Zeeland 'Perfect alibi om in het café te zitten' [ALPHA2] 20% - 70% Bijna half miljoen voor rotonde Westkade Sas i-i MJ 1 KORTING OPRUIMING 'acques BRENNAN HEART Onderzoek naar leefbaarheid 'Maidentrip' ten doop gehouden Zevende literair café in horecagelegenheden binnenstad Hulst. Dance around the Bridge BOBBE DAMESMODE GIMBRÈRE DAMESMODE Snelle tattoos in nieuwe shop Goes M Z Woensdag 17 juni 2009 25 door Harold de Puysseleijr HULST - Het jaarlijkse literair café van het Reynaertcollege en de bi bliotheek in Hulst is voor middel bare scholieren het perfecte alibi om ongestraft in het café te kun nen zitten. De Vlaamse jeugdauteur Rob Bae tens kreeg met die opmerking gis terochtend meteen de lachers op zijn hand tijdens het onderhou dende lesuur voor een groep leer lingen uit havo-2 over zijn werk in café Rentree „Ik schrijf het meest met een krijt je op een schoolbord", vertelde hij voor aanvang van zijn lezing. De inwoner van het nabijgelegen Stekene verdient zijn dagelijks brood namelijk met lesgeven aan jongeren in het buitengewoon on derwijs in Sint-Niklaas. Daarnaast echter, leeft hij zijn 'on weerstaanbare drang tot schrijven' 'Boeken hebben een saai en stoffig imago. Dat gaan we eens flink afstoffen' uit als schrijver van lichtvoetige boeken die niet vrijblijvend zijn, maar vol met dubbele bodems zit ten. •Zijn onderwijskundige achter grond kwam hem goed van pas in de lezing die hij gisteren in café Rentree gaf „Boeken hebben een saai en stof- De Vlaamse schrijver Rob Baetens vermaakte leerlingen van havo-2 met verhalen over zijn boeken. fig imago en dat gaan we deze och tend met zijn allen eens flink af stoffen." Baetens slaagde erin de nieuwsgierigheid van zijn jonge ge hoor te prikkelen. Met de nodige humor in de aan loop naar de diepere betekenis van zijn boeken, schroomde hij vervol gens niet om de diepte in te gaan met de 23 havo-leerlingen. Zo be sprak Baetens thema's als schizo frenie, alcoholisme en ongeplande tienerzwangerschappen met de middelbare scholieren aan de hand van zijn werk, dat titels draagt als 'Regenbui van tranen', 'Liefde in een fles' en 'Zwanger van een droom'. Het literair café voor de leerlingen van het Reynaertcollege vond giste ren voor de zevende maal plaats. Acht schrijvers gaven in verschil lende horecagelegenheden lezin gen voor leerlingen van havo-2, vwo-2 en vmbo-3. De groepen bezochten elk twee schrijvers. Zo woonde de havo-2 foto Wim Kooyman groep die bij Baetens op bezoek was daarna de lezing van kinder boekenschrijfster Bobje Goudsmit bij. De samenwerking met de biblio theek bestaat erin, dat de leerlin gen daar vooraf de nodige research moeten doen over de schrijvers van wie ze een lezing bijwonen. Markt 25 TERNEUZEN Tel. 0115-69 71 27 SAS VAN GENT - De rotonde West- kade-Oostpoortweg-Bolwerk in Sas van Gent is aan vernieuwing toe. Ook het aansluitende wegge deelte van de Westkade in noorde lijke richting moet op de schop. Burgemeester en wethouders van Terneuzen trekken voor die recon- structiewerken 477.600 euro uit. De werken worden uitgevoerd in het kader van het Wegenbeheer- plan 2008-2012. Er is geld voor ge reserveerd. Volgens het college kan het werk niet langer wachten; het asfalt is door het vrachtverkeer ka- potgereden en ook het geleide- werk moet worden vervangen. De werkzaamheden worden gecombi neerd met een opknapbeurt van de provinciale weg tussen Sas van Gent en Sluiksil. Daardoor wordt het verkeer maar één keer gehin derd. In september wordt het werk uitgevoerd. Sas van Gent vrijdag 19 juni meto.o.: 1 voor meer info [www.ratb.nl] BIERVLIET - Alle Biervlietenaren hebben een enquêteformulier in de bus gekregen waarop ze kun nen aangeven welke toekomstige ontwikkelingen ze in het dorp wenselijk vinden. Het is een initia tief van de dorpsraad en een Maat je groter, de ondernemersvereni ging Biervliet. Er zijn in totaal negenhonderd for mulieren verspreid, twee per adres. Op die manier hopen de ini tiatiefnemers dat ook de jeugd aan het onderzoek deelneemt. De for mulieren worden in de week van 22 tot 27 juni opgehaald. Ze kun nen ook worden afgegeven bij 't Winckeltje. Er is overigens bewust voor gekozen de formulieren ook in het buitengebied te verspreiden, omdjt de bewoners daarvan voor de voorzieningen helemaal zijn aangewezen op Biervliet. In Zaamslag en Philippine wordt binnenkort een vergelijkbaar leef- baarheidsonderzoek uitgevoerd. De provincie steunt het project in de drie dorpen met een subsidie van 40.000 euro. Dat geld wordt verstrekt in het kader van de zoge noemde Beleidsprogrammering Sociale Zorg. TERNEUZEN - Het jazzetablisse- ment Porgy8cBesss was gistermid dag voor enkele uren omgedoopt in café Havenzate. Dat was ter ere van de 'doop' van de roman 'Mai dentrip', het debuut van schrijfster Marjon Sarneel. In het boek is Ha venzate de naam van de kroeg, die haar hoofdpersonage Heieen sa men met haar moeder uitbaat in de Terneuzense binnenstad. Thomas Rosenboom, één van Ne derlands topauteurs en op de Schrijversvakschool in Amsterdam docent van Sarneel, nam onder grote belangstelling het eerste exemplaar in ontvangst. Rosen boom prees 'de toewijding, inzet én de wil om beter te worden' van Marjon Sarneel. Haar uitgever Pim Wiersinga van Compaan had 'Mai dentrip', met loyaliteit als belang rijk thema, in zijn openingswoord als een 'indrukwekkende roman' gekarakteriseerd. „Dit boek is niet het werk van een debutant. Dit is gerijpt werk." wolstraat vlissingen lange delft middelburg GOES - Mensen die graag een ta toeage willen, maar geen zin heb ben om maanden op een wacht lijst te staan, kunnen sinds giste ren terecht bij de nieuwe tattoo- shop Bonzai Tat2 aan de Korte Kerkstraat in Goes. De winkel oogt open en fris, en dat is precies wat Vlissinger Harry Ruedisueli voor ogen heeft. „We willen ons onderscheiden door op afroep te werken. Geen maanden lange wachttijd, wat nu bijna over al het geval is. Je kunt hier zo bin nenstappen." Ruedisueli is gespe cialiseerd in pentekenen (schetstat- toos) en Japanse tattoos. Hij krijgt af en toe hulp van freelance arties ten. Behalve tatoeages zet Ruedi sueli ook piercings. Voor meer info: www.bonzaitat2.nl Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de Kroon terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 12 letters en ganaarwww.efteling.com (^gjplISg Oersterk Australisch porselein OLmaxwe K7WILLM E LI- AM S enmagnetikinbestend^ OOSTWAL1 GOES - 0113 228895 - PASSIEUX.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71