Zee I 91 m d Morres zoekt koper m 'Volleybalclub blijft' w 'Machtsmisbruik gemeente' www.dominicus.nl 21 Klanten meubelzaak zijn geld niet kwijt FIRE CUBE v.a. C 149,- Landinrichtingscommissie Schouwen-Oost RECTIFICATIE Kapelle komt met boetemenu Reconstructie ongeval bij Goes Directeur meubelzaak Hulst overlegt met curator over doorstart. origineel vaderdagcadeau Lidmaatschap centrale brancheorganisatie biedt garanties. PvdA-wethouder breekt met bestuur na ruzie over uitbrengen rapport. Woensdag 17 juni 2009 I 27 door Harold de Puysseleijr HULST - De afhandeling van het faillissement van Morres Wonen in Hulst is gisteren in volle gang ge zet. Na de mededeling door de di rectie maandagavond heeft de rechtbank in Middelburg het be drijf gisterochtend formeel failliet verklaard. Mr. Steven van Boven van het gelij knamige advocatenkantoor uit Middelburg is aangesteld als cura tor. Van Boven liet gisteren via een collega weten dat hij zich nog in moet werken in de zaak. Directeur Paul Morres wil in over leg met de curator zo snel moge lijk partners vinden voor een door start. Daarover wordt in Hulst vol op gespeculeerd. Zo zou De Man- demakers Groep (DMG) de afgelo pen maanden regelmatig met Mor res om de tafel hebben gezeten. DMG zou echter slechts een ge deelte van de winkel over willen nemen, terwijl Morres naar ver luidt de hele winkel over wilde doen. Het gerucht was gisteren noch bij de directie van Morres, noch bij die van DMG in Waal wijk te verifiëren. Een andere partij, bestaande uit drie investeerders uit de Antwerp se regio, zou alleen belangstelling hebben getoond voor de overna me van het onroerend goed en om die reden recent afgehaakt hebben. Voor vakbondsbestuurder Niels Suijker van FNV Bondgenoten kwam het faillissement 'echt als een verrassing'. „We wisten na- Advocatenkantoor Van Boven uit Middelburg buigt zich de komen de tijd over de afhandeling van het faillissement van Morres Wo nen in Hulst. tuurlijk dat het al jaren slecht ging met het bedrijf, maar toch had ik eerder nog een nieuwe reorganisa tie verwacht." Suijker houdt maandag een leden bijeenkomst om het personeel van Morres praktische informatie te ge ven over de gevolgen van het fail lissement. „Belangrijk is in ieder geval dat het personeel nog zes weken krijgt doorbetaald. Ik hoop dat die tijd goed gebruikt wordt om de door start gestalte te geven. We kunnen alleen maar hopen dat Morres een sterke partner vindt om dat te rea liseren. Die ontwikkeling wacht ik met spanning af', zegt voorzitter Theo Matheeuws van de onderne mersvereniging Hulst Vestingstad. De SP in de gemeenteraad van Hulst wil op korte termijn een in terpellatiedebat om burgemeester en wethouders te ondervragen over het faillissement van de meu belzaak. moderne metalen vuurkorf in div. maten HULST - Het faillissement van Mor res Wonen hoeft volgens Guido de Beule niet tot het einde van de vol leybalvereniging Morres/Hulst te leiden. De trainer, die ook be stuurslid is, zegt dat het bestuur re kening heeft gehouden met finan ciële tegenvallers. „We hebben links en rechts stekken gestoken om door te kunnen gaan." Het be stuur van het Zeeuwse volleybal- bolwerk vergadert vanavond over de voortgang van de volleybalvere niging. Voetbalvereniging HW'24 verliest door het faillissement van Morres een bordsponsor. De Landinrichtingscommissie voor de herinrichting Schouwen-Oost nodigt belangstellenden uit voor de 60e openbare vergadering die zal worden gehouden op donderdag 18 juni 2009 Aanvang: 13.30 uur Locatie: Dorpshuis de Putmeet te Scharendijke Ingridstraat 32 De agenda is als volgt: 1. Opening 2. Verslag vorige openbare vergadering 3. Mededelingen, ingekomen en uitgaande stukken 4. Insprekers 5. Inpassing Poortambacht 10 6. Stand van zaken projecten 7. Rondvraag 8. Sluiting De Landinrichtingscommissie zal onder agendapunt 4. 'Insprekers' eenieder in de gelegenheid stellen om in te spreken of vragen te stellen over onderwerpen die op de agenda staan. De stukken die tijdens de vergadering behandeld worden, liggen vanaf vrijdag 12 juni 2009, tijdens openingsuren, ter inzage in het Gemeentehuis en de Openbare Bibliotheek te Zierikzee. Ir. E.J. van der Meer, secretaris Opdrachtgever Opdrachtnemer/uitvoerder A dienst landelijk gebied Provincie Zeeland voor ontwikkeling en beheer door Harold de Puysseleijr HULST - Klanten van Morres Wo nen in Hulst die aanbetaald heb ben op nog te leveren meubelen, zijn hun geld niet kwijt. Morres is namelijk aangesloten bij de Centra le Branchevereniging Wonen. CBW-erkende winkels bieden hun klanten drie garanties. Naast een productgarantie van drie jaar en de onpartijdige afhan deling van klachten via de Geschil lencommissie Wonen, bieden er kende winkels zoals Morres ook een aanbetalingsgarantie. Heel wat mensen die de afgelopen tijd bij Morres aanbetaald hebben op een bankstel, eethoek of ander pro duct dat nog moet worden gele ld* Klanten van Morres hoeven niet bang te zijn dat ze hun aanbeta ling kwijt zijn. De Centrale Branchevereniging Wonen biedt hun garanties. verd, zijn bang dat ze én hun geld kwijt zijn én het product niet meer geleverd krijgen. Volgens in formatie van het CBW is dat niet het geval. Bij faillissement van een erkende winkel, is de gedupeerde consument zijn aanbetaling (tot een maximum van 25% of 15% van de koopsom) niet kwijt. De consument heeft volgens de ga rantiebepalingen recht op een ver vangende koop bij een andere CBW-erkende winkel. Het aanbe talingsbedrag wordt dan in minde ring gebracht. Bij een erkende woonwinkel geldt een maximum aanbetalingspercentage van 25%. De CBW heeft bijna 2800 leden, met meer dan vierduizend vesti gingen. Uitgebreide informatie over de branchevereniging en de voorwaarden waar de aangesloten leden mee werken, is te vinden op www.cbw-erkend.nl. Morres heeft gisteren de website en webshop (morres.com) aange past om duidelijk te maken wat er aan de hand is. Voor vragen kun nen klanten terecht bij de klanten service. KAPELLE - Na de 'menukaart' voor de jaarwisseling, heeft de gemeen te Kapelle nu ook een zomermenu- kaart. Daarop staat aangegeven welke boetes aan veel voorkomen de overtredingen zijn verbonden. Een nieuwe regel is dat hondenbe zitters een boete (a zestig euro) krijgen als zij geen zakje bij zich hebben om hondenpoep op te rui men. Rond 1 juli worden vijftien borden met het 'menu' geplaatst op plekken waar veel overlast is. GOES - De politie heeft gisteren het dodelijk ongeval dat plaats vond op 29 mei op de Deltaweg in Goes gereconstrueerd. Een 29-jari- ge man, afkomstig uit Duitsland, werd hierbij aangereden door een vrachtwagen op de vluchtstrook en kwam om het leven. Tijdens de reconstructie was een rijstrook af gezet. De resultaten worden pas over eni ge tijd bekend. door Dewi Gigengack OOSTFLAKKEE - Het is mis binnen de PvdA in Oostflakkee. Wethou der Petra 't Hoen heeft de samen werking met het partijbestuur op gezegd. Reden is de openbaarma king van een rapport over misstan den in de werkwijze van de ge meente. Het begon met een uitzending van actualiteitenprogramma Zembla op 1 februari dit jaar, over onderne mers die een langlopend conflict hebben met hun gemeente. Onder nemer Arie Swaneveld uit Oost flakkee ligt al sinds 2002 overhoop met de gemeente Oostflakkee over zijn voormalige houtzagerij in Oude-Tonge. Geruzie over vergun ningen dwongen Swaneveld ertoe te stoppen met het bedrijf In de uitzending van Zembla werd de ge meente Oostflakkee machtsmis bruik verweten. Ook deed het mi nisterie van Vrom onderzoek naar het conflict. Het departement con cludeerde eveneens dat de gemeen te fouten maakte. Het PvdA-bestuur van Oostflakkee liet een werkgroep onderzoeken of de gemeente de principes van goed bestuur had gehandhaafd in de zaak. De werkgroep onder- Petra 't Hoen, PvdA-wethouder bij de gemeente Oostflakkee, breekt met het partijbestuur. Aanleiding is een rapport over de werkwijze van de gemeente. schreef de conclusies van Zembla, en roept de gemeenteraad op om diepgaand onderzoek te doen. Zowel de PvdA-gemeenteraadsfrac- tie als wethouder 't Hoen twijfe len aan de juistheid en integriteit van het rapport. Toch hadden zij volgens het PvdA-bestuur geen fei telijke informatie om hun kritiek te staven. De wethouder en fractie voorzitter wilden het rapport niet uitbrengen. De problematiek is vol gens het bestuur echter te ernstig om dit niet te doen. De openbaarmaking van het rap port was voor 't Hoen reden om de samenwerking op te zeggen. Het PvdA-bestuur verklaart hier over op de website: „(Dit) tekent een verschil in visie over de wijze waarop politiek en bestuur bedre ven horen te worden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49