Sport Cordon sanitaire De vuvuzela is een blijvertje Scheldemond krijgt status Loot-school NOS biedt excuses aan voor gezoem tijdens Confederations Cup. Golden League Parijs zet deur op een kier voor dopingzondaar. Lesley Kerkhove onderuit in dubbelspel Thiemo de Bakker verder in restant Kenny van Hummel in Tourploeg van Skil Michaëlla Krajicek strandt in Rosmalen Nederland afwezig in enkelspel Wimbledon Ritzege voor Breschel, Valjavec in leiderstrui 34 1 Woensdag 17 juni 2009 door René Schrier vlissingen - Het Scheldemondcol- lege in Vlissingen wordt de eerste zogenaamde Loot-school van Zee land. Dat betekent dat het lespak ket voor erkende sporttalenten zo danig wordt aangepast, dat die ta lenten zich met hun training en sportbeoefening maximaal kun nen ontwikkelen. In de praktijk komt het er op neer dat in beperkte mate in het onder wijs- en vormingsaanbod vrijstel ling van de leerstof en les- of con tacturen worden gegeven en aan passing in de examinering wordt aangeboden. Op het Scheldemondcollege zitten momenteel jongeren die talent be zitten op het gebied van judo, zwemmen, turnen, boksen en korfbal. Officieel moeten op een school minimaal veertig sportta lenten zitten, wil zo'n school de Loot-status krijgen. Per provincie wordt echter één uitzondering ge maakt én voor die school wordt de lat lager gelegd op vijftien er kende talenten. Eugène Fagg van het Schelde mondcollege is blij met de beslis sing van staatssecretaris Van Bijs- terveldt van onderwijs, om met in gang van 1 augustus zijn school tot Loot-school aan te wijzen. Op de ze manier wordt er weer een bij drage geleverd aan een beter sport- klimaat in Zeeland. In dat kader was hij ook blij met het initiatief van de Hogeschool Zeeland om een HBO-sportopleiding te begin nen. Het Scheldemondcollege heeft er drie jaar over gedaan om de Loot-status te krijgen. Daar moes ten zelfs Tweede Kamer-vragen van de CDA'er A. Koppejan aan te pas komen. BRIDGE Zomeravondbridge. A-lijn (16 paren): 1. Jeanne Labrujère-Marcel Schoof 70,66; 2. Roeland Maat-Mark de Meer 62,50; 3. Rene van Maaren-Frank Reynen 58,67; 4. Christien Hurkmans-Alex Krappen 56,89; 5. Tiny Leynse-Ed Janse 56,12; 6. Yvon ne van Boven-Cathy van Es 51,33; 7. Addie Bo- tër-Tini Kramer 51,28. TENNIS Rosmalen. Ordina Open. Mannen, eerste ronde: Baghdatis (Cyp) - Ro- bredo (Spa/2) 7-5 6-2, De Bakker (Ned) - Phau (Dui) 7-6 (3) 2-6 6-3. Tweede ronde: Na varro (Spa) - Gicquel (Fra/6) 6-4 3-6 7-5, Becker (Dui) - Verdasco (Spa/1) 7-5 7-6 (4), Sela (lsr/5) - Koenitsin (Rus) 6-4 6-3, Llodra (Fra) - Vliegen (Bel) 6-2 6-3. Vrouwen, eerste ronde: Alona Bondarenko (Oek/5) - Foretz (Fra) 6-4 6-7 (1) 6-3, Dechy (Fra) - Cibulkova (Slw/2) 6-3 3-6 6-3, Safina (Rus/1) - Grönefeld (Dui) 6-0 6-3. Tweede ronde: Wickmayer (Bel) - Cirstea (Roe) 6-4 6-3, Pennetta (Ita) - Pervak (Rus) 6-1 6-1, Bar- rois (Dui) - Krajicek (Ned) 6-4 6-3, Tanasugarn (Tha) - Benesova (Tsj) 6-3 6-1 WIELRENNEN Ronde van Zwitserland, ProTour. Vierde etappe, Biasca - Stafa: 1. Breschel (Den) 197 km in 5.01.34 (39,116 km/uur), 2. Iglinskij (Kaz), 3. Valjavec (Slv), 4. Velits (Slw), 5. Zaugg (Zwi), 6. Andy Schleck (Lux)' 44. Weening 1.04, 65. Dekker, 116. Duyn 6.09, 138. Leezer 14.31, 146. Maaskant 23.35, 155. De Jongh, 156. Boom. Algemeen klassement: 1. Valjavec 13.27.57, 2. Andy Schleck 0.02, 3. Velits 0.11, 4. Rohreg- ger (Oos) 0.13, 5. Zaugg 0.14, 6. Cancellara (Zwi) 0.20' 32. Dekker 1.07, 40. Weening 1.12, 96. Duyn 13.43, 144. Leezer 30.50, 146. Boom 38.21, 147. De Jongh 38.32, 148. Maas kant 38.35. Oost-Eeklo. Waod-koers. Cat. C: 1Peter Mol (Kapelle), 7. Rudi Rabout (Heinkenszand), 9. Kees de Wijze (Kapelle). Cat. D: 2. Ko Harms (Zuiddorpe). Cat. E: 1. Wim de Waal (Axel). Cat. F: 6. Rudi Lammens (Oostburg). Cat. C: 17. Edward Batersby (Vlissingen). Een voetbalsupporter blaast op de vuvuzela, de olifantentoeter. De toeter veroorzaakt in Europa veel ergernis bij tv-kijkers. foto Ariel Schalit door Eric de Jager DEN HAAG - De NOS biedt op voor hand al excuses aan voor het oor verdovende getoeter tijdens de uit zendingen van voetbalwedstrijden om de Confederations Cup in Zuid-Afrika. Er gaat zeker over ge sproken worden met wereldvoet balbond Fifa, aldus een woordvoer der van de omroep. Maar die deelt de 'vuvuzela', de olifantentoeter die in Europa zoveel ergernis bij tv-kijkers veroorzaakt, zélf uit aan zijn vip-gasten. De vuvuzela is een blijvertje: wen er maar aan. „De constante zoem zal ongetwijfeld tot veel meer klachten leiden in veel meer lan den. We hopen dat Fifa er iets op gaat verzinnen", aldus de NOS. Een verbod op de vuvuzela is vo rig jaar al een keer uitgevaardigd, maar in juli 2008 trok Fifa dat weer in. De federatie van voorzit ter Sepp Blatter was voornamelijk bezorgd om de vuvuzela als projec tiel of drager van verboden recla me-uitingen. Na uitvoerige discus sies met de Zuid-Afrikaanse voet- bal- en landsbestuurders gingen I** De vuvuzela veroorzaakt erger- nis bij de televisiekijkers tijdens de Confederations Cup in Zuid-Afrika. Een toeterverbod zit er echter niet in. Blatter en co overstag. De toeter werd weer in genade aangeno men. Volgens een officiële verkla ring omdat de vuvuzela bij de cul turele identiteit van het land hoort en 'een integraal onderdeel is van de Zuid-Afrikaanse voetbal vreugde'. Fifa stelt tijdens de Confederations Cup in Zuid-Afrika zelfs mini-vu- vuzela's beschikbaar voor vip-gas ten. Die maken weliswaar niet zo'n herrie als de XXL-versies op de rest van de tribunes, maar het is geen teken dat de wereldvoetbal bond de afkeer van televisiekijkers in Europa deelt. Ook bij de NOS zien ze wel in dat de vuvuzela zo is ingeburgerd in Afrikaanse stadions dat verbannen moeilijk wordt: „Het hoort bij de Afrikaanse wedstrijdbeleving." De omroep moet zich voorlopig behel pen met een excuusbriefje naast de livestream van de wedstrijden op internet. „Dit geluid is zo hard dat wij het alleen weg kunnen drukken door alle geluid uit het stadion weg te drukken, inclusief de commentator. Zo ver willen we niet gaan, die keus laten we aan u als kijker over. Onze excuses voor de overlast." Als het aan twee Duitse onderne mers ligt, kunnen supporters die volgend jaar in eigen land blijven hun lol ook op bij de openbare kijkgelegenheden. Zij hebben de rechten gekocht voor.de productie en distributie van de plastic toe ters in de Europese Unie. door Wilko Voordouw DEN HAAG - Hij is een paria, maakt geen deel uit van de Engelse selec tie voor de 4x100 meter-estafette, maar Dwain Chambers heeft een voet tussen de deur bij de presti gieuze Golden League. Als de sprinter - tussen 2003 en 2005 ge schorst na een positieve controle op de designersteroïde THG - op 17 juli inderdaad aan de start ver schijnt op de Golden League in Pa rijs, dan lijkt het cordon sanitaire tegen hem verleden tijd. Ex-dopingzondaar Dwain Cham bers (31) heeft zijn schorsing van twee jaar al lang achter de rug, maar de Engelse sprinter is op de wedstrijden waar hij wat geld kan verdienen vaker ongewenst dan welkom. Dat komt doordat er in feite rondom hem een cordon sani taire is geplaatst. De huidige Euro pees kampioen op de 60 meter in door wordt geweerd door de orga nisatoren van de atletiekwedstrij den, verenigd in Euromeetings, omdat hij de sport in diskrediet zou hebben gebracht. Maar een topatleet als Chambers - die de 100 meter in een tijd van rond 10 seconden loopt - weiger je niet zomaar, vindt Laurent Boquü- let, de organisator van één van de belangrijkste atletiekmeetings van het jaar, de Golden League (GL) in Parijs. De Golden League bestaat uit zes prestigieuze wedstrijden, waarvan de eerste afgelopen zon dag in Berlijn werd gehouden. An dere GL-wedstrijden zijn in Brus sel, Oslo, Rome en Zürich. Boquillet wil Chambers, die dit sei zoen een beste tijd van 10,06 se conden heeft staan maar al eens 9,97 seconden heeft gelopen, graag uitnodigen. En dat kan. Immers, wie zijn straf heeft uitgezeten, ver dient een tweede kans. „Hij staat op de lijst van mogelijke atleten voor de 100 meter. Als hij in de 'Ik wil doen wat ik het beste kan: heel hard gaan over 60 of 100 meter' vorm blijft die hij nu heeft, dan start hij in Parijs." Dat is tegen het zere been van Eu romeetings, want die club van zo'n zestig atletiekorganisatoren heeft in maart 2006 afgesproken om geen oud-dopingzondaars uit te nodigen. Zo kwam Chambers - ondanks zijn Europese titel - niet in actie op de FBK-games van 1 juni in Hengelo. „Want dat heb ben we nu eenmaal zo afgespro ken", vertelde directeur Fedde Zwanenburg bij die gelegenheid. Toch is ook die afspraak niet water dicht. Op de eerste Golden-League- wedstrijd in Berlijn kwam de Ame- Zonweringen Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen horren - rolluiken - dakramen garagedeuren PAC Zonweringen Marie Cuneweg 15 4389 WB Vlissingen Tel.: 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl ROSMALEN - De Zierikzeese tennis ster Lesley Kerkhove is er niet in geslaagd om met de Belgische Kir- sten Flipkens de kwartfinales te ha len van het dubbelspel op de Ordi na Open. De twee gelegenheids- partners verloren dinsdag op het gras in Rosmalen met 6-2 6-4 van het Franse koppel Sophie Lefevre en Aurelie Vedy. Kerkhove (17) en Flipkens (23) speelden voor het eerst samen een wedstrijd. ROSMALEN - Thiemo de Bakker heeft gisteren de tweede ronde be reikt van het Ordina Open in Ros malen. De 20-jarige tennisser uit Den Haag versloeg de Duitser Björn Phau in de derde set: 6-3. Hij speelt in de volgende ronde op nieuw tegen de als vierde geplaats te Rainer Schüttler. De Bakker en Phau begonnen gisteren bij een stand van 1-1 in de derde set. Het duel moest maandagavond wor den afgebroken wegens duisternis. HUISSEN - Kenny van Hummel start volgende maand in de Tour de France. De sprinter behoort tot de eerste zes namen die Skil-Shi- mano vrijgaf voor deelname aan de Tour. De overige drie worden na het NK (28 juni) bekendge maakt. Van Hummel wordt in elk geval vergezeld door Piet Rooijak- kers, Albert Timmer, de Fransen Cyril Lemoine en Jonathan Hivert en de Duitser Simon Geschke. ROSMALEN - Michaëlla Krajicek heeft het in de tweede ronde van het grastennistoernooi in Rosma len niet gered. De 20-jarige blondi ne uit Almere moest gisteren haar meerdere erkennen in de zeven jaar oudere Kristina Barrois uit Duitsland. De kampioene van 2006 verloor in twee sets: 4-6 3-6. Krajicek, de nummer 129 van de wereldranglijst, had eerder dit jaar in Memphis op hardcourt nog in drie sets gewonnen van Barrois. LONDEN - Nederland is komende week niet vertegenwoordigd in het enkelspel op Wimbledon. Na Mi chel Koning is ook Arantxa Rus er niet in geslaagd om zich via het kwalificatietoernooi voor het hoofdschema te plaatsen. De 18-jarige tennisster uit Monster verloor gisteren in de eerste ronde van Eva Hrdinova uit Tsjechië in drie sets: 6-2 4-6 0-6. Rus was als vierde geplaatst in het kwalificatie toernooi. STAFA - Matti Breschel heeft giste ren de vierde etappe van de Ron de van Zwitserland gewonnen. De Deense wielrenner van Team Saxo Bank was na een rit over 197 kilo meter van Biasca naar Stafa de snelste in een kopgroep van negen man. De Sloveen Tadej Valjavec, die als derde eindigde en daarmee vier belangrijke bonificatiesecon den verdiende, nam de gele leider strui over van Fabian Cancellara. Red liet Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen i Vind de Kroon terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 12 letters en ga naar www.efteling.com Tel.: 0113 - 552010 Garagedeuren Ook voor uw garagedeuren zijn wij het aangewezen adres!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 36