Zeeland slaat nieuwe wegen in Lawaai Dow-spoorlijn geweerd met schermen 'Sluis' drinkt te veel koffie en thee THE LEVELLERStuK] Afgestudeerd Religieus erfgoed in bibliotheek Expositie in ziekenhuis De Honte Leukst - voor Cf Rock around the Bridge LA VENTURA -BAZZOOKAS Gemeente genoodzaakt veertienduizend euro bij te ramen. Word jij Dagbladbezorger van het Jaar 2009? www.worddagbladbezorger.nl Woensdag 17 juni 2009 I 23 opbouwen van het festival. de top heen. Als deze editie weer tegenvalt qua bezoekersaantal, gaan we kijken op welke voet we verder moeten." Het nieuwe sa menwerkingsverband met de orga nisatie van Grauwrock levert in ie der geval voldoende nieuwe inzich ten op. „Door het uitwisselen van ervaringen over de meest uiteenlo pende zaken, kunnen we veel van elkaar leren. Zo is er het idee om samen drank in te slaan, wat een redelijke kostenbesparing oplevert. Het motto 'samen sta je sterk' gaat hier zeker op." Sas van Gent zaterdag 20 juni met o.o.: voor meer info [www.rafb.nl] OOSTBURC - Aan de Radboud Uni versiteit in Nijmegen is Sophia Boertjes uit Oostburg afgestudeerd in de studierichting Sociale Geo grafie en Planologie. Ze slaagde cum laude. Rock en Dance around the Bridge Op vrijdag 19 en zaterdag 20 juni is het terrein onder de brug van Sas van Gent omgetoverd tot festivalterrein. Tijdens Dance around the Bridge op vrijdag kunnen feestgangers vanaf 17.00 uur genieten van grote dj's uit de dance-scene, met toppers als Brennan Heart en Alpha Twins. Grote publiekstrekker bij Rock around the Bridge op zaterdag is de Britse topact The Levelllers. After Live opent het festival om 15.00 uur. Kaarten voor beide festivals, die duren tot 02.00 uur, kosten vijftien eu ro per avond in de voorverkoop en twintig euro aan de kassa. Kijk voor meer informatie over de kaartverkoop, het programma en de festivalcamping op www.rockaroundthebridge.nl. ZELZATE - De goederenspoorlijn Terneuzen-Gent op de linkeroever van het Kanaal Gent-Terneuzen, ook bekend als de Dow-spoorlijn, zorgt voor geluidsoverlast. Om die te beperken, worden in op dracht van spoorwegmaatschappij Infrabel geluidswerende schermen geplaatst aan beide kanten van het spoor. Er kwamen vooral klachten van bewoners van huizen op het grondgebied van Evergem, aan door Frank van Cooten SLUIS - Het koffie- en theegebruik op het gemeentehuis in Oostburg, het belfort in Sluis en op andere plekken waar de gemeente bijeen komsten belegt, is een stuk hoger dan was verwacht. Op basis van de ervaringen in 2008 is Sluis genoodzaakt voor dit jaar veertienduizend euro bij te ra men voor koffie en thee. Het gaat niet zozeer om de koffie- en theedrinkende ambtenaren, be nadrukt voorlichtster Marjolein Reinhoudt. „Dat is vrij redelijk in te schatten. Het gaat met name om informatiebijeenkomsten, ex tra raadsvergaderingen en recep ties. Dat is moeilijker te voorspel len." Sluis houdt bij hoeveel koffie en thee er dit jaar op kosten van de gemeente wordt genuttigd. Het col lege van burgemeester en wethou ders bezuinigt wel op het koffie- en theegebruik. De bijraming van veertien mille staat in de eerste en tweede managementrapportage 2009. In deze rapportage staat ook dat de geraamde meeropbrengst parkeergelden van 123.609 niet wordt gehaald. Verwacht wordt zelfs dat de opbrengst van de regu liere parkeergelden een ton lager zal zijn dan verwacht. En de par keerboetes zijn vijftig mille lager dan was geraamd. Daarnaast valt het gebruik van de parkeeronthaal- kamer in Nieuwvliet tegen en de uitbreiding van het parkeren in Sluis, langs de kust en in Breskens is nog niet gerealiseerd. Als gevolg van de economische cri sis is Sluis genoodzaakt ruim 254.205 euro extra uit te trekken voor bijstandsverlening. De rapportage meldt ook inkom sten. Golfclub de Brugse Vaart krijgt binnenkort de bouwvergun ning voor de eerste 35 woningen bij de golfbaan in Oostburg. Deze woningbouw houdt verband met de sloop van de varkensstallen. De club koopt de stallen van de ge meente zodra de bouw start. De club betaalt dan de eerste bijdrage van 666.000 euro. SAS VAN GENT - In de vitrinekast van de bibliotheek van Sas van Gent is tot 3 augustus oud reli gieus en toekomstig erfgoed te zien van mevrouw Van Duuren uit Oostburg. Haar fascinatie voor het geloof en haar voorliefde voor rommelmark ten deden haar besluiten een ver zameling aan te leggen. Daarmee is ze nu al vijftien jaar bezig. De collectie van Van Duuren be staat onder meer uit oude bijbels met prachtige afbeeldingen, wijwa tervaten, rozenkransen en bid prentjes. foto Wim Kooyman Geef je op bij je depothouder en maak kans op een fiets en een reischeque van 2000 euro. TERNEUZEN - In Zorgsaam-zieken- huis De Honte in Terneuzen expo seren in juni en juli Rita Buysse uit Aardenburg (schilderijen) en Ineke Swartjes uit Hengstdijk (pop pen). De werken zijn te zien in de zogenoemde Fo-gang (route 31). Buysse toont een overzicht van haar hele oeuvre. Ze schildert land schappen, bloemen, maar ook ab stract werk. Swartjes stelt een vijf tal poppen tentoon. weerszijden van de R4 (rondweg in de Gentse Kanaalzone). De klachten namen toe toen de lijn enkele jaren geleden in verband met de aanleg van het Kluizendok werd verlegd van het kanaal naar de R4. De schermen worden ge combineerd met extra beplanting. De plaatsing van de schermen moet in augustus zijn afgerond. Volgend jaar worden ook elders op het traject schermen neergezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69