend euro binnenkomt. Daarvoor moet de toekomstige stichting dan wel per jaar tien tot twaalf activiteiten or ganiseren die integratie bevorde- TERNEUZEN - Als de bouw van de nieuwe zeesluis in Terneuzen in 2015 kan beginnen, is die sluis zes of zeven jaar later gereed. Die voor spelling heeft oud-minister Wivi- na Demeester gedaan tijdens een symposium van de Gentse Haven gemeenschap. Demeester leidt de Vlaamse dele gatie, die eind dit jaar een akkoord moet hebben bereikt met Neder land over de afmetingen van de sluis en vooral over de verdeling van de bouwkosten van het pro ject. WISSENKERKE - De Stichting Muur tegen Geweld heeft bij de gemeen te Noord-Beveland haar neus ge stoten met een bezwaarschrift. Zij wil in de Drentse gemeente De Wolden een herdenkings- en be- zinningsmonument oprichten voor slachtoffers van zinloos ge weld. De stichting diende een subsidie verzoek in bij Noord-Beveland. Die werd afgewezen, omdat de stichting niet statutair is gevestigd in een Zeeuwse gemeente. KAMPERLAND - De Zeeuwse accor deonvereniging Concertina doet zaterdag op een promotietour ook Kamperland aan. Aan het einde van de middag treedt Concertina op bij restaurant Emelisse in Kam perland. Dit gebeurt in de open lucht. De toegang is vrij. Het doel van de tour is het promoten van de accor deon. Het repertoire bestaat zaterdag uit muziek van top 40-nummers, ja ren zestig muziek en Klezmermu- ziek. KRUININGEN - Net als alle andere ge meenten krijgt ook Reimerswaal te maken met een forse korting op de algemene uitkering uit het ge meentefonds. Volgens wethouder Hans de Kun- der (financiën) loopt dat in 2013 op tot een bedrag van boven de 1 miljoen euro. Het is nog niet dui delijk welke gevolgen dat heeft voor het uitgezette beleid. Dat wordt de komende tijd in kaart ge bracht en aan de gemeenteraad voorgelegd. wolstraat vlissingen lange delft middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29