speeltuin geworden I El Bonzai Tat2 prikt in ongedwongen sfeer IBRADEf BRADERIESTUNT VINTERSPORT I VINTE THE LEVELLERSiuk] Leukstên voor di Leerlingen Edudelta actief op Coese markt Reimerswaal schrapt voorkeursrecht polder Doorrijden na ongeval Rock around the Bridge LA VENTURA -BAZZ00KAS ERIK B Woensdag 17 juni 2009 [23 door Luc Oggel GOES - Mensen die graag een ta toeage willen, maar geen zin heb ben om maanden op een wacht lijst te staan, kunnen - sinds giste ren - terecht bij de nieuwe tattoos- hop Bonzai Tat2 aan de Korte Kerk straat in Goes. De winkel oogt open en fris, en dat is precies wat Harry Ruedisueli voor ogen heeft. „Een tatoeage la ten zetten is best spannend, dus we willen een ongedwongen sfeer creëren. Je zult hier dus ook geen harde muziek horen." De Vlissinger (46), die vier jaar ge leden het 'prikken' weer professio neel heeft opgepakt, is door Andy Spaan, de man achter diverse tat- too-conventies in Nederland, ge vraagd om de shop te runnen. „We willen ons onderscheiden door op afroep te werken. Geen maanden lange wachttijd, wat nu bijna over al het geval is. Je kunt hier zo bin nenstappen." Steeds meer mensen nemen een tatoeage, merkt hij. „Het taboe is toch een beetje ver dwenen." Ruedisueli is zelf gespecialiseerd in pentekenen (schetstattoos) en Ja pans. Hij krijgt af en toe hulp van freelance artiesten. Behalve ta toeages zet Ruedisueli ook pier cings. Voor meer info: www.bonzaitat2.nl 1994: huzaren. trekkers zich niet bezeren als ze er in kieperen. Klusjes genoeg. „Met zeven man zijn we de hele week bezig. Een aantal heeft er spe ciaal vrij voor genomen", zegt Ger- wen Slabbekoorn, bestuurslid en lid van de opbouwploeg. Aan toe gewijde vrijwilligers geen gebrek, want Nissenaren bezitten een Schaapscheerdersfeest-gen. „Mijn opa was al vrijwilliger", grijnst Ger- wen. Feestcoördinator Piet Hart- hoorn valt hem bij: „Het leeft enorm op het dorp. Vrijwilligers optrommelen is een peuleschil." De Stichting Zeeuwse Schaapskud de levert veel onbezoldigde krach ten. Zij was dertig jaar geleden de motor achter het debuut. Jacques Damen, Louis Lokerse en Adrie Zonnevijlle zetten in 1979 het eer ste Schaapscheerdersfeest op touw. Om de schaapskooi te promoten en wat 'Juliaantjes' in de kas van de kudde te krijgen. Nog steeds is het spel van tondeu se en spartelend schaap een hoofd akte in het feestprogramma. Vrij williger Karei Timmers: „Want je moet natuurlijk kinderen blijven leren dat de wol niet uit de fabriek komt, hee. Er worden zestig scha pen geschoren. Ook laten we zien hoe we de hoeven onderhouden." Met de jaren is het feest uitgedijd tot een folkloristisch luilekkerland. Er kwamen menwedstrijden bij, een roofvogelshow, vendeliers, een markt met al het goede van de Zeeuwse klei, ringrijders, boog schutters, oude tractoren, kleder drachtshows, touwtrek- en hout- hakwedstrijden en talloze optre dens van muzikanten en (volks)dansgezelschappen. „In wezen is de formule nog het zelfde, alleen vervangen we onder delen die sleets raken", zegt comi tévoorzitter Wim de Smit, tevens de dorpsomroeper. Zo begon het publiek - en dan vooral dames - te morren over verbleekte kostuums van Vlaamse vaandelzwaaiers. „Die kwamen al jaren naar Nisse. Onlangs zag iemand ze nog optre den en jawel, ze droegen nog hun oude kostuums.... Gelukkig heb ben we ze niet geboekt." Wel de frisse deerne Marlies van Zeeland uit Boer zoekt Vrouw, nu als boegbeeld van een kindermode show. Zo is er in Nisse elk jaar iets nieuws te beleven. De Smit: „Daar om blijft het druk, maar ik denk dat mensen ook komen omdat het in Nisse gewoon erg gezellig is." Nisse beleeft zaterdag de 30e editie van het Schaapscheerderfeest. In 1979 trok het debuut een paar honderd mensen. Het comité verwacht 12.000 bezoekers. Dat wordt weer schuifelen in het 630 zielen tellende dorp. door Frank Balkenende Op het lommerrijke Dorpsplein treffen ze ven vrijwilligers aller hande voorbereidin gen voor het jubileumfeest. Er moet nog veel gebeuren. Kraamp jes opbouwen, drie loopbruggen maken voor de menwedstrijden in de Kastweelwei, palen voor de om heining erin drukken met een mo biele kraan, electra aansluiten, vlag genmasten neerzetten, twee bars opbouwen, de geluidsinstallatie, entreepoorten en wc's plaatsen, de vijver dreggen zodat de touw- 2009: vrijwilligers zijn een week bezig met opbouwen, foto's Willem Mieras GOES - Nagels van honden en ko nijnen laten knippen. Een ritje ma ken op een pony. Of gewoon een plant kopen. Het kan morgen op de markt in Goes. Leerlingbedrij- ven van het Edudelta College in Goes presenteren zich daar van 13.00 tot 21.00 uur. Elke studierich ting heeft een leerlingbedrijf in stichtingsvorm. Op de markt in Goes zijn morgen actief: de stich tingen voor paarden- en dierver zorging, agrarische bedrijfsvernieu- wing, groen-, tuin- en landschaps- onderhoud en streekproducten. KRUININGEN - De gemeente Rei merswaal trekt het voorkeursrecht dat op de polder Schorebrug bij Kruiningen ligt, in. Het college van B en W heeft gisteren beslo ten de procedure in gang te zetten. Schorebrug was lang in beeld als locatie voor een nieuw havenge bonden bedrijventerrein. Om te voorkomen dat derden met de gronden aan de haal zouden gaan, verzocht de provincie aan de geme- neente om voorkeursrecht op het gebied te vestigen. Het plan is ech ter een maand geleden afgeblazen. GOES - Een 38-jarige Goese motor rijder werd gisteren op de Van Ho- gendorplaan in Goes aangereden door een auto. De man had enkele schaafwonden. Omdat de automo bilist doorreed, is de politie op zoek naar getuigen: 0900-8844. Sas van Gent zaterdag 20 juni met o.a.: voor meer info [www.ralb.nl] Goes Marconistraat 15b (0113) Leon programma Een geweldig woonkamer programma vervaardigd uit massief eiken. Te leveren in verschillende eigentijdse kleuren. Nu te koop tegen de aantrekkelijke Runner Wonen prijzen. Harry Ruedisueli in zijn shop. foto Willem Mieras Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de Kroon terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 12 letters en ga naar WWW.efteIing.com N*uwe Burg 22-28, t ü«Me Burg 22-28. MxJdettxirg. tel: (011® 6117 41

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57