harde wind maar wel een zonnetje Bedrijven Sint-Maartensdijk op zoek naar nieuwe locaties WCT versnellen is niet mogelijk Debat Schelde weer uitgesteld Overslag haven Gent keldert DUTCH OPEN CHALLENG Noodverordening van kracht tijdens sloop die vanochtend begint. Woensdag 17 juni 2009 29 Veerse Meer voor de start van de proloog tuut De Ruyter ging in de proloog middags ook een sprint gehouden, als een speer. Het team was 't Daarbij vielen geen boten uit. De snelst in de klasse van de éénper- wedstrijdleiding geeft de teams die soonsboten. En dat terwijl er eer- uitvielen bij de proloog vandaag gisteren nog grote problemen wa- een extra kans. Breure: „Ze moe ren, omdat het staartstuk van de ten alsnog bewijzen dat ze snel ge boot op de bodem van het Veerse noeg kunnen varen." Meer terecht kwam. Q De eerste etappe van vandaag is live In de Veerse jachthaven werd 's te volgen op www.geosports.nl. Snelste boten in de proloog 1. Cowrings Energy (Maasdam) 2. Furia One (Joure) y 3. Solarteam Zeevaartschool (Vlissingen) t- Uitslag van proloog en sprint telt niet mee voor klassement. foto Lex de Meester Snelste boten in de sprint 1. Furia One (Joure) 2. Solarteam ROC Friese Poort (Sneek) 3. Solarteam HZ Engineering, Cowrings Energy (Maasdam) Sunrise (ROC Westerschelde) MIDDELBURC - Een versnelling van de procedures die tot de aanleg van de Westerschelde Container Terminal moet leiden, zit er in ver band met de zorgvuldigheid niet in. Dat antwoorden Gedeputeerde Staten op vragen van het Statenlid Robesin van de Partij voor Zee land. GS zijn bet niet met hem eens dat de besluitvorming steeds verder verzandt en een verspilling van energie en geld is. Het is een gecompliceerd dossier, zeggen GS, waarvan een goede oplossing van groot belang is voor de Zeeuwse haven. DEN HAAG - Het Kamerdebat over natuurherstel Westerschelde is we derom uitgesteld. Het is nu ver schoven naar de week van 29 juni. Op welke dag het debat plaats vindt wordt op vrijdag 26 juni be kendgemaakt. Het debat is aange vraagd door de SP. De Kamer wil van minister Verburg weten hoe Brussel aankijkt tegen het kabinets besluit om niet te ontpolderen. Het Comité Red onze polders wil met een bus naar Den Haag. Vol gens Magda de Feijter zijn er al aanmeldingen. Wie mee wil rei zen kan zich aanmelden via e-mail- adres: eendragt@ziezo.biz. GENT - De overslag in de haven van Gent is gekelderd. Dat komt vooral door de tijdelijke produc tiestops bij staalconcern Arcelor- Mittal (voorheen Sidmar) bij Zelza- te. Daardoor is in de periode janua- ri-mei 1,7 miljoen ton minder ijzer erts aangevoerd dan in dezelfde pe riode in 2008. Dat heeft ook gevol gen voor Overslagbedrijf Terneu- zen, dat normaliter zorgt voor overslag van een deel van de la ding van de bulkcarriers in De Put van Terneuzen. De aanvoer van koolzaad voor het maken van bio diesel is de afgelopen maanden ver dubbeld. Ghent Bio Valley plukt de vruchten van nieuwe regerings voorschriften voor bijmenging. door David Duijnmayer SINT-MAARTENSDIJK - Nu de ergste schrik aan het wegzakken is, rich ten de ondernemers van het afge brande bedrijfsverzamelgebouw in Sint-Maartensdijk zo langzamer hand hun blik weer op de toe komst. Het vinden van een nieu we bedrijfslocatie is daarbij priori teit nummer één. „Daar ben ik nu volop mee bezig", bevestigt Cor Niemantsverdriet, ei genaar van Auto Workshop. „Ik had een plek hier in het dorp op het oog, maar daarvoor kwam ik te laat, die bleek al verhuurd te zijn aan een van de andere gedu peerde bedrijven." Anderen, zoals Alan Geoffrey van Illuminated Arts (buitenreclame), zijn nog niet zover. „Ik moet eerst nog zien of een doorstart überhaupt haalbaar is. Ik ben mijn hele hebben en houden kwijtgeraakt. En voordat er geld van de verzekering komt, ben je zo een jaar verder." In totaal waren tien bedrijven in het bedrijfsverzamelgebouw ge huisvest. Het gemeentelijke actie centrum dat de omvang van het drama in kaart moet brengen, heeft tot nu toe van één van hen een officiële schaderegistratie bin nengekregen. De bedrijven huur den hun ruimte van Thopol B.V. van Kees en Gerard Polderman, te vens eigenaar van Katjang Pedis, waar de brand begon. Vanochtend om 07.00 uur begint een aantal specialistische bedrij ven met de sloop van het bedrij- venverzamelgebouw, meldde de ge meente Tholen gisteravond laat. De pinda's zullen worden afge voerd. Dat gaat met rookontwikke ling gepaard, gemeente en brand weer adviseren om ramen en deu ren gesloten te houden. De Thoolse burgemeester Willem Nuis heeft gistervond een noodver ordening afgekondigd voor het ge bied waar wordt gesloopt. Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen e Vind de Kroon terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 12 letters en ga naar www.efieling.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31