Sport PZC +Bowling is een sport bij uitstek voor ouderen Familielopers worden om 11.00 uur weggeschoten op de boulevard Senfor Games 2009 o° Familieloop Boulevard Vlissingen Duo Elegeert/Prijs in finale Hulst Sander Stiegelis rijdt naar negende plaats Wie de pivTszel paót, tneJkhe fiem aan Thuisvoordeel voor Goese bowlers tijdens Senior Games. Woensdag 17 juni 2009 37 door Koen de Vries MIDDELBURG - Over drie dagen wor den de deelnemers aan de PZC Fa milieloop weggeschoten op de boulevard in Vlissingen. Voor ho tel Arion is de start van de 10 en 21,1 kilometer om 11.00 uur, die van de 3 kilometer is om 11.15 uur. Het aantal deelnemers is de grens van 600 dicht genaderd; dat bete kent bijna een verdubbeling van het aantal van vorig jaar. De organisatie heeft gerekend op maximaal 600 deelnemers en heeft daarom besloten dat na-in- schrijven (inschrijven op de dag zelf) niet mogelijk is. Wie nog wil meedoen en zich nog niet heeft aangemeld, kan dat doen tot mor genavond 18.00 uur via de website www.pzc.nl/familieloop. De startnummers moeten zater dag worden afgehaald in de bus die voor de start- en finishstreep m voor hotel Arion op de Vlissingse boulevard staat. U dient dan met een het inschrijfgeld te betalen. U krijgt dan ook een consumptie- munt, die u na afloop in Arion kunt inruilen voor een drankje. Vanwege de grote drukte is het ver standig om startnummer en con- sumptiemunt ruim van tevoren op te halen. De bus is vanaf 9.30 uur geopend en sluit-om 10.45 uur. Omkleden kan in de grote boven zaal van Arion. Kleding kan daar op eigen risico blijven liggen. Be ter is om uw kleding in de eigen HULST - Monique Elegeert en Re becca Prijs hebben de finale be reikt op het dubbel 5-schema van het Rabo Reynaert tennistoernooi in Hulst. Het duo boekte een zwaarbevoch ten zege op het als tweede ge plaatste duo Nicole Burggrave/ Joy ce Wauters: 6-2 5-7 6-4. MIDDELBURG - Wielrenner Sander Stiegelis uit Sluiskil is gisteren ne gende geworden in het Kampioen schap van de Waasland. Aan deze Belgische koers over 150 kilometer deden 160 rijders mee. Stiegelis, uitkomend voor het Belgische Jo- van, zag de Belg Nico Kuipers de koers winnen. auto te leggen. Douchen kan he laas niet. Parkeren kan op het gra tis parkeerterrein achter hotel Arion. Dit is alleen bereikbaar via de oprit aan de President Roose- veltlaan. Op de looproute staan voldoende verkeersregelaars. Onderweg zijn er twee waterposten. Ook aan de finish is een waterpost. De organi satie heeft het parkoers vorige week nauwkeurig nagemeten. Ge bleken is dat het keerpunt van de tien kilometer een stuk dichter bij Vlissingen ligt dan was aangege ven. www.lekkerpuzzelen.nl Chris Mijnsbergen: „Bowlen is een sport die je heel lang kunt blijven doen." foto Hans Puik door Marco Puik GOES - De leden van Bowlingclub Goes die zich ingeschreven heb ben voor de Senior Games, hoe ven in september niet ver te rei zen. Party- en bowlingcentrum Goes, de thuisbasis van de Beve- landse vereniging, fungeert samen met 'de Kruitmolen' in Middel burg als gastheer van de strijd om bowlinggoud. „Tijdens de Senior Games worden zestien games gegooid. Acht in Goes en evenveel in Middelburg. De finale vindt plaats in Goes", legt Chris Mijnsbergen, voorzit ter-secretaris van Bowlingclub Goes uit. „De leden van onze vere niging hebben een voordeel om dat ze de baan al kennen." Tot op heden hebben zich zo'n 70 bowlers aangemeld voor de senio- renspelen. „Aan het eerste Euro pees kampioenschap deden ook maar 50 of 60 deelnemers mee. Het is iets dat moet groeien." Mijnsbergen noemt bowlen bij uit- Zeeland The Netherlands stek een sport voor ouderen. „Door de vergrijzing zijn er nu meer senioren en je ziet mensen terugkeren bij onze verenging. Bowlen is een sport die je heel lang kunt blijven doen", vertelt de man die al 32 jaar actief is in de bowlingsport. In 1979 werd Mijns bergen open Nederlands kam pioen en in de periode daarna werkte hij 18 jaar in diverse func ties voor de Nederlandse bowling federatie. Anno 2009 komt de naam van Mijnsbergen voor op de deelne merslijst van de Senior Games. Zijn versleten heup vormt geen be lemmering om te bowlen. „Ik denk dat ik best nog wel een kans heb om de finale te halen. Ik ga ze ker proberen om het onze vice-Eu- ropees kampioen moeilijk te ma ken. Meestal is hij een brug te ver, maar als ik echt een goede dag heb, versla ik hem." Met die vi- ce-Europees kampioen doelt hij op de Vlaming Chico Roca-Marti- nez, die eveneens lid is van de Goese bowlingvereniging. Pas op latere leeftijd ontdekte hij bowlen als wedstrijdsport. „Eerst heb ik 16 jaar gebasketbald. Vanwege proble men aan mijn enkelbanden ben ik daar mee gestopt. Om iets te blij ven doen ben ik begonnen met bowlen. Als ik aan een sport be gin, wil ik er ook het uiterste uit 'Ik wil het hoogste eruit halen. Ik ga nog altijd tot het gaatje' zien te halen." legt hij uit. Met suc ces. Bij zijn eerste deelname aan het Europees kampioenschap voor vijftigplussers eindigde hij in het All-Events klassement op de twee de plaats. Bij de trio's nam hij goud mee naar huis. Zijn land- en clubgenoot Liliane Vintens baarde nog meer opzien door in vier van de vijf categorieën met de eer te gaan strijken. „Overal waar ik speel, ga ik voor de winst", zegt de Europees kampioene, die volgen de week in Praag haar titels verde digt. „Om de top te halen moet je lichamelijk en geestelijk goed in conditie zijn. Daarnaast moet je er wat voor over hebben." Dat laatste geldt zeker voor Vin tens. Ze reist heel Europa af om te bowlen. „Gelukkig heb ik een fan tastische baas die mij supportert. Als ik wil bowlen, is dat net zo be langrijk als mijn werk." De drang om het beste uit zichzelf naar bo ven te halen is ook nog aanwezig bij Lenie Verlaan, het oudste da meslid van de Goesenaren. „Ik wil het hoogste eruit halen. Daarbij ben je afhankelijk van je teamgeno ten en hoe de banen erbij liggen. Ik ga nog altijd tot het gaatje."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77