Het Turfschip nadert voltooiing met invulling kantoren Feiten en cijfers Het Turfschip nieuwbouw Vlnr: Luuk Verkooijen, Jeroen van Haaren en Thomas van Dijk. Precies elf jaar geleden sloot het alom bekende evenementencomplex Het Turfschip in Breda. Nu staat op die plaats het nieuwe Turfschip. Het is een markant gebouw geworden, met als blikvangers de bol le, ronde vorm en de entree van bioscoop MustSee. Alle 66 koopappartementen in het complex zijn ver kocht, de meeste huurappartementen zijn al bewoond en de kantoorruimtes gaan nu de verhuur in. De fitnessruimte is al volop in gebruik en het horecagedeelte wordt binnenkort in gebruik genomen door een exclusief Aziatisch restaurant. door Peter de Jong BREDA - "Het Turfschip biedt een optimale combinatie van wonen, wer ken en ontspannen in het centrum van Breda", zegt makelaar Jeroen van Haaren van Van de Water. "De 66 koopappartementen zijn allemaal al verkocht. De laatste werd opgeleverd in april. Meteen vanaf de start verliep de verkoop via voorinschrijving al goed. Voordeel was dat het complex een grote diversiteit aan appartemen ten biedt, in prijs variërend van 225.000 euro tot vijf ton. Ook zijn er 29 huurappartementen. WSG heeft er al een kleine twintig verhuurd. Groot voordeel is natuurlijk de prima loca tie, middenin het centrum van Bre da." Burgemeester Peter van der Velden opende Het Turfschip officieel in de cember vorig jaar. Het Turfschip is ontworpen door architectenbureau Kraaijvanger Urbis. Heijmans Bouw realiseerde het pand in ruim twee jaar. Ondergronds is een grote par keergarage gebouwd met 600 parkeer plaatsen. De garage is verkocht aan de gemeente Breda. Flexibele indeling kantoren Het complex herbergt eveneens mega bioscoop MustSee met zeven zalen en een fitnessruimte FitnessFirst. "Bei de voorzieningen lopen erg goed", weet Van Haarens collega Thomas van Dijk van Van de Water Bedrijfs- makelaars. "We zijn nu begonnen met de verhuur van de kantoorruim te. Er zijn vier lagen beschikbaar van zo'n 700 vierkante meter. We kun nen de ruimtes flexibel indelen en aan bieden vanaf 350 vierkante meter. Al les wordt turnkey opgeleverd. Een huurder hoeft in principe alleen maar meubilair mee te nemen", aldus Van Dijk. "De kantoorruimte is geschikt voor een callcenter dat een grote open ruimte nodig heeft, maar ook voor een advocatenkantoor dat er een cel- lenstructuur met kleinere kamers in wil aanbrengen. En de ruimte is ook als geheel te huur. In Breda is er wei nig aanbod aan kantoren met een op pervlakte van meer dan 2500 vierkan te meter. Eigenlijk is er al vanaf 1500 vierkante meter weinig keuze. Dit is een van de weinige mogelijkheden in de nieuwbouw met deze oppervlak te", weet de bedrijfsmakelaar. De ligging van het complex is zeer gunstig, benadrukt Van Dijk. "Veel bedrijven willen in de buurt van de A27 of de Al 6 zitten. Via de Claudi us Prinsenlaan is de A27 gemakkelijk en snel te bereiken. En vanuit Het Turfschip sta je zomaar middenin het centrum van Breda. Je zit eigenlijk aan de poort van de binnenstad. Par keren voor het personeel kan onder gronds. Tussen de middag kunnen personeelsleden fitnessen in de sport school of eten in het restaurant. Alles is bij de hand." "De kracht van Het Turfschip-com plex zit in het totaalconcept: wonen, werken en recreëren", vertelt make laar Van Haaren. "De voorzieningen vullen elkaar perfect aan. De bereik baarheid is uitstekend en het is een le vendige plek, vlakbij het centrum. De locatie is hoogwaardig en herken baar. Iedereen kent Het Turfschip. Als je zegt dat je daar woont of werkt, weet iedereen uit Breda en ver re omtrek waar dat precies is." Vliegende start De locatie in de nabijheid van het cen trum was voor MustSee ook de reden om Het Turfschip te kiezen voor de vestiging van een megabioscoop met zeven zalen en zo'n vijftienhonderd stoelen. Het bleek een goede keuze. General manager Peter Semeels maak te na de start op 22 november in het eerste kwartaal een 'vliegende start'. "We mochten in het eerste kwartaal 100.000 bezoekers verwelkomen. Dat waren er 5.000 meer dan ver wacht. Ook het tweede kwartaal ver loopt goed. Voorspellingen durf ik niet te doen, want goed weer bete kent vaak minder bioscoopbezoek. Maar als er films komen zoals de nieu we Da Vinci Code of een grote, be kende kinderfilm dan compenseert dat weer flink." De MustSee is een concept van Min erva, dat eerder de Casinobioscoop aan de Reigerstraat exploiteerde. "We zijn jaren bezig geweest om een nieuwe locatie te zoeken", zegt Ser- neels. Op de oude locatie konden we niet de servicekwaliteit bieden die we wilden bereiken. We wilden een loca tie in de buurt van het centrum van Breda. Dichtbij de stad, dat was voor ons belangrijk. En we wilden vooral de mogelijkheid om een redelijk gro te bioscoop te starten met een uitstra ling tot ver buiten Breda. Iedereen weet waar het Chasséveld ligt. De au to parkeren kan bij de bioscoop. We bieden goed geluid en een goede kwa liteit. Met dit vooruitstrevende com plex kunnen we concurreren met de bioscopen in Antwerpen." Veel fitnesspubliek Ook FitnessFirst had hoge verwach tingen van de locatie. Die werden alle maal ingelost, zegt club general mana ger Luuk Verkooijen. "We hebben een goede start gemaakt en daarna hebben we volgens verwachting ge draaid. De locatie trekt veel mensen en ook komt er veel publiek omdat we een mooie club hebben gebouwd waar we veel in hebben geïnves teerd." "We zijn de 25e club van FitnessFirst in Nederland. Oorspronkelijk komt de formule uit Engeland. Eén van de uitgangspunten voor een nieuwe ves tiging is een A-locatie in het centrum van een stad. Dat biedt een extra mo gelijkheid om in the picture te ko men. De locatie helpt echt mee in het succes, ook al doordat we een fraaie bioscoop als buurman hebben", stelt Verkooijen. "Een aantal bewoners van de appartementen werkt hier ook Foto: Kees Bennema fanatiek aan de gezondheid. Mochten bedrijven zich straks vestigen in de kantoorruimtes, dan kunnen we ook voor hen een aantrekkelijk voorstel doen voor de personeelsleden. Spe ciaal voor de werkenden in de omge ving zijn we al om 7.00 uur open. Dus sporten vóór het werk kan ook. Zo werken we met iedereen in het complex samen. Dat is de kracht van Het Turfschip." BREDA - Voor Het Turfschip zijn 450.000 gevelstenen gebruikt. Verder waren nodig: 1100 stuks mortel- schroefpalen 15.500 m beton (inclu sief 4.000 m in de palen) 1.300 ton wapeningstaai 800 ton constructies- taal 14.000 m breedplaatvloeren en 17.600 m kanaalplaatvloeren. Het complex bevat: - Bioscoop, zeven zalen, oppervlakte, 6.200 m2 MustSee - Fitness, oppervlakte 2.000 m2 Fitness First - Parkeergarage, 19.000 m2 Parkeerbedrijf Breda - 66 koopappartementen, 11.750 m2 - 29 huurappartementen, 5.000 m2, woningbouwcorporatie WSG - Kantoren, 2.800 m2 - Horeca, 1.000 m2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 97