Zeeland Proef bouwen op dam ZOMEROPRUIMING BIJ Klant Morres hoeft zich geen zorgen te maken over bestelling KORTING Kapelle komt met boetemenu Opening voor strandje mode Uitzendbureau Maandag opent in Middelburg Volleyballers niet ongerust Ambitieuze plannen weer mogelijk dankzij toenadering Rijk. bad erie Lidmaatschap centrale brancheorganisatie biedt garanties. BOBBE DAMESMODE GIMBRÈRE DAMESMODE Jacks Pantalons Pullovers Polo's vanaf 89,= Kostuums vanaf 49,= Kolbeits vanaf 179, vanaf 98, vanaf 49 Shirts korte mouw vanaf 29, vanaf 25,= cu Shirts lange mouw vanaf 59,= 2 voor 59,= Vesten Op alle niet afgeprijsde artikelen 10% korting Plein 1940 nr. 20 - Middelburg - Tel. 0118 - 612508 w Woensdag 17 juni 2009 25 door Martijn de Koning BROUWERSDAM - De Brouwersdam wordt hoogstwaarschijnlijk het to neel van een proefproject 'bouwen op de waterkering'. Daardoor kan een aantal van de ambitieuze plan nen voor de dam toch nog plaats vinden. Dat is het resultaat van overleg tus sen Rijkswaterstaat en het Greve- lingenschap. Het schap heeft grote plannen met de dam. De Grevelin- genkant moet een 'all-seasons bou levard' worden, met altijd voor ie dereen wat wils. Dat betekent dat er kansen worden geboden aan on dernemers om bijvoorbeeld een hotel of bioscoop neer te zetten. Concreter zijn de plannen voor een nieuw bezoekerscentrum op de Kabbelaarsbank. Dat moet in 2014 op de glooiing van de dam, aan de voet van de voetgangers brug over de N57, verrijzen. Het vervangt het centrum op De Punt. Het enthousiasme van de betrok kenen verstomde toen Co Schot, eigenaar van jachthaven Marina Port Zélande, eind januari aan de bel trok. Schot heeft vergevorder de plannen voor de aanleg van een duurzame 'jachthaven van de toekomst' aan de dam, naast de Middelplaathaven. Hij wees op de wettelijke veiligheidseisen die gel den voor waterkeringen: daarop mag van het Rijk in principe niet gebouwd worden. Voor alle keringen maakt Rijkswa terstaat daarom zogenaamde 'leg gers, waarop staat wat er wel en niet mag. De legger van de Brou wersdam vermeldt dat onderne mingen daar met hoogstens tien procent mogen groeien en er, zo stelde Schot, 'voor nieuwe initiatie ven nauwelijks ruimte is'. Begin deze maand volgde overleg tussen onder meer gedeputeerde I** Er komt een proef met bouwen op de Brouwersdam. Dat is een meevaller, want normaal gespro ken mag op waterkeringen bijna niet gebouwd worden. Frans Hamelink en vertegenwoor digers van het Rijk. Uitkomst: Co Schot, Rijkswaterstaat en Grevelin- genschap zullen samen werken aan een proef Eind goed al goed dus? Dat is nog helemaal niet zeker, waarschuwt Soer van Herk, districtshoofd Zeeuwse Delta van Rijkswater staat. „Dat we met elkaar zullen praten, wil niet zeggen dat de plan- nen die er nu liggen allemaal door kunnen gaan." Van Herk heeft minder moeite met de plannen voor een doorlaatmiddel met getij centrale (aan de noordzijde van de dam) en een schutsluis (op Schouws grondgebied, pal naast de nog aan te leggen 'jachthaven van de toekomst'). tot in de kleinste details ontworpen en afgewerkt Crenadierweg 17b Middelburg www.baderie.nl door Harold de Puysseleijr HULST - Klanten van Morres Wo nen in Hulst die aanbetaald heb ben op nog te leveren meubelen zijn hun geld niet kwijt. Morres is namelijk aangesloten bij de Centra le Branchevereniging Wonen. CBW-erkende winkels bieden hun klanten drie garanties. Naast een productgarantie van drie jaar en de onpartijdige afhan deling van klachten via de Geschil lencommissie Wonen, bieden er kende winkels, zoals Morres, ook een aanbetalingsgarantie. Heel wat mensen die de afgelopen tijd bij Morres aanbetaald hebben op een bankstel, eethoek of een an der product uit het assortiment dat nog moet worden geleverd, zijn bang dat ze én hun geld kwijt zijn én het product niet meer gele verd krijgen. wolstraat vlissingen lange delft middelburg MIDDELBURC - Uitzendbureau Maandag opent vrijdag officieel zijn vestiging aan het Park Veld- zigt in Middelburg. De detacheerder richt zich op de vakgebieden sociale zekerheid, bouw en civiele techniek, enginee ring, rovm, juridisch, woonzorg, d.i.v., schuldhulpverlening, finan cieel, ia, zorg, bank en verzekerin gen, facilitair en logistiek. Red het Sprookjesbos en zin 7 x 700 Eftelingprijzen >j|* /ind de Kroon terue in Nederland! !>■- Vind de Kroon terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 12 letters en ga naar www.efteling.com Volgens informatie van het CBW is dat niet het geval. Bij faillisse ment van een erkende winkel, is de gedupeerde consument zijn aanbetaling (tot een maximum van 25% of 15% van de koopsom) niet kwijt. De consument heeft volgens de ga rantiebepalingen recht op een ver vangende koop bij een andere CBW-e'rkende winkel. Het aanbe talingsbedrag wordt dan in minde ring gebracht. Bij een erkende woonwinkel geldt een maximum aanbetalingspercentage van 25%. De CBW heeft bijna 2800 leden, met meer dan vierduizend vesti gingen. Uitgebreide informatie over de branchevereniging en de voorwaarden waar de aangesloten leden mee werken, is te vinden op www.cbw-erkend.nl. Morres heeft gisteren de website en webshop (morres.com) aange past om duidelijk te maken wat er aan de hand is. Voor vragen kun nen klanten terecht bij de klanten service. KAPELLE - Na de menukaart voor de jaarwisseling, heeft de gemeen te Kapelle nu ook een 'zomerme- nukaart'. Daarop staat aangegeven welke boetes er aan veel voorko mende overtredingen zijn verbon den. Een nieuwe regel, die sinds 1 april in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) is opgenomen, is dat hondenbezitters al een boete (a zestig euro) kunnen krijgen als zij geen zakje bij zich hebben om hondenpoep op te ruimen. Rond 1 juli worden vijftien borden met het 'menu' geplaatst op plek ken waar veel overlast is. Volgens voorlichtster Els Schout is deze ma nier van presenteren tijdens de jaarwisseling door de inwoners goed ontvangen. „Je kunt zoiets be ter op een beetje ludieke manier brengen", aldus Schout. HULST - Het faillissement van Mor res Worren hoeft volgens Guido de Beule niet tot het einde van de vol leybalvereniging Morres/Hulst te leiden. De trainer, die ook be stuurslid is, zegt dat het bestuur re kening heeft gehouden met finan ciële tegenvallers. Het bestuur van het Zeeuwse volleybalbolwerk ver gadert vanavond over de ontstane situatie en de voortgang van de volleybalvereniging. De Beule: „Ik ga er niet van uit dat dit het einde van de club betekent." BAARLAND - Het opnieuw opspui ten van het strandje bij Baarland kan wel eens stukken goedkoper worden. Waterschap Zeeuwse Ei landen wilde per se dat de dijk bij het strandje wordt versterkt, als het strandje weer wordt opge hoogd. Opstuivend zand van het strandje zou de dijk kunnen ver zwakken, aldus het waterschap, als die niet wordt verstevigd. Kosten: ruim een ton. Zeeuwse Eilanden is nu bereid een extern onderzoek te laten doen naar de noodzaak van de dijkversterking. Het dagelijks waterschapsbestuur heeft gisteren dit gebaar gemaakt tijdens een overleg met wethou ders Marga Vermue en Jan Zandee en burgemeester Jaap Gelok. Ver mue sprak na afloop van een 'ope ning'. De Borselse gemeenteraad dreigde in mei tegen het ophogen van het strandje te stemmen, mede vanwe ge de hoge kasten van de dijkver sterking. Vermue trok daarop het voorstel in. 14V0W

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27