Mensenwerk O U De Column pas begonnen 02 Het kopen van een huis is emotie. Dat beseft Ben Lockefeer maar al te goed. De Hulstenaar, kleinzoon van oud-burgemeester Al- bert Lockefeer die van 1955 tot 1962 regeerde over het middeleeuwse vestingstadje, is per 1 januari 2008 gestart als zelfstandig ondernemer onder de vlag van BENmakelaar. Kernactiviteiten van het nieuwe be drijf zijn bemiddeling bij de aan- en verkoop van bestaande wonin gen. ,,Als makelaar help je mensen bij het verwezenlijken van hun droom. Makelaardij is een sociaal vak. Het blijft mensenwerk. door Henk van de Voorde Onderdeel van de koop van het 'droomhuis' is de verkoop van het 'oude' huis. Doelstelling is dat uitein delijk koper, verkoper en makelaar allen tevreden zijn. Soms neigt het vak van makelaar wel eens naar dat van maatschappelijk werker. Bijvoor beeld als men na een scheiding hun huis gaan verkopen en hun verhaal kwijt willen. Ik ben dan graag een luisterend oor voor die mensen", al dus Ben Lockefeer. Onder de huidige omstandigheden ligt de omloopsnelheid op de huizen markt duidelijk lager dan in tijden van economische groei. Veel huizen staan langer te koop dan gewoonlijk. Voor vermogende mensen is het vaak zinvol om een nieuwe woning aan te schaffen tegen een relatief lage prijs, ook al is het bestaande huis nog niet verkocht. Het is dan een kwestie van wachten tot de economie weer aan trekt. „Maar dan heb je het eigenlijk over beleggen in onroerend goed en dat is maar voor weinigen weggelegd. Het overgrote deel van de mensen wil eerst zekerheid over hun eigen huis, alvorens ze een nieuwe woning aanschaffen. Men wil dubbele woon lasten zoveel mogelijk vermijden. Het is jarenlang gebruikelijk geweest om een nieuw huis te kopen alvorens het oude huis te verkopen. De om slag is een gevolg van de economi sche crisis. Ik heb momenteel een 45-tal huizen in mijn bestand. Het zijn vooral de grote makelaarskanto ren met veel personeel die last heb ben van de recessie. Als 'lean and mean' eenmanszaak met weinig over headkosten, heb ik gelukkig niet te lij den onder de economisch mindere tij den. Je merkt wel dat er per verkoop object minder bezichtigingen zijn, maar dat de mensen die komen kij ken ook echt zoekende zijn. Er wordt veel gerichter te werk gegaan, hetgeen uiteraard ook een voortvloei sel is van het internet. Heel belangrijk is, zeker in deze periode van economi sche crisis, dat bij de verkoop van een huis wordt ingezet op een realistische prijs. Daarnaast moet er uiteraard ook onderhandelingsruimte blijven", al dus- Ben Lockefeer. Na zijn studie commerciële economie aan de heao in Breda was hij ruim acht jaar werk zaam bij de Rabobank in Hulst als fi nancieel adviseur particulieren. „Dat heb ik met veel plezier gedaan. Ik had veel van doen met hypotheken, huizen en makelaars. De makelaardij trok me wel en door een reorganisa tie bij de bank is mijn overstap naar deze branche in een stroomversnel ling geraakt. Ik voelde er weinig voor om in een functie met minder vrijhe den bij de bank te blijven. Zo'n vijf jaar geleden trad ik toe tot de ven nootschap onder firma van Faasse Fermont in Hulst. Sinds ruim een jaar ben ik volledig zelfstandig onderne mer. Via BENmakelaar heb ik pas echt het idee dat het mijn eigen be drijf is, waarin ik -mijn eigen koers kan varen en zelfstandig beslissingen kan nemen. Het makelaarsvak spreekt me erg aan, met name vanwege de af wisseling en dynamiek. Voorheen was ik als vennoot weliswaar mede-ei genaar, maar het leek meer alsof ik Naam: Ben Lockefeer (41) Woonplaats: Hulst Bedrijf: Ben Makelaar Begonnen: 1 januari 2008 Meevaller: dat het goed gaat met 'de handel'ondanks de economi sche crisis Tegenvaller: als een klant na een voorlopig koopcontract de financie ring niet in orde krijgt E-mail: ben@benmakelaar.nl Website: www.bemnakelaar.nl werknemer was." Zijn bancaire ach tergrond komt hem in de makelaardij goed van pas. „Ik ben een serieuze ge sprekspartner voor de banken en weet wat er speelt. Het is een groot voordeel dat ik verstand heb van hy potheken. Anderzijds kun je niet overal de vinger opleggen want je kent, anders dan de bank, de finan ciële positie niet van de clientèle. Na tuurlijk is het ook voor mij als make laar een teleurstelling als een klant na het tekenen van een voorlopig koop contract de financiering niet rond krijgt. Ben Lockefeer: ,,Heel belangrijk is dat bij de verkoop van een huis wordt ingezet op een realistische prijs." ^0 'de Ondernemer' is een uitgave van BN/DeSiem IPZC. 'de Ondernemer' verschijnt in een oplage van 210.000 exemplaren. Urrgever: Adelinde Geerings Bladmanager: Johan van den Kieboom Redactie: Ron Gregoor Accountmanagers: Jos van Dongen Marcel Schreur Vormgeving: Hans Willekes Adresgegevens: Postbus 3805,4800 DV Breda, T: 076 - 5 312 277, F: 076 - 5 312 274 E: deondernemer@bndestem-pzc.nl I: www.deondememer.nl Ik ben een kind van de koude oorlog. Geboren in 1950. Ik ben grootgebracht met het ro de gevaar. Eerst de Russen on der leiding van Nikita Chroetsjov, de man die zo mooi met zijn schoen op tafel kon slaan. Op het moment dat Kennedy werd vermoord, zat er bij ons thuis een Cadet van de KMA. Hij moest zich meteen melden op de kazer ne, want misschien stonden 'die communisten' al aan de grens. Ze kwamen nooit. La ter waren de Chinezen het ro de gevaar. Ze waren vooral met velen. 'Daar moetje I geen ruzie mee krijgen', von den we. 'Als die op je stoep staan!!!!' Maar Chinezen kwa men alleen om eten te breng en en vroegen: 'sambal bij?' Nu zijn we een halve eeuw verder. Moskou is de duurste stad van de wereld en de Chi nese steden lijken op Manhat tan, Chicago, Washington, Tokyo en Las Vegas. China is hot, daar is het te doen, daar zit ook het geld. Nu reizen wij massaal naar China om de Chinezen te vragen alsjeblieft hier naartoe te komen. De Chinezen gaan ons rijk ma ken, denken wij met onze handelsgeest. En verdomd, ze komen. Eerst mondjesmaat, maar nu het tot de Chinezen doordringt hoe mooi Brabant en Zeeland zijn, worden het er steeds meer. Zou ik ook doen, als ik in Sjanghai woon de. Weg uit die 'big cities', weg uit die hectiek, naar een land waar het leven nog goed en overzichtelijk is. Wij heb ben nog ruimte zat. En als ze ons dan mooie, grote kantoor gebouwen of bedrijfshallen la ten bouwen, ons daarin laten werken, zelf hier gaan wonen en dus huizen kopen, dan zal ik die Chinezen eeuwig dank baar zijn. Als ze maar niet met z'n allen komen. Ron Gregoor Reacties kunt u sturen naar: r.gregoor@bndestem-pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 80