Zeeland Familie Golla biedt een thuis [ALPHA2] 'Maak haast met nieuwbouw school' KORTING Kapelle komt met boetemenu voor de zomer i-ïTiTjn BRENNAN HEART Regentonactie Borsele succes Echtpaar terug in regio om fondsen te werven voor werk in India. i BOBBE DAMESMODE GIMBRÈRE DAMESMODE Dance around the Bridge B -Woensdag 17 juni 2009 25 door Mieke van der Jagt 'S-GRAVENPOLDER - Het is de Bijbel die Jacomien Golla-de Wolf en haar man Hanock inspireert. Met name het verhaal van Mefiboseth, de gehandicapte zoon van Jona than, die door koning David wordt verzorgd. Wat Jacomien en Hanock in de In diase provincie Andra Pradesh doen, is hetzelfde: ze bieden vijf li chamelijk gehandicapte meisjes een huis, medische verzorging, scholing en niet te vergeten het evangelie. „We streven naar meer, maar daarvoor is veel geld nodig. Het is één van de redenen waar om we in Nederland zijn: fondsen werven door ons werk onder de aandacht te brengen met presenta ties", zegt Jacomien. Een andere re den is dat hun vierjarige dochter Joëlyn binnenkort een zusje of een broertje krijgt. Jacomien, geboren en getogen in 's-Gravenpolder, kwam in India te recht in het kader van haar afstu deerproject voor de studie Sociaal Pedagogische Hulpverlening. „Met een klasgenoot ging ik daar helpen met de implementatie van creatie ve vakken op twee scholen. Ha nock tolkte voor ons en verleende andere hand- en spandiensten. Wat Hanock al lang wist, trof Jaco mien als een mokerslag. Gehandi capte kinderen worden in India aan hun lot overgelaten. Meteen werd het plan geboren om een project op te zetten. „Terug in Nederland zijn we op zoek gegaan naar een organisatie. Het is Stich ting De Ondergrondse Kerk gewor den, SDOK. Die verzorgt voor ons de financiële stromen en admini stratieve zaken. De fondsen moe ten we echter zelf werven." Dat Hanock en Jacomien - in 2004 zijn ze getrouwd - voorlopig geko zen hebben voor lichamelijk ge- 'Toch hebben deze kinderen het potentieel om later zelfstandig te kunnen leven' handicapte meisjes, heeft een prak tische oorzaak. „Meisjes hebben het in India moeilijker dan jon gens en zeker als ze een handicap hebben. Toch hebben deze kinde ren het potentieel om later zelf standig te kunnen leven. Bij ons krijgen ze scholing, creatieve vak ken, fysiotherapie, hulpmiddelen, protheses en als het nodig is opera ties." Op termijn krijgen de meis jes ook vakmatige trainingen. „Als we over een paar maanden te rug zijn, hopen we meer meisjes te kunnen opvangen. De bedoe ling is om later ook jongens te kun nen opvangen. Maar, nogmaals, dat kost veel geld. We willen niet meer doen, dan wat we kunnen behappen. Daarom gaan we met donateurs het liefst een duurzame relatie aan, al zijn giften natuurlijk ook erg welkom. Wie voor 27,50 euro per maand een kind adop teert, zorgt dat wij er weer een kind bij kunnen nemen." Giften storten kan via het giro nummer 249300 o.v.v Mefiboseth, projectnummer 8450. Q www.mefiboseth.nl tot in de kleinste details ontworpen en afgewerkt door onze eigen vakmensen Grenadierweg 17b - Middelburg www.baderie.nl KAPELLE - Na de 'menukaart' voor 'de jaarwisseling, heeft de gemeen te Kapelle nu ook een zomérmenu- kaart. Daarop staat aangegeven welke boetes er aan veel voorko mende overtredingen zijn verbon den. Een nieuwe regel, die sinds 1 april in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) is opgenomen, is dat hondenbezitters al een boete (a zestig euro) kunnen krijgen als zij geen zakje bij zich hebben om hondenpoep op te ruimen. Rond 1 juli worden vijftien borden met het 'menu' geplaatst op plek ken waar veel overlast is. Volgens voorlichtster Els Schout is deze ma nier van presenteren tijdens de jaarwisseling door de inwoners goed ontvangen. „Je kunt zoiets be ter op een beetje ludieke manier brengen", aldus Schout. wolstraat vlissingen lange delft middelburg Sas van Gent vrijdag 19 juni met o.a.: voor meer info [www.ratb.nl] HEINKENSZAND - De regentonactie die de gemeente Borsele in mei voerde, heeft een recordaantal be stellingen opgeleverd: 226. Van elke verkochte regenton gaat 2,50 euro naar Zeeland voor Zambia. Borsele legt vijf euro per ton bij voor mille- nium- en fairtradeprojecten. Regen tonnen zijn 20 juni op te halen van 9.00 tot 14.00 uur bij de gemeente werkplaats in Heinkenszand. door Luc Oggel KRUININGEN - Bestuur van christelij ke basisschool De Bornput en de dorpsraad in Oostdijk willen dat er zo snel mogelijk een nieuwe school in het dorp wordt ge bouwd. Die oproep deden vertegenwoordi gers van beide partijen gisteravond tijdens de Reimerswaalse raadsver gadering. Over nieuwbouw voor De Born put wordt al drie jaar gepraat. Gis teren werden de uitkomsten van een locatiestudie besproken. Er zijn inmiddels vergevorderde plan nen om de school aan de Tweede Vlietweg te bouwen, maar Leef baar Reimerswaal en Christenu nie wilden dat ook de plek van de vertrekkende machinefabriek Van Burg's zou worden onderzocht. Uit het onderzoek is gebleken dat beide locaties feitelijk even ge schikt zijn, maar het college wil verder op de ingeslagen weg. Schoolbestuur, dorpsraad als ook een overgrote raadsmeerderheid zijn voor nieuwbouw aan de Twee de Vlietweg, bleek gisteren, maar zij willen allemaal dat nu snel wordt begonnen. Leefbaar Rei merswaal eiste een financiële on derbouwing, maar die kon wethou der Jaap Sinke niet geven. Wel zeg de hij toe 'alles in het werk te stel len' om zo snel mogelijk te begin nen met de nieuwbouw. Hanock Golla en Jacomien Golla-de Wolf zetten zich in India in voor gehandicapte meisjes. foto Ronald den Dekker Red het Sprookjesbos en g win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de Kroon terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 12 letters en ga naar www.efteling.com passieuxj OOSTWAL1GOES-O113228895-PASSIEUX.NL Oersterk Australisch porselein Maxwell W ILLIAMS 1 cK-EN1MGNET8ONBESTEN0^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59