Stiptoppers van de dag... stipreizenrnl im Financiële bijsluiter vaak niet duidelijk Benzineprijs boven euro-grens van 1,50 Bandenmaker Michelin schrapt 1093 banen 'Dieptepunt komt nog in de uitzendbranche' Bouwproductie in eurozone stijgt 0,6 pet Britse werkloosheid stijgt opnieuw 1 2 Donderdag 18 juni 2009 door Maurits Sep VLISSINGEN - Noem het maar een enorme 'kook pot', zegt adjunct-directeur Jos Mols van Schelde Exotech. Het Vlissingse bedrijf verstuurde giste ren per boot een zogenoemde 'crystallizer' naar Akzo Nobel in Delfzijl. Het gevaarte weegt 60.000 kilo, heeft een diame ter van 8 meter en een lengte van 22 meter. Spe cialisten van Wagenborg moesten eraan te pas komen om het apparaat te vervoeren. Vanwege die doorsnee van 8 meter kan het na tuurlijk niet over de weg naar Delfzijl; het past niet onder viaducten. Over water dus, vanaf het Eiland en de Binnenhaven in Vlissingen via het Ka naal door Walcheren naar het Veerse Meer en dan 'verder naar boven', omschreef Mols de rou te. Aan het begin van de middag vertrok het bin nenvaartschip met de kookpot. „Een paar jaar te rug hebben we ook al zo'n apparaat gemaakt voor Akzo Nobel en toen hebben we het op de zelfde manier vervoerd. En dat is vlot verlopen." De crystallizer is een onderdeel voor een zoutfa briek en wordt gebruikt om het zoute water dat wordt opgepompt, te filteren, legt Mols uit. „Het zout wordt er als het ware uitgekookt, zodat er kristallen ontstaan." De productie van de crystallizer en enkele bijbe horende onderdelen heeft Schelde Exotech een jaar werk opgeleverd, van ontwerpen tot en met produceren. Mols: „Het was voor ons een belang rijk project. Niet alleen omdat het een langlopen% de opdracht was van een jaar, maar ook omdat we er heel veel uren werk aan hadden. Met deze ene klus haalden we bovendien 15 procent van de jaaromzet." Dit project is nu klaar, maar Schel de Exotech is nog wel bezig voor Akzo Nobel in China en voor een groot internationaal chemie concern. „Dit jaar is nog goed gevuld. We maken ons over 2009 nog geen zorgen." Bij Schelde Exotech werken zeventig mensen. „We zijn de laatste paar jaar nog zelfs iets ge groeid. leder jaar halen we twee ROC-leerlingen binnen die twee jaar meelopen en na het behalen van hun diploma bij ons komen werken. Zo doeii we ook aan de nodige verjonging. Het is alleen jammer dat het zo moeilijk is jongeren te interes seren voor technische beroepen." foto Ruben Oreel Voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. I 1 w boek online of bel 020 - 66 22 222 SC R MAARSSEN - Financiële bijsluiters maken producten er niet begrijpe lijker op. Dat vinden ook mensen die zich bezighouden met de mar keting van financiële producten of communicatie. Adviesbureau For All Finance ondervroeg tweehon derd van deze deskundigen. Flet probleem zit vaak bij de juridische teksten in de folders of bijsluiters. Die zijn dikwijls onnodig ingewik keld en te uitgebreid. EINDHOVEN - De benzineprijs is gis teren door de 1,50 euro-grens ge broken, aldus UnitedConsu- mers.com. Het consumentencollec tief, dat de prijzen bijhoudt,-meld de de prijs van 1,50,01 voor een li ter euro loodvrij, de meest getank te soort benzine in ons land. Be gin dit jaar schommelde de prijs nog rond de 1,20 euro. Diesel en lpg stegen in de eerste helft van dit jaar minder hard in prijs. CLERMONT-FERRAND - Bandenpro- ducent Michelin schrapt 1093 ba nen in verband met de wereldwij de crisis in de autoindustrie. Het bedrijf sluit ook een van de ban denfabrieken in Noord-Frankrijk. Michelin verwacht de afslanking zonder gedwongen ontslagen te kunnen doorvoeren. In het eerste kwartaal zag het bedrijf de banden verkoop met 25 procent dalen. ZÜRICH - Het dieptepunt in de uit- zendsector is nog niet bereikt. De vraag naar uitzendpersoneel blijft wereldwijd dalen, 's Werelds groot ste uitzendorganisatie Adecco ziet daarin voorlopig geen verandering komen. „We zien geen tekenen van herstel van de omzet", zei fi nancieel topman Dominik de Dan iel gisteren. Uitzendorganisaties worden gezien als barometer voor de stand van de economie. LUXEMBURG - De productie in de bouwsector in de eurozone is in april met 0,6 procent gestegen in vergelijking met een maand eer der. Dat maakt het Europees statistisch bureau Eurostat bekend. Ten op zichte van vorig jaar daalde de bouwproductie in april echter met 4,7 procent. In vergelijking met 2008 werd er 5,1 procent minder gebouwd in de Europese Unie. LONDEN - De werkloosheid in Groot-Brittannië is in de drie maanden tot en met april opgelo pen tot 7,2 procent, blijkt uit cijfers van het Britse Nationaal Bureau voor de Statistiek (ONS). Dat wil zeggen dat een op de veer tien mensen in de beroepsbevol king geen baan heeft. Britse econo men verwachten dat het aantal werklozen nog enige tijd zal toene men.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 12