Zeeland ik in een kogelvrij vest' BRADERIESTUNT BRADEF GRANDIOZE THE LEVELLERS[uk] Mars rond Veerse Meer PlanB speelt VINTERSPORT Molukse avond in Aagtekerke Rock around the Bridge LA VENTURA -BAZZOOKAS SCHOOLTASSEN tijdens de braderie 19 en 20 Juni LEDERWAREN ERIK WWoensdag 17 juni 2009 23 Sas van Gent zaterdag 20 juni met o.a.: voor meer info [www.ratb.nl] MIDDELBURC - Voor de 22e maal wordt op zaterdag 27 juni de 60 ki lometer lange Mars rond het Veer se Meer gelopen. De tocht is georganiseerd door wandelsportvereniging 't Zand uit Middelburg met de wijkvereniging Zanddijk-Veere. Deelname is toegestaan vanaf 16 jaar. Inschrijven vanaf 7.00 uur in 't Praetuus in Zanddijk. De start is om 8.00 uur. De eerste lopers wor den rond 17.00 uur weer terug ver wacht. appartementen waren qua ruimte niet te vergelijken met die van de Harlekijn." boogflat. Recht tegenover een ille gaal casino. Mijn buurman was drugsdealer en ik schroomde er niet voor, als er weer eens eentje in het trappenhuis zat, die van de trap te trekken. Gelukkig gaf Basco alle medewerking om die dealer er uit te krijgen. Maar inmiddels wil de ik wel eens kopen. Een heden daagse flat, maar ja, die had je al leen op de boulevard en daar wilde ik nou net niet zijn. Op een dag kwam bij WTS architecten, waar ik werk, de Harlekijn van de teken tafel. Interessant, en nog buitenge woon betaalbaar ook. Dat had na tuurlijk met het imago te maken. Mijn omgeving zei dat ik niet goed bij mijn hoofd was. 'Voor je het weet heb je een mes tussen je rib ben', blablabla. Maar ik heb geen seconde getwijfeld." Ook bovenbuurman Jaap van Bel- zen, tevens voorzitter van de vere niging van eigenaren, wist waar hij aan begon toen hij zijn bungalow in Rosenburg vaarwel zei. „In die tijd had je verder alleen de Dobbe rende Doosjes en d'Orangerie, maar die woningen waren qua ruimte niet te vergelijken met de Harlekijn. Tegen mijn omgeving grapte ik dat ik het koopcontract in een kogelvrij vest had getekend." Maar ja, dacht Van Belzen, binnen kort beginnen ze toch met slopen en bouwen. Hij kwam echter be drogen uit. Toen het eerste deel van de Bonedijkestraat en de Hoge- weg eenmaal tegen de grond wa ren gegaan, kwam de boel nog ja ren braak te liggen. De bedreigen de sfeer bleef „De groep Antillia- nen bij het witte bruggetje ook. Gierende banden, auto's die af en aan reden." Hij zucht. "En nu heb ben we de Walk Inn..." En dan word je wel eens uitgescholden. „Alléén omdat ik er iets van zeg als die gasten de deur van ons com plex expres open houden", zegt Els- hout over de bezoekers van de jon- gerensoos. „Ze klimmen op het dak van de Lidl en gaan bij bewo ners naar binnen. Maken spullen stuk. Als je deze gasten toelaat, gaat het imago van de nieuwe buurt wéér naar de klote." Van Belzen werd onlangs nog aan geklampt door een medebewoon ster van tachtig. „Ze kreeg pakken jus en eieren tegen haar raam ge gooid, dus ze belde de politie. Vra gen ze vanuit zo'n meldkamer of ze niet even met haar rollator naar beneden wil gaan. 'Misschien dat foto's Ruben Oreel (j?)canVERSE O Samsonlte dat respect afdwingt', zeiden ze nog. En wij maar zeggen: melden, melden, melden." Dat moet ook, zegt politiecomman- dant Johan Kasse. „Maar onze dien ders hebben ook geen tijd om con tinu ter plekke te zijn. En ja, dan kan er wel eens een pak jus tegen het raam vliegen. Maar wat de meldkamer dan zegt, over die rolla tor, daar kan ik me wel iets bij in denken. Dat is ook gewoon zo. Soms komen we bewust niet, omdat buren het zelf maar eens moeten oplossen. Het is belangrijk dat mensen met elkaar in gesprek blijven. Lukt dat niet, bel dan te rug." (dit is de vijfde aflevering van een se rie over het imago van de Bonedijke) i www.pzc.nl/bonedijke Quick Hoik Langt Ptlft/Stgiaristraat VLISSINGEN - In de concertzaal van Ter Reede geeft het strijkersensem ble PlanB een zomerconcert. Het programma bestaat uit voorna- melijke (licht) klassieke muziek met muziek van Mozart, Grieg, Schubert, Weiner en Leroy Ander son. Het optreden begint om 20.00 uur. Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen (Vji'ftf, Vind de Kroon terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 12 letters en ganaarwww.efteling.com w Nwaw Burg 22-28. M Nwaw Burg 22-28, Mtfetburg. tef: (0118)611741 AAGTEKERKE - Om geld in te zame len voor de uitzending van een Zeeuws plastisch chirurgisch team naar Ambon, houden de Stichting Samenwerking Vlissingen Ambon en de Rotary Club Walcheren van daag een Molukse avond. In een partytent wordt onder an dere een promotiefilm vertoond. Onnie en band zorgen voor mu ziek, net als fluitgroep Masohi en een zanggroep van jongeren. Wet houder Prins, uroloog Vriesde en chirurg Tegelberg vertellen over hun ervaringen op Ambon. De ge hele avond zijn er Molukse hapjes. Bewoners van de Molukse wijk in Souburg kunnen om 16.30 uur op de bus stappen, die om 17.00 uur nog stopt in de Middelburgse Rijn straat, om vervolgens naar Aagte kerke door te rijden. Om 21.45 uur brengt die de bezoekers terug. Leon programma Een geweldig woonkamer programma vervaardigd uit massief eiken. Te leveren in verschillende eigentijdse kleuren. Nu te koop tegen de aantrekkelijke Runner Wonen prijzen. Goes Marconistraat 15b (0113) 22 41 14 www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25