Zeilend erfgoed in Zierikzeese haven I-i MJ 1 KORTING Zeeland Vlissinser opent een tattoosnop in Goes [ALPHA2] Klarinetten in kerk van Burgh BRENNAN HEART erie Schippers van bruine vloot varen liever dan dat ze klagen. BOBBE DAMESMODE GIMBRÈRE DAMESMODE Brommer gestolen in Zonnemaire Regentonactie voor Zambia is een succes tot in de kleinste details ontworpen en afgewerkt door onze eigen vakmensen Grenadierweg 17b - Middelburg www.baderie.nl Sylvia Cross en Jaap Klok: „Er is steeds meer oog voor de toeristische-, economische- en culturele waarde van onze schepen." foto Ronald den Dekker De PZC volgt deze zomer de gebeur tenissen in en rond de haven van Zie- rikzee. Tussendoor worden uitstapjes naar andere havens op Schou- wen-Duiveland gemaakt. door Inge Heuff ZIERIKZEE - Bij het Luitje liggen de ze ochtend de traditionele zeilsche pen drie rijen dik. Het buitenste schip, de Nieuwe Maen, krijgt de eerste passagiers aan boord. Later die ochtend gaat het de Ooster- schelde op. In de roef van de Scal- dis zitten Sylvia Gross, schipper van de Vrouwe Jannigje (uit 1911), en Jaap Klok, schipper van de Scal- dis (uit 1903). Het gesprek gaat over de chartervloot van Zierik- zee. Hiermee worden de traditio nele zeilschepen bedoeld, die van een dagdeel tot een week of wat door particulieren en bedrijven te huur zijn. Bij het Luitje zijn zes lig plaatsen voor dergelijke schepen. Gross en Klok zijn enthousiast over deze plaats. „Vooral buiten landse toeristen vinden de lig plaats bij de molen heel pittoresk", zegt Gross. „Verder is het prak tisch dat we vlakbij een groot par keerterrein liggen en bij een zeil- winkel. Ook winkels, restaurants en café's liggen op loopafstand." Hoe mooi de plek ook is, er ont breekt wel iets aan: namelijk een drijvende steiger. Met laag water is het lastig om aan- en van boord te stappen. Gross: „Zonodig kunnen we even aanmeren aan de ponton, maar ideaal is dat niet. Een drijven de steiger zou ons probleem effec tief oplossen." Dit punt staat al tien jaar op de agenda van de schippers en een oplossing is nog niet in zicht. De kade is fraai herin gericht, maar over de herinrich ting van de haven komt het ge meentebestuur niet tot een be sluit. „Elke passagier besteedt ge middeld dertig euro aan de wal", vertellen Gross en Klok. „Wij dra gen met zes schepen zo'n 60.000 euro bij aan de lokale economie. Dan zou je een gemeentelijke in- 'Een drijvende steiger zou ons probleem effectief oplossen' vestering toch mogen verwachten. Uit oogpunt van veiligheid en uit klantvriendelijkheid." De schippers zijn echter geen men sen die veel klagen. Liever varen ze. Dat doen ze met bedrijven, fa milies, scholen en andere groepen. De schippers hebben zich vere nigd in Zeilschepen in de Zuid-Hollandse en Zeeuwse Wate ren. Deze koepelorganisatie be oogt een spreekbuis te zijn voor de traditionele zeilschepen in de Delta. Inmiddels hebben zich 17 schepen aangemeld. „Dit initiatief is heel positief ontvangen", zegt Klok. „Onderling hebben we nu veel meer contact, hetgeen goed werkt. En de taken zijn verdeeld. Zo spreken schippers met Rijkswa terstaat, de provincie, gemeenten, en mosselvissers. We zijn beter vertegenwoordigd en er wordt naar ons geluisterd." De schepen zijn overal welkom, al zijn niet overal passende voorzieningen. Een onlangs uitgebracht rapport over het varende erfgoed in Zee land toont aan dat er nog veel te winnen valt. „Maar er ontstaat steeds meer oog voor de toeris tische-, economische- en culturele waarde van onze schepen." HEINKENSZAND - De regentonactie die de gemeente Borsele in mei voerde, heeft een recordaantal be stellingen opgeleverd: 226. Van el ke verkochte regenton is 2,50 euro naar Zeeland voor Zambia. Borse le legt vijf euro per ton bij voor millenium- en fairtradeprojecten. Regentonnen zijn 20 juni op te ha len bij de gemeentewerkplaats in Heinkenszand. wolstraat vlissingen lange delft middelburg ZONNEMAIRE - Onbekenden heb ben afgelopen weekeinde een brommer gestolen in Zonnemaire. Dat heeft de politie gisteren be kend gemaakt. De diefstal is gepleegd tussen zater dag 23.00 uur en zondag 13.30 uur. Het gaat om een rode Suzuki met blauwe buddyseat, met verzeke ringsplaatje DRL-53-3. S Woensdag 17 juni 2009 L21 BURCH-HAAMSTEDE - Het klarinet ensemble van de Zeeuwse Muziek school geeft zaterdag een inloop concert in de kerk van Burgh. Het gezelschap speelt met name klas siek werk. Bezoekers van de Kunstschouw en andere belangstellenden zijn wel kom in de kerk tussen 16.00 en 17.00 uur. door Luc Oggel GOES - Mensen die graag een tatoeage willen, maar geen zin hebben om maanden op een wachtlijst te staan, kunnen terecht bij de nieuwe tattoo- shop Bonzai Tat2 aan de Korte Kerk straat in Goes. Gisteren opende de shop voor het eerst de deuren. De winkel oogt open en fris, en dat is precies wat Harry Ruedisueli voor ogen heeft. „Een tatoeage laten zetten is best spannend, dus we willen een ongedwongen sfeer creëren. Je zult hier dus ook geen harde muziek ho ren." De Vlissinger Ruedisueli (46), die vier jaar geleden het 'prikken' weer profes sioneel heeft opgepakt, is door Andy Spaan, de man achter diverse tat- too-conventies in Nederland, ge vraagd om de shop te runnen. „We willen ons onderscheiden door op afroep te werken. Geen maanden lange wachttijd, wat nu bijna overal het geval is. Je kunt hier zo binnen stappen." Steeds meer mensen in Nederland, en ook in Zeeland, nemen een tatoeage, merkt hij. „Het taboe is toch een beet je verdwenen." Ruedisueli is zelf gespecialiseerd in pentekenen (schetstattoos) en Japans. Hij krijgt af en toe hulp van freelance artiesten. Behalve tatoeages zet Ruedi sueli in zijn Goese tattoshop ook pier cings. Voor meer info: www.bonzaitat2.nl Oersterk Australisch porselein f^MAXWE ILLIA ELL MS iücia OOSTWAL1 GOES - 0113 228895 - RASSIEUX.NL innir inir <.<Miin.ilni ilii.il 1111 1 rumnr Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de Kroon terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 12 letters en ga naar WWW.efteling.com Sas van Gent vrijdag 19 juni Dance around the Bridge met o.a.: voor meer info [www.rotb.nl]

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47