Zeeland Klankbordgroep wil ogen en oren zijn Vakantieplannen? PZC Veiling van kunst in Hoeve Batenburg A Verkoop van Waterwijkwoningen via open dag Concert at Sea geeft krant uit msm 'Het is juist een uitdaging. Iedereen hier hetzelfde schuitje Interieurzaak Paauwe heeft als voorbeeld drie woningen ingericht. Word jij Dagbladbezorger van het Jaar 2009? www.worddagbladbezorger.nl Maak dan gebruik van de vakantieservice! lees vind leef J 22 I Woensdag 17 juni 2009 Voortgang bouw Waterwijk Wonen in een nieuwe wijk betekent schamel groen, tijdelijk wegdek en gebrek aan verlichting. Maar meer nog is er sprake van nieuwe uitzichten en uitdagingen. door Esme Soesman Donja Odijk De zussen Senna, Jada en Nova en vader Arno van Aken genieten van de ruimte in hun nieuwe huis. foto Dirk-jan Gjeltema Onkruid staat zij-aan-zij met gecultiveerd groen uit het tuincen trum. De Zierikzeese Waterwijk is een wijk in wording. Inspirerend? „Daar denk je na zo'n intense regenbui wel even an ders over", verwijst Jagulien de Weerdt lachend naar het modder- gehalte van de nog lang niet strak afgewerkte woonomgeving. Frus trerend? „Nee, een uitdaging juist. Iedereen hier zit in hetzelf de schuitje. Ver huis je naar een bestaande wijk dan ben je de enige. Hier zjjn we allemaal nieuw." De Weerdt is lid van de in februa ri in het leven geroepen klank bordgroep Poortambacht 11. De groep bestaat uit nog drie andere wijkbewoners: Agnes Wierenga, Danny van der Ster en Paul van der Leij. Het viertal is bereid als 'een soort tussenpersoon' tussen gemeente en wijkbewoners te fun geren. „Een aanspreekpunt. We willen de ogen en oren van de wijk zijn", verwoordt De Weerdt de missie van de klank bordgroep. Daarnaast wordt met de gemeen te meegedacht, zoals onlangs over de aan te leggen speelveldjes. „Ik wilde graag weten hoe de wijk zich zal ontwikkelen", verklaart De Weerdt haar motivatie om zich bij de klankbordgroep aan te sluiten. „En ik wilde ook graag zélf een steentje bijdragen aan de ontwikkeling van de wijk." Via een nieuwsbrief worden buurtbewoners binnenkort uitge breid over de klankbordgroep geïn formeerd. Ondertussen gaat de opbouw van de wijk gestaag door. Er wordt hard gewerkt aan onder meer de aanleg van straten. „Ik heb er niet zo'n last van", zegt Arno van Aken - die met vrouw Bernadette en dochters Senna, Ja da en Nova een week of vijf gele den een hofwoning heeft betrok ken. „Dat weet je als je naar een nieuwbouwwoning gaat, dan moet je niet mopperen." Zijn meiden lijken vooralsnog ge noegen te nemen met het met on kruid bedekte veldje temidden van de hofwoningen. Dé plek waar één van de speelterreintjes gerealiseerd zal worden. „Maar zo- Ruim 70 procent van de eer ste fase, goed voor 87 wo ningen, is verkocht. Met een open dag op zaterdag 4 juli wordt de Zierikzeese Waterwijk verder aan de man gebracht. Drie woningtypen zijn door Interieur Paauwe uit Zonnemaire als 'model woning' ingericht. „Geweldig", zegt Addy Struijk van Bijdevaate Makelaardij. „Dat levert hele positieve reacties op. Mensen krijgen zo een beeld van wat ze met de woning kunnen. Het gaat leven. Er zijn zelfs mensen die hier al een huis hebben, die toch even komen kijken om inspiratie voor hun eigen inrichting op te doen." De modelwoningen zijn een patiowoning aan de Ooster- scheldestraat (nummer 134), een havenwoning aan de Lepelaar straat (nummer 21) en een singel- kadewoning aan de Poortkade (nummer 198). Bij de patiowoning kunnen belang stellenden voor de open dag verza melen. „Vanaf dat punt kunnen ze ook zelf de bouwplaats op. De deu ren van woningen waaraan ge werkt wordt, zijn open. Maar ze kunnen ook met een makelaar de wijk rond", zegt Struijk. Waterwijk is dezelfde fase van bui tenwijk Poortambacht. Medio 'Mensen krijgen zo een beeld van wat ze met de woning kunnen' 2007 ging de eerste paal, na jaren lange voorbereiding, de grond in. Wordt het volledige plan uitge voerd, dan liggen er straks 251 wo ningen. Woningcorporatie Zeeuw- land heeft er een stuk of zeventig huizen. De voltooiing van de com plete wijk is echter afhankelijk van de verkoop van woningen in de eerste fase. Het vervolg is nog niet verder uitgewerkt. Onlangs werd bekend dat de zoge naamde drijvende woning in het plan het niet gaat redden. Realisa tie vraagt een technisch hoogstand je met een minstens zo indrukwek kend prijskaartje. Dat zou de prijs van de woningen te ver opdrijven, is de verklaring. In de nieuwe wijk is ook een infocentrum waar - bui ten de open dag om - na afspraak meer informatie valt te halen. Kijk voor actuele informatie op www.waterwijkzierikzee.nl als het nu is, kunnen ze toch ook lekker hun gang gaan", stelt Van Aken nuchter vast. „Logisch", noemt ook De Weerdt de troep op straat. „Daar moet je doorheen als je nieuw gaat wo nen." Over de verdere ontwikke ling van de wijk maken Van Aken noch De Weerdt zich zorgen. „Het valt me in ieder geval wel op dat er veel woningen te koop staan", zegt Van Aken. De Weerdt: „Ik vind het niet zo erg als er niets wordt verkocht. Ik ge niet nu enorm van het uitzicht op Zierikzee. Dat raak ik kwijt als er verder wordt gebouwd. Geeft trou wens ook niet hoor. Dat wist ik van tevoren". En dan nog biedt Waterwijk de bewoners genoeg. „Lek ker hè? We zijn helemaal blij", zeggen buurvrouwen Iris Ronkes en Wendy 7jf jn de Bruine in koor. Hun huizen prach tig. Het uitzicht ver. De dames wonen respectievelijk twee weken en vier dagen in hun nieuwe stulpjes, maar lijken oude bekenden. Met dank aan bewo nersbijeenkomsten maar vooral dankzij de hyvesgroep die door één van de buurtbewoners op po ten is gezet. Ronkes: „Dus kennen we elkaar inmiddels al een paar maanden." De Bruine: „Ik heb hier eigenlijk nu al meer contact met buurtbewoners dan ik in mijn vorige huis had." Overlast van modelwoning De eigenaren van 2 woningen aan de Oude Haven willen dat de drijvende woning in de Nieuwe Haven verdwijnt. De modelwoning belemmert, stel len zij, het vrije uitzicht vanaf de achterkant van hun panden. Het bevreemdt de twee eigena ren dat dit object in het be schermde stadsgezicht wordt getolereerd. Zij vragen inzicht in de vergunningen. Loostad vastgoedontwikkeling meldt dat de drijvende woning, afhankelijk van de transportmo gelijkheid, binnen 4 weken wordt verwijderd. v De woningen zijn in het Water- wijkplan overigens geschrapt. Geef je op bij je depothouder en maak kans op een fiets en een reischeque van 2000 euro. Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice ZIERIKZEE - Uitsluitend voor de in woners van Schouwen-Duiveland en de kop van Goeree heeft de or ganisatie van Concert at Sea een krant gemaakt. „Geen promotie krant, maar een kijkje in onze keu ken voor de inwoners van de re gio. De krant is bedoeld om draag vlak te kweken." Op de achterzijde van de krant staan de verkeers maatregelen die op 26 en 27 juni zullen gelden. De krant wordt in een oplage van 22.000 stuks huis-aan-huis verspreid. De inwo ners van Scharendijke en Ellemeet krijgen nog een aparte brief van de gemeente Schouwen-Duive land. Daarin staat hoe woningen en bedrijven bereikbaar zijn. Met een hangertje voor aan de binnen spiegel van de auto, krijgen zij vrije doorgang. door Dewi Gigengack ELLEMEET - Vijf kunstenaars die tij dens de Kunstschouw exposeren in Hoeve Batenburg in Ellemeet, houden zaterdag een veiling van hun werken. De opbrengst (min materiaalkosten) gaan naar de Stichting Thuredriht in Renesse. De twee schilders, twee beeldhou wers en een edelsmid namen zelf het initiatief tot de veiling en ande re activiteiten in Hoeve Batenburg. „We wilden daar niet alleen maar zitten tijdens de Kunstschouw, maar ook iets dóen", zegt schilder Dorien van den Tol. Met beeldhou wer Marian Tiggeloven geeft ze vandaag een workshop tekenen. Morgen gaan de kunstenaars met gasten aan tafel voor een zelfge maakt diner met streekproducten. In Hoeve Batenburg zijn de wer ken te zien die worden geveild. Be zoekers kunnen ook een schrifte lijk bod doen. De normale ver koopprijzen van de schilderijen, beeldhouwwerken en zilveren en gouden sieraden liggen tussen de 75 en 700 euro. De veiling begint met bodemprijzen van tussen de 50 en 500 euro. Het goede doel kozen de kunste naars zelf Van den Tol: „Stichting Thuredriht is een concreet doel op Schouwen-Duiveland; dat wilden we graag. Het biedt vakanties aan zieke kinderen en hun families." Kunstveiling op Hoeve Batenburg, Kuyerdamseweg 7, Eliemeet. Zaterdag vanaf 15.00 uur. ZIERIKZEE Waterwijk fjü Waterwijk is een wijk in wording; de ontwikkeling gaat voortdurend door reeds gebouwd/ in aanbouw bekken lp nog niet in ontwikkeling afgeblazen Gruttostraat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 44