Binnenland misbruikt meisje luidt noodklok consument zou blijven kopen' Levenslang niet strndig met rechten Ministerie: onderzoek misbruik togenbosch Alles duidt in Putten op lustmoord Hoge Raad geeft advocaten van veroordeelde ongelijk. VWS wil mensen met een handicap weerbaarder maken. nkomst ente Win eike dag €1000 met de ww- Woensdag 17 juni 2009 5 in," zegt vader Dick over het mo ment waarop ze vertelde hoe de chauffeur van haar busje haar mis bruikt had. Vader Dick: „Ik wist meteen dat haar verhaal echt was. De dingen die ze zei... Ik heb de politie gebeld en gevraagd ons te helpen." Er volgt een onderzoek naar de verdachte uit Breda, vrijwilliger bij een kerk en eerder veroordeeld voor schennis van de eerbaarheid. Mariska krijgt een speciaal studio- verhoor, afgestemd op haar IQ.van 45- De chauffeur wordt op 2 maart ge arresteerd en bekent het orale mis bruik van Mariska. Gisteren ver scheen hij voor de rechtbank in Breda. De officier van justitie eist 24 maanden gevangenisstraf, waar van zes voorwaardelijk met als bij zondere voorwaarde reclassering en een verbod om nog busjes met kinderen te besturen. De rechter vonnist over twee weken. Vader Dick las gisteren een emotio nele verklaring voor. „Heel zuur voor ons is, dat zijn advocaat de term verkrachting wilde schrap pen omdat Mariska geen nee had gezegd. Ze heeft een IQ.van 45!" Het meisje, bleek tijdens de rechts zaak, was in het busje geblind doekt toen ze alleen overbleef On der het mom van een telspelletje waren vingers in haar mond ge stopt, en daarna de penis van de verdachte. Mariska is niet meer dezelfde, zegt Dick. „Ze is niet meer die sponta ne Mariska zoals we haar kenden. Ze voelt zich regelmatig vies. Is va ker boos, dan we gewend waren." Dick is verbijsterd. Hoe kon de eer der veroordeelde man als chauf feur voor verstandelijk gehandicap ten worden aangenomen? Hoe kan het, dat dit geen incident is? Dick: „We besteden de zwakste groepen uit aan jan-en-alleman." Dick vindt dat de politiek actie moet ondernemen om deze mis standen te voorkomen. „Ik werk sinds 1992 in de jeugdzorg. Bij mijn aantreden is om een Verkla ring Omtrent Gedrag gevraagd. Sindsdien nooit meer." Dat kan gewoon niet, zegt de ver ontruste vader: „Er is geen slui tend en veilig systeem voor deze kinderen. Dat gaan wij van de da ken schreeuwen. Net zolang tot er iets verandert." *Op verzoek van Dick is zijn achter naam weggelaten en de naam van zijn dochter gefingeerd. DEN HAAG - Levenslange gevange nisstraf die in Nederland door rechters wordt opgelegd, is volgens de Hoge Raad niet in strijd met het Europese mensenrechtenver drag. Het hoogste rechtscollege heeft dat gisteren bepaald omdat iemand met levenslang altijd nog kans heeft op gratie. Achtergrond van deze uitspraak is de.zaak rond de moord op Henny Klein Overmeen in 2003 in Nijme gen. De verdachte zou zijn slachtof fer hebben geschopt en levend be graven. Het graf waarin het slacht offer is gestikt, is in maart 2004 ontdekt. Het gerechtshof in Arn hem legde de man in 2007 levens lang op. Zijn advocaten stapten naar de Hoge Raad. De kans op gratie is volgens hen zó klein dat iemand met levenslang in de prak tijk ook echt tot zijn dood opgeslo ten blijft. De gevangene heeft geen enkel perspectief op strafverkor- ting en dat is in strijd met de men senrechten, aldus de advocaten. De Hoge Raad erkent dat een kor tere straf sinds 2000 meer afhangt van het initiatief dat een veroor deelde neemt om een gratiever zoek te doen. Vóór die tijd deed justitie dat soms nog op eigen initiatief Maar gratie is nog steeds mogelijk, zegt de raad. DEN HAAG - Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport stelt een onderzoek in naar seksueel misbruik van mensen met een handicap. De Rutgers Nis- so groep voert het uit. Het moet in juli 2010 zijn afgerond. Internationaal onderzoek wijst uit dat 60 procent van de verstande lijk gehandicapten seksueel is mis bruikt en 40 procent van de ver standelijk gehandicapten onder 18 jaar. „We willen dat deze groep weerbaarder wordt", stelt woord voerster Annette Dijkstra van VWS. Ook wil VWS weten wat er schort aan de signalering, dat dit nu zo vaak kan voorkomen. Een van de deelonderzoeken richt zich specifiek op zeden- en ge weldsdelicten door chauffeurs die busjes met gehandicapten rijden, meldt Rutgers Nisso. Directeur Paul Hotterbeekx van de Luiduinaschool voor speciaal on derwijs in Breda (520 leerlingen): „Ik schrik enorm van dat percenta ge van 60 procent. Ik ontken het niet maar het is moeilijk te koppe len aan de dagelijkse realiteit. Ik vind het goed dat het ministerie dit laat onderzoeken." ontucht verdachte zwemleraar werden gisteren in de Brabanthallen in Den Bosch nader ingelicht over de omvangrijke foto Robert Vos ANP Ook de overheidsfinanciën wor den volledig uit het lood geslagen. Enerzijds heeft de redding van banken miljarden gekost, ander zijds krijgt de overheid minder be lasting binnen en moeten meer uitkeringen worden betaald. Daar 'Een deel van de mensen die baan verliezen, keert nooit terug op arbeidsmarkt' komt een pakket crisismaatregelen bij. Het gevolg is een tekort dat dit jaar oploopt tot 4,1 procent en vol gend jaar tot 6,7 procent. Toch, zegt Teulings, heeft de over heid er goed aan gedaan met een pakket maatregelen te komen. „Zonder die maatregelen waren we er nu nog veel slechter aan toe geweest." De CPB-directeur vindt niet dat het kabinet na de nieuwe, sombere voorspellingen van giste ren opnieuw moet ingrijpen. „]e moet niet bij elk nieuw cijfer ze nuwachtig heen en weer gaan lo pen." Het crisispakket doet het vol gens hem 'aardig'. De kritiek op de dure redding van banken wil hij ook in perspectief zetten. Die heeft minder gekost dan de gevolgen van teruglopende belastinginkomsten en oplopende uitgaven aan uitkeringen. Het is volgens Teulings het belangrijkst dat de financiën na 2011 op orde komen. De komende jaren zal de overheid rode cijfers schrijven door de crisis. Hoe lang? „Moeilijk te zeggen. We hebben ge zien dat het snel kan verslechte ren, maar als de economie aan trekt en we een beetje zuinig zijn, dan kunnen de belastinginkom sten snel stijgen." De onzekerheid blijft groot, is het mantra van het Planbureau. De re kenmeester van het kabinet zijn zelf ook verrast door de impact van de crisis. Vooral de invloed op de consument - die in de piepzak zit vanwege het slechte nieuws - is onderschat. „De koopkracht van de meeste mensen is gestegen. We gingen er vanuit dat de consumptie daar door op peil zou blijven." Toch ziet Teulings ruimte voor een heel beetje optimisme. „In maart heeft de wereldhandel zich gestabiliseerd. Daardoor krijgen we weer wat vaste grond onder de voeten." ZUTPHEN - De verkrachting van en moord op de Puttense stewardess Christel Ambrosius in januari 1994 heeft volgens getuige-deskundige Richard Eikelenboom alle kenmer ken van een lustmoord. De sporen- onderzoeker hecht weinig geloof aan het scenario dat Christel vrij willig seks heeft gehad met de hui dige verdachte en daarna door een onbekende is verkracht en ver moord. Koop een product uit de Knorr Top 10 en vul opwww.knorrtop10.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5