Zeeland PZC Laatste kans voor Machinefabriek deDRVKKERY 21 Dode in kanaal 36-jarige vrouw WALCHEREN 29 Vlissings college maakt uitzondering voor plan Rotterdams consortium. Brasseriemenu tomatensoep, stifado of moussaka en yoghurtmousse 15,00 en€ 12,50 (vegetarisch) Historie Gowrings Energy uit Maasdam als eerste over de finish Terneuzen en Neeltje Jans knooppunten in nautisch verkeer Donderdag 18 juni 2009 Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De Machinefabriek blijft voorlopig overeind. Het stads bestuur van Vlissingen wijst de drie ingediende plannen welis waar af, maar is van 'het Rotter damse idee' toch zo gecharmeerd dat ze doorpraat met de initiatief nemers ervan. Dat verklapt wethouder Piet Pol derman, vooruitlopend op het be sluit dat hij en zijn collegegenoten volgende week dinsdag zullen ne men. „Onze toetsingscommissie heeft de ingediende plannen bestu deerd, maar concludeert dat geen van alle voldoet aan de criteria. Ze ker niet aan die van de financiële haalbaarheid. We hebben name lijk niet de indruk dat projectont wikkelaars staan te trappelen. Ze ker niet in deze tijd. Toch waren wij, en met name ik, erg gechar meerd van de presentatie die de Rotterdammers hielden." Die Rotterdammers zijn vier be drijven: Bokx Vastgoed, Mei archi tecten en stedenbouwers, BMC ad vies en management, en Walas The Maverick creative city con cepts. Zij denken dat de Machinefa briek binnen zeven jaar kan uit groeien tot een creatieve broed plaats. Blikvanger wordt een hijs kraanachtige constructie, op het dak, met 72 luxe koopappartemen ten. De fabriek zelf herbergt 140 stapel- of schakelbare woonunits, die worden verhuurd voor perma nente bewoning en voor tijdelijk NNj Geen van de plannen voor herge- bruik van de Machinefabriek vol doet aan de eisen van de ge meente. Alleen een Rotterdams idee krijgt nog een laatste kans. verblijf (hotelkamer), langer ver blijf (appartement) en atelierwo ningen. Zij komen in de twee bui tenste 'schepen', op een parkeerter rein met 230 plaatsen. Het middengedeelte is openbare ruimte met daaromheen werk plaatsen, kantoren, galeries en bij zondere winkels. Er worden aller lei culturele activiteiten gepro grammeerd in ongepolijste pu blieksvoorzieningen, en zonder dat de gemeente er geld bij hoeft te leggen. Om dat te kunnen berei ken, moet in de fabriek eerst een creatieve gemeenschap actief wor den van vernieuwende of culture le ondernemers, kennisinstellin gen, kunstenaars en ambachtslie den. Juist dat laatste idee trok het stads bestuur over de streep. Polder man: „Het is een nieuw element, dat het geheel spannend maakt. Dat ontdekte ik niet in de andere plannen. Het idee van startende ondernemers en kunstenaars past heel goed bij Vlissingen. Je kunt immers veel in zo'n fabriek. Het is geen kantoor, het kan veel heb ben. Daarbij, deze club heeft in de Holecfabrieken in Hengelo bewe zen dat ze weet hoe het werkt. Daarom geven we ze een kans." Bokx Vastgoed, Mei architecten en stedenbouwers, BMC advies en management, en Walas The Maverick creative city concepts willen van de Machinefabriek een creatieve broedplaats maken. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 vanavond vanaf 17.30 uur Reserveren? bel 0118 - 886 866 meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmiddelburg.nl SAS VAN GENT - Het stoffelijk over schot dat ruim een week geleden werd aangetroffen in een auto, die uit het Kanaal Gent-Terneuzen was getakeld, is dat van een 36-jari- ge vrouw uit Edegem. Dat heeft het Nederlands Forensisch Insti tuut vastgesteld aan de hand van de gebitsgegevens. De vrouw, ge huwd en moeder van een dochter tje, was al sinds 18 februari ver mist. De politie gaat vooralsnog niet uit van een misdrijf Die geschiedenisleraar aan een Middelburgse middelbare school probeert zijn lessen altijd een beet je tastbaar te maken. Zo vertelde hij laatst over het rijke handelsverleden van Nederland en dat je daar in Middelburg nog veel sporen van ziet. Hij verhaalde over de mooie huizen langs de kaaien, die vroeger gebouwd zijn door VOC-ers. Tipredactie@pzc.nl En hij wilde zijn leerlingen prikke- len met de vraag of ze ook iemand wisten die rijk geworden was door handel. Een leerling stak zijn hand op en zei: „Eeehhmm... ik denk Anno." Waarop de geschiedenisleraar hem vroeg wat hij bedoelde en de leer ling serieus en gemeend antwoord de: „Ja, dat staat toch op al die hui zen?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23