van gloednieuwe Water wijk THE LEVELLERSiuk] Verbod gif kost gemeente geld Leuksté i voor di Rock around the Bridge LA VENTURA -BAZZOOKAS Met een gids over de Kabbelaarsbank Schenking Kiwanis aan ziekenhuis Dirksland Boerenrustcamping viert eerste verjaardag S Woensdag 17 juni 2009 [23 Sas van Gent zaterdag 20 juni met o.a.: voor meer info [www.rolh.nl] BROUWERSDAM - Staatsbosbeheer houdt dinsdagavond 23 juni een ex cursie over de Kabbelaarsbank bij de Brouwersdam. Een gids trekt met de deelnemers het veertig hec tare grote natuurgebied in, waar kreken, vogeleilanden, bos en vel den elkaar afwisselen. De excursie duurt zo'n anderhalf uur. De tocht begint om 19.30 uur aan de achterkant van Port Zélan- de, in de bocht richting de cam- ping. Opgeven kan door te bellen naar de VW in Haamstede via 0900 2020233. DIRKSLAND - Kiwanis Goe- ree-Overflakkee doet een schen king van 5000 euro aan de kinder afdeling van het Van Weel-Bethes- da Ziekenhuis in Dirksland. Daar mee wordt apparatuur als web- cams en laptops gekocht, waarmee patiëntjes en hun ouders met el kaar in contact kunnen blijven. Kiwanis, een groep inwoners en ondernemers van Goeree-Over- flakkee, verrast jaarlijks een goed doel met een schenking. Ze organi seert daarvoor activiteiten op het eiland, zoals eerder een veiling en een wijnproeverij. NIEUWERKERK - Theetuin en boe renrustcamping De Kermisrose aan de Krabbenhoekseweg bij Nieuwerkerk houdt zaterdag open dag. Dat is om te vieren dat de theetuin vijf jaar bestaat en de camping één jaar. Bezoekers kunnen tussen 12.00 en 17.00 uur terecht voor onder meer het bezichtigen van de yurts. Er wordt ook getoond hoe deze ten ten gebouwd worden. Kinderen kunnen ponyrijden en pianist Joop Kort zorgt voor de muzikale omlijsting. ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland is per jaar 163.000 euro meer kwijt aan groenbeheer door het Europees verbod op on kruidbestrijdingsmiddelen. Ambte naren hebben dat op verzoek van de gèmeenteraad uitgerekend. In plaats van twee keer schoffelen en twee keer spuiten, moet er nu zes keer worden geschoffeld. Bij drie van die beurten wordt me teen het zwerfvuil opgeruimd. Ge- meentepersoneel doet een deel van het werk zelf, de rest wordt uitbesteed aan een hoveniersbe drijf en aan De Zuidhoek. Er moet naar schatting 4860 manuren bij, tegen een gemiddeld uurloon van 33,50 euro. Er gelden voortaan drie (de raad wilde er zes) kwaliteitsni- veau's van groenbeheer: hoog, ba sis en laag. Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de Kroon terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 12 letters en ga naar www.efteling.com Buren Iris Ronkes met oppaskindje Bobbi en Wendy de Bruine genieten van de contacten in hun nieuwe wijk. foto Dirk-Jan Gjeltema Leon programma Een geweldig woonkamer programma vervaardigd ulf massief eiken. Te leveren in verschillende eigentijdse kleuren. Nu te koop tegen de aantrekkelijke Runner Wonen prijzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45