Zeeland 'Proces van vijf jaar' Hoge golven en Ontspannen! Checkpointeen criminele profiteur of een goed gerunde leverancier van wiet LEZERSEXTRA PZC X Acht zonneboten halen finish niet in proloog van Solar Challenge. Eigenaar Checkpoint en officier rekenen op lange procesgang Duo Infraroodmassage IVM 28 Woensdag 17 juni 2009 MIDDELBURG - Het kan wel eens heel lang duren voor er een defini tieve uitspraak is in het proces te gen Checkpoint. Eigenaar Meddy Willemsen van de Terneuzense coffeeshop liet deze week, na af loop van de regiezitting voor de Middelburgse rechtbank, weten dat hij rekent op zeker vijf jaar. Bij een veroordeling door de Middel- Openbaar Ministerie en ver dediging gaven de afgelopen dagen inzicht hoe ze kijken naar de Checkpointzaak. Officier van justitie R. Ram- meloo was deze week heel duidelijk. Coffeeshop Checkpoint in Terneuzen was veel te groot geworden. „Was echt te gortig geworden, was van de gek ke", zei hij tijdens de regiezitting voor de Middelburgse rechtbank. Twee dagen lang besprak de recht bank samen met de officier van justitie en een aantal advocaten wat er nog gedaan moet worden om in november de eigenlijke rechtszaak te kunnen voeren tegen Checkpoint, de eigenaar, medewer kers en leveranciers. Rammeloo greep de gelegenheid aan om nu al uit te leggen waarom het Openbaar Ministerie in actie is gekomen tegen Checkpoint, de grootste coffeeshop van Neder land. Die shop was in de ogen van het OM een puur op winst beluste criminele onderneming geworden die profiteerde van het gedoogbe leid. Dat beleid is volgens hem op gezet om de lokale bevolking te voorzien van genotmiddelen en te voorkomen dat inwoners van bij voorbeeld Terneuzen en directe omgeving moeten aankloppen bij criminelen met alle gevaren van dien voor de volksgezondheid. Door de gigantische toestroom burgse rechtbank in november gaat hij namelijk hoe dan ook in beroep. En ook als hij vervolgens veroordeeld wordt door het Ge rechtshof volgt er cassatie, zo zei hij desgevraagd. Officier van justitie R. Rammeloo vertelde gisteren dat het Openbaar Ministerie bij een vrijspraak voor Checkpoint ook vast en zeker in beroep zal gaan. Hij verwacht zelfs dat er na een uitspraak in cassatie door een van de partijen nog wel eens beroep aangetekend zal wor den bij het Europese Hof. ANALYSE door Emile Calon van klanten uit België en Frankrijk naar Checkpoint, tot drieduizend per dag, ontstond echter het omge keerde effect. Het criminele circuit profiteerde van Checkpoint. Ram meloo: „De omzet van Check point bedroeg tien kilo per dag, ze ven dagen in de week. Dat beteken de dat er grootschalig werd inge kocht en dat er grootschalig moest worden gekweekt." De officier van justitie maakte ook duidelijk dat hij vindt dat een han delsvoorraad van 500 gram, zoals beschreven in het gedoogbeleid, ge zien moet worden als de dagvoor- raad. Shops die per dag meer om zetten, zijn in de ogen van officier van justitie Rammeloo op winst beluste criminelen en moeten ver volgd worden. De verdediging vindt dat die norm van 500 gram beslist niet gezien mag worden als de dagvoorraad van coffeeshops. Net als Ramme loo wijzen ze naar de gedoogregels en stellen dat nergens expliciet staat dat per dag niet meer dan een halve kilo verkocht mag wor den. Volgens de advocaten is Check point gewoon een goed gerunde coffeeshop die met actieve steun van de overheid groeide. Raads- Gisteren was de laatste dag van de regiezitting. De verschillende advo caten kregen te horen dat er maan dag al was besloten om vele getui gen te laten horen door de rech- ter-commissaris. De 28 bestuur ders, ambtenaren, adviseurs en of ficieren van justitie moeten duide lijk maken hoe het beleid de afgelo pen jaren was ten aanzien van Checkpoint. Die getuigenverklaringen worden in beslotenheid afgelegd. Daar mag geen publiek of pers bij aan wezig zijn. man A. Beckers refereerde maan dag nog aan de dag dat de politie voor de eerste maal Checkpoint binnenviel en eigenaar Meddy Wil lemsen aanhield voor overtreding van de gedoogregels. Diezelfde dag nog, 1 juni 2007, kon hij terugke ren naar Checkpoint omdat hij als inkoper nodig was om te voorko men dat er problemen zouden ont staan in Terneuzen door ronddo lende softdrugstoeristen die niet bij hun favoriete coffeeshop te recht konden. Het OM legde Wil lemsen destijds geen enkele beper king op, waarmee -aldus de raads man- toch is aangetoond dat zelfs het OM wilde dat Checkpoint bleef functioneren zoals het al die tijd functioneerde. En al die voor raden op al die adressen? Dat is volgens hen nu eenmaal het ge volg van het gedoogbeleid. Zolang hennep niet als een soort manna uit de hemel valt, moet er inge kocht en opgeslagen worden. Vol gens de raadslieden vormde de cof feeshop niet het probleem maar de oplossing voor alle overlast die voor de Checkpointperiode in Ter neuzen heerste. Om die reden wil len ze dan ook dat Terneuzense (oud)burgemeesters, ambtenaren, politiemensen, adviseurs en officie ren van justitie gehoord worden. De raadslieden verwachten dat uit die getuigenverklaringen duidelijk wordt dat Checkpoint geen crimi nele bende was maar een goed ge rund bedrijf dat, met steun van de overheid, ervoor zorgde dat elke liefhebber aan zijn portie goede wiet kon komen. door Cornelleke Blok VEERE - De proloog van de Dutch Open Solarboat Challenge leek gis teren wel een afvalrace. Acht zon neboten waren niet opgewassen te gen de harde wind op het Veerse Meer. Ze konden de eerste vaar tocht niet afmaken. De boten voeren in de proloog twee rondjes van vijf kilometer. Al in het eerste gedeelte ging het pal tegen de wind in. Sommige boten zaten meteen vol met water. „We hadden nooit gerekend op zulke hoge golven en zoveel wind. Onze boot is gemaakt voor mooi weer", zegt Alex Simons (46) van de Modelbouwvereniging Goes. „Het water kwam op plaatsen waar 't niet hoorde te komen. Dat is niet best voor de elektrische dra den. We zijn nu bezig om de scha de te herstellen. Er is een klein kansje dat we bij de eerste etappe toch kunnen starten." Ook het Zonnebootteam Zeeland van het Pontes Goese Lyceum had pech. „De accu was leeg. De zonne panelen laadden niet bij", zegt Joost Slabbekoorn (18) uit Kruinin- gen. „De wedstrijd van morgen gaan we niet halen. Hopelijk kun nen we zaterdag nog meedoen. Da's echt balen. We hebben heel hard gewerkt. Vanochtend dach ten we al dat we 't niet gingen ha len: we moesten nog een paar lek ken dichten. Gelukkig waren we niet de enigen die uitvielen." Het team van het Koning Willem I Col lege in Den Bosch kampte na de eerste vaardag ook met elektroni sche problemen en kan vandaag misschien niet starten. De proloog telde nog niet mee voor het algemeen klassement. De teams moesten bewijzen dat ze ten minste zes kilometer per uur kunnen varen. „De teams moeten in de echte wedstrijd soms wel veertig kilometer afleggen. Als ze te langzaam varen, kunnen ze niet voor de finishtijd binnen zijn", zegt organisator Hans Breure. De meeste boten haalden die snel- De zonneboten wachten op het heid makkelijk, maar voor de jon gens van het ROC Amsterdam was het spannend. „We hadden weinig tijd om de boot te testen. Iedereen haalt ons in. De motor is niet goed genoeg. Het zou echt jammer zijn als we na één dag alweer naar huis moeten", zei Lorenzo Elshot. De boot van het Maritiem Insti- 'We hadden nooit gerekend op zulke hoge golven en zoveel wind.' De Medisana duo infraroodmassage IVM is een anti-stress massageapparaat met apart instelbare infrarood warmte. Deze stimuleert de bloedsomloop, de trillingen zorgen voor een ontspannen en rustgevend gevoel. yf ikbestelsnel op www.pzc.nl/gezondheidswinkel Adviesprijs 39,90 Lezersprijs 29,95* exclusief verzendkosten 4,50 Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met de klantenservice: 0900-2021352 0,45 per gesprek). Het is helaas niet mogelijk om uw bestelling telefonisch of per email door te geven. BON IVM MASSAGE GEZONDHEIDSWINKEL Hierbij bestel ik(aantal) x de IVM Massage a 29,95* (20217) exclusief verzendkosten van 4,50. Om Om geboortedatum Hierbij machtig ik Wegener Gezondheidswinkel om eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. bank-/girqrekening handtekening Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar We gener Gezondheidswinkel, Antwoordnummer 52001,3502 VB Utrecht. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 74