Zeeland Sluis begint 'huiskamers van de buurt' Rock Around the Bridge Vakantieplannen? PZC Eenhoorntocht door de polders 22 Woensdag 17 juni 2009 Proef met veilige speelplek bij De Stelle en bij school in Groede. Wind. Maak dan gebruik van de vakantieservice! lees vind leef door Frank van Cooten SLUIS - De gemeente Sluis start een proef met twee 'huiskamers van de buurt'. Dat is een veilige speelomgeving voor kinderen en een ontmoetingsplek voor buurt bewoners. Uit een kast die bij het speelter rein staat, kunnen allerhande sport- en spelmaterialen worden geleend zoals bijvoorbeeld fietsjes en dam- en schaakborden. De eerste twee 'huiskamers' ko men bij respectievelijk verzorging stehuis De Stelle in Oostburg en bij de Meerstromenschool in Groe de. De verzoeken om dergelijke speel terreinen zijn ingediend bij de Stichting Speelkwartier. De stich ting wijst op de leefbaarheid van de dorpen in West-Zeeuws-Vlaan- deren, die al geruime tijd onder druk staat. Voorzieningen zijn cru ciaal voor de leefbaarheid. Met name kinderen en jongeren, maar ook ouderen zijn door de pfj 'De huiskamer van de buurt' be- vordert de leefbaarheid die in veel dorpen onder druk staat, vindt Stichting Speelkwartier. Voorzieningen zijn cruciaal. grote afstanden en het ontbreken van frequent openbaar vervoer voornamelijk aangewezen op hun eigen dorp, stelt de stichting. In een 'huiskamer' leren kinderen samen spelen en samen delen en de buurtbewoners.leren elkaar ken nen. Bovendien stimuleert de spontaniteit van kinderen de oude ren. De 'huiskamer van de buurt' draagt bij tot betere contacten tus sen jong en oud en is dus direct positief voor de leefbaarheid, vindt de Stichting Speelkwartier. De huiskamers en buitenkasten verschillen van inhoud. Rekening moet worden gehouden met ver schillende wensen. De inbreng van de ouders, kinderadviescom missie, eventueel de school en de ouderenadviesraad wegen zwaar bij de uiteindelijke besluitvor ming. Het college van burgemeester en wethouder stelt de gemeenteraad voor 47.500 euro als voorfinancie ring beschikbaar te stellen. De pro jectaanvraag loopt weliswaar ge heel via Stichting Speelkwartier, de provincie stelt echter dat de ge meente eindbegunstige moet zijn. De voorfinanciering moet dus via de gemeente verlopen, hla aftrek van subsidies en bijdra gen van partijen als Jantje Beton, het Oranjefonds en het Stimule ringsfonds Rabobank blijft er voor de gemeente 9.200 euro over. Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen 1 Vind de Kroon terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 12 letters en ga naar www.efteling.com (3~ ZEEUWSE Die Middelburgse veertiger heeft de onhebbelijke gewoonte om op vervelende momenten een wind te laten. Onder de dekens, in de (bij voorkeur volgeladen) auto en afge lopen weekend ook in de lift. Hij stond samen met zijn twee koters te wachten tot de deuren zouden sluiten. Heel stiekem liet hij er een tje vliegen. Tot zijn schrik stapten Tip? redactie@pzc.nl er op dat moment nog twee men sen de lift binnen. Heimelijk hoop te hij dat zij zouden denken dat een van zijn kinderen zich niet had kunnen inhouden. Maar toen zijn dochter, met een vinger onder onder haar neus, riep: 'Papa, je moet wel pardon zeg gen!', viel hij genadeloos door de mand. Stichting Rock around the Bridge wil een kwaliteitslag in de festivalsfeer maken. Met een nieuwe formule wil de organisatie het festival nieuw elan bezorgen. door Paul Begijn X aren kon de organisatie terug- I vallen op een vast draaiboek. I „Nu moeten de vrijwilligers weer nadenken. Er stond geen druk meer op de ketel. We hebben weer een uitdaging", zegt Jan Vin- ke, voorzitter van de Stichting Rock around the Bridge (RATB). Het Sasse festival Rock en Dance around the Bridge wordt vrijdag 19 en zaterdag 20 juni voor respec tievelijk de achttiende (rock) en achtste keer (dance) gehouden op het terrein bij de brug van Sas van Gent. Het plotseling afhaken van podiumsponsor Bis Industrial uit Terneuzen heeft de creatieve geest van de organisatie verscherpt, stelt Jan Vinke. „We stonden ineens voor de keuze: of een nieuwe po diumsponsor zoeken, of zelf een ei gen podium creëren en een stuk goedkoper uit zijn. We hebben voor dat laatste gekozen." Met man en macht is er de afgelopen tijd gewerkt aan het nieuwe festi valpodium. „In de organisatie zitten drie carna valsverenigingen met enorm han dige jongens. Tijdens carnaval kun nen ze elkaar niet verdragen, maar bij de organisatie van het festival is het één grote vriendengroep", ver telt Jan met een glimlach. Ze werken met een hoop gespon sorde materialen, maar de organi satie heeft diep in de buidel moe ten tasten om bepaalde podiumon derdelen aan te schaffen. „Het is een investering voor de lange ter mijn. We zijn niet langer afhanke lijk van podiumsponsors." Het podium, voorzien van een rond dak, komt aan de zuidkant van het terrein, op de plaats waar voorgaande jaren de bartent stond. Volgens Jan Vinke is dat niet alleen logistiek gezien gunsti ger (dichter bij de ingang), maar ook bouwtechnisch (besparing ma terialen). De bartent verdwijnt. Er komt een paviljoentent met een aantal over kappingen voor in de plaats, op de voormalige plek van het podium. „Een paviljoentent geeft meer een festivalgevoel dan een standaard tent. Dat is ook waar we naartoe willen de komende jaren, meer een festivalsfeer creëren. Deze OOSTBURG - De Mosselstappers houden zaterdag 27 juni de Een hoorntocht, een wandeltocht door West-Zeeuws-Vlaanderen, vanuit Oostburg. Wandelaars kunnen tussen 8.00 en 15.00 uur vertrekken vanuit het Ledeltheater om 5, 8, 14, 20 en 26 kilometer door de polders en de, deels nieuwe, natuur tussen Oost burg en Sluis te kuieren. Alle deel nemers lopen de stad uit, de vrije natuur in. De verste tochten lopen tot over de wallen van Sluis. Vrijwilligers van de bouwploeg zijn de laatste dagen druk in de weer met het nieuwe formule willen we de ko mende edities verder uitbouwen." Verder worden de VIP- en parkeer ruimte aangepakt. „Door deze ruimte kleiner te maken, zijn we niet meer genoodzaakt het hele Ka naaleiland af te huren, waardoor we minder beveiliging nodig heb ben. Dat scheelt toch al gauw zes beveiligers en een hoop verant woordelijkheid." Hoewel vooral Dance around the Bridge de laatste edities met terug lopende bezoekersaantallen kampt, lijkt het voortbestaan van het festival de komende jaren ver zekerd, dankzij een structurele ge meentesubsidie van ruim 5000 eu ro tegenover 1800 voorgaande ja ren. „Als organisatie willen we nooit grote risico's nemen. We zijn tenslotte een stichting en wil len de betrokkenen op tijd kun nen uitbetalen. Dankzij een verbe terde Cultuurnota, waarin meer oog is voor jeugdbeleid, kunnen we terugvallen op een spaarpotje." Desondanks wil de organisatie de ze editie van Dance wel tegen het licht gaan houden. „Dance is over Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 68