'We zijn een echte vereniging' Nummer één voor werkzoekenden HET REGIONALE DAGBLAD éF% Hardlopers en roofvogels: dat gaat niet altijd samen Weblog Op weg naar de kustmarathon: www.pzc.nl/blogs Atletiekvereniging De Wielingen bestaat 25 jaar. uw werk ons regionale bereik weGeNeR NieuwsMedia 36 I Woensdag 17 juni 2009 Z door Peter van Kouteren OOSTBURG - Jarenlang was West-Zeeuws-Vlaanderen een blin de vlek op atletiekgebied, maar sinds de oprichting van AV De Wielingen is daar verandering in gekomen. De club bestaat 25 jaar en viert dat met gepaste trots. De inspanningen van trainers en be stuursleden ten spijt, staat wel vast dat De Wielingen al die jaren een club van uitersten is geweest. Wim Huigh belastte zich in op dracht van het bestuur namens de sponsorcommissie met de samen stelling van een jubileumboek, waarin aan de hand van inter views met leden en oud-leden, fo to's, citaten uit bestuursvergaderin gen en krantenknipsels geschied schrijving is gedaan. Maar ook zon der die terugblik is al jaren duide lijk dat De Wielingen min of meer een status aparte heeft binnen de Zeeuwse atletiek. De West- Zeeuws-Vlaamse vereniging is tij dens wedstrijden in de jeugdran- gen slechts mondjesmaat vertegen woordigd. Bovendien zijn er ook nauwelijks senioren, die zich me ten met leden van andere clubs. De Wielingen telt op dit moment negentig jeugdleden en negentig volwassenen, die bij de 'masters' meedoen. Deze veteranen vormen een veelvoud van de twintig senio ren tussen de negentien en 35 jaar. „We zijn een samenraapsel van jeugdleden en vooral oud-voetbal lers", weet Wim Huigh. „We heb ben heel veel leden die op latere leeftijd aan atletiek zijn gaan doen." Het is een feit waar nie mand omheen kan en dat voor ge mengde gevoelens zorgt. „Onze jeugd heeft beslist onze aandacht", vertelt Adri Vermue, die sinds 200t voorzitter is. „We hebben zelfs een bestuurslid aangesteld, die er speciaal mee belast is. We willen het echt van de grond krij gen. Maar we hebben veel jeugd, die vooral lekker wil trainen. We hebben ze tot nu toe te weinig naar wedstrijden toe gekregen." Wim Huigh: „Zoals het nu draait, heeft het zijn charme. Ik geniet van de trainingen van de jeugd, maar vind het tegelijk wel eens jammer voor een trainer. Ze doen Voorzitter Adri Vermue (links) en Wim Huigh tonen het jubileumboek op de atletiekbaan van De Wielingen. foto Peter Nicolai er echt alles aan, maar missen de bevestiging dat ze het goed doen." Vermue en Huigh kunnen alleen maar gissen naar oorzaken voor het feit dat jeugdleden zich niet willen meten met leeftijdsgenoten van andere clubs. „Is het omdat we hier in de toeristensector zit ten? Is het de mentaliteit van de ouders? Je mag aan de andere kant niet vergeten dat je soms om ne gen uur in de auto moet stappen, om bijvoorbeeld in Middelharnis Jubileumboek vier minuutjes te lopen." Die kriti sche noot mag niet verkeerd wor den uitgelegd. De Wielingen viert feest en dat moet de boventoon voeren. Wim Huigh: „We hebben in elke leeftijdscategorie atleten, die bovengemiddeld talent heb ben. Toppers in nationaal opzicht. Als we weten dat er iemand moet sporten, gaan we kijken en staan we onderweg om water aan te rei ken. We hebben veel lol met el kaar." Adri Vermue: „We hebben in het laatste weekend van septem ber onze clubkampioenschappen, met afsluitend een feestavond. Maar een atleet is nu eenmaal geen drinker. We drinken natuur lijk wel een paar pinten of een Bruine Pater, maar daar houdt het mee op." Vermue is agrariër en voelt zich thuis in zijn club. „Zet twee boe ren bij elkaar en het gaat over lage prijzen en het slechte weer. Ik zit hier in een andere milieu, dat is wel eens prettig. In zijn derde jaar als voorzitter werd een lang gekoes terde wens gerealiseerd. „Er zijn veel mensen geweest, 'die zich voor een echte atletiekbaan heb ben ingezet, maar het is vooral de verdienste van Gerard Ultee", ver telt de preses. „Daarvóór heeft de club jaren op het derde veld van de voetbalvereniging gezeten. De kleintjes werden 's winters in een gymzaaltje getraind." Wim Huigh: „Het kogelstoten zorgde natuurlijk voor putten in het grasveld. En als er gesprint moest worden, werd een baan uit gezet met paaltjes." Met een zeld zaam -doorzettings- en incasse ringsvermogen timmerde De Wie lingen ondanks al die beperkingen al die jaren aan de weg. „De aanleg van onze atletiekbaan is absoluut ons hoogtepunt", vindt de voorzit ter. „Maar ook onze jaarlijks terug kerende Midwintermarathon mag er zijn." Met de Elderschanscross, een kamp voor de jeugd en een week end voor senioren (allebei eens in de twee jaar) zijn dat naar buiten toe tekens van leven. Intern is er een groot saamhorigheidsgevoel, dat de leden bindt. Wim Huigh: „Klein onderhoud aan onze ac commodatie komt neer op zelf werkzaamheid. Je hoeft maar te vragen of er iemand tijd heeft om een paar uurtjes de baan te vegen en ze zijn er. Er zijn er die bij de Midwintermarathon 's morgens nog palen slaan en middags de 'halve' lopen. We kunnen altijd een beroep op vrijwilligers doen. We zijn vooral een echte vereni ging" Leden van AV De Wielingen ontvangen een jubileumboek waarin 25 jaar historie is opgetekend. Het jubileumboek wordt donderdag tijdens de coopertest in Oostburg (aanvang 19.00 uur) gepresenteerd. De club kende gedurende 25 jaar vijf voorzitters: jaap van Peperstraten, Peter de Munck, Gerard Ultee, Bert Wille en Adri Vermue. Marco Scherbeijn was op 7 mei 1984 het eerst ingeschreven lid. »- De Wielingen telt momenteel tweehonderd leden. De club beschikt nog maar sinds april 2003 over een volwaardige atletiekaccommodatie in Oostburg. Sjaak Luteijn is coördinator van de technische staf en geeft leiding aan elf trainers. De club staat te springen om enthousiaste jeugdtrainers. Het Nationaal Onderzoek Arbeidsmarkt 2008 levert het bewijs. Voor werkzoekenden zijn wij de belangrijkste oriëntatiebron. Alle vacatures in de PZC worden daarnaast ook doorgeplaatst op JobTrack.nl. Neem voor meer informatie contact op met een van onze arbeidsmarktadviseurs T (055) 538 80 00 óf kijk op www.wegenernieuwsmedia.nl. «HBHBSEBBHEBSBBSBEHBmBS9BBBB9HBS9GBBBE5BBBBBBEB3BBBBB9&35S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 76