Waarom zou het hier niet lukken? 'Koopcontract tekende K® Vakantieplannen? PZC 'Sluis' drinkt te veel koffie en thee tijdens gemeentelijke recepties 22 Woensdag 17 juni 2009 Maak dan gebruik van de vakantieservice! lees vind leef Word jij Dagbladbezorger van het Jaar 2009? www.worddagbladbezorger.nl Gemeente genoodzaakt veertienduizend euro extra uit te trekken. Lucien van Hootegem is rond de eeuwwisseling in de Bonedijkestraat beland. Niet in de Harlekijn, maar gewoon, in een flatje. Vroeger woonde hij aan de Singel, maar na zijn scheiding verkocht hij zijn huis, nam ontslag bij de Schelde en volgde zijn droom: hij pakte zijn koffers en vertrok naar de Antillen. „Sint Maarten. Het eiland was net bezig met wederopbouw na een zware orkaan. Ik besloot te helpen. En te blijven." De drie maanden werden vijf jaar. Op het eiland was genoeg te doen. „Tot we klaar waren met bouwen. Ik besloot terug te gaan. In Neder land waren mijn diploma's intus sen achterhaald. En ik had geen huis. Mijn beste vriend in Vlissin- gen, Ali, liet me een half jaar in een caravan wonen. Maar ik moest eruit. Alleen, waarheen? Twee we ken na een bezoek aan Basco kwam de woningbouwvereniging met deze flat. Ze waarschuwden me nog voor de slechte naam die de buurt heeft, maar dat maakte niet uit. Joh, ik kwam net van de Antillen! Ik zag het als een uitda ging om de buurt weer leefbaar te maken." Van Hootegem deed het nog ook. Hij ging in de sociale raad en sprak zijn buren aan, om te hel pen of voor eenpraatje. „Sinds Sint Maarten heb ik andere ideeën over de wereld. Avontuurlijker." Door zijn werkloosheid had van Hootegem alle tijd voor vrijwilli gerswerk. Hij werd klusjesman bij stichting Dunya, bij Local Board en hielp mee aan de containerda- gen van l'Escaut. Hij trad ook in het wijkoverleg van de wooncorpo- ratie. Hij signaleert problemen in de buurt met betrekking tot drugs, criminaliteit en troep op straat. Hetzelfde doet hij voor de burger- schouw van de gemeente, die zich ontfermt over groen een aankle ding van de wijk. En nu zit hij weer in de werkgroep over bran ding in de Bonedijke. „Ik zet mijn tanden erin en laat niet meer los. Je kunt wel zeggen: het wordt niks meer, maar waarom zou het in Paauwenburg wel lukken en hier niet? Dat buurtgevoel moet ge woon terugkomen. Dat is lastig, ik weet het, de mensen hebben geen binding meer met elkaar. Ze zitten niet bij de vakbond, ze gaan niet naar de kerk. Veel mensen in de Bonedijke spreken amper Neder lands. Toch moeten we het met zijn allen doen. Weet je, vaak veeg ik het plein van de oude Raven- stein. Daar zitten dikwijls Marok kaanse vrouwen op een hekje. Eén van hen wil graag een vrouwen voetbalelftal vormen. Dat is prach tig! Dat maakt deze buurt mooi." Of Van Hootegem er nog lang kan blijven, is echter maar de vraag. In april 2010 moet hij zijn flat uit, om dat die tegen de vlakte gaat. Waar hij ook heen gaat, hij draagt de Bonedijke voor altijd bij zich. De naam 'Bonedijk' staat verwerkt in zijn e-mailadres. Jaap van Belzen en Atty Elshout in Atty's appartement, met uitzicht op de bouw van het Spaans Kwartier. „Andere Investeren in de Bonedijke? Huizenkopers en de projectontwikkelaar werden verbaasd aangekeken. Maar spijt heeft niemand van de Harlekijn. door Wendy van den Hurk Alsof hij de wereld schok te, zo voelde het. „Men sen verklaarden me compleet voor gek. Koopwoningen in de Bonedijke!? Ze begrepen er niets van." Toch had Ruud de Baar, directeur van Marsaki, vertrouwen in het nieuwe stukje Vlissingen. „Maar al- klanten tekeningen zien van vol gende fases. Die ambities bleven echter nog lang in zijn bureaula lig gen. Te lang. „We hebben veel vertraging opgelo pen. En toen raakte de economie nog in het slop. En hoe je het ook wendt of keert, het imago heeft toch een rol gespeeld bij de ver koop van de huizen. Is er een schietpartij in Vlissingen, dan roe pen zeven van de tien mensen 'dat het wel in de Bonedijke zal zijn'. Terwijl, toen ik nog overlastge- sprekken voerde bij Basco, bleek het daar best mee te vallen. Maar ja, het zit in de hoofden van men sen." Niet bij Atty Elshout. Zij is gek op volksbuurten. „In Zeist woonde ik in zo'n buurt en daarna twintig jaar in Paauwenburg, in de Regen- leen als dat zo concurrerend zou zijn met andere nieuwbouw, dat mensen over het imago heen zou den stappen." Dat lukte. Toen de Johanneskerk en 't Anker eenmaal hadden plaatsgemaakt voor de ge durfde architectuur van de Harle kijn, had de projectontwikkelaar over animo geen klagen meer. Het kleurrijke appartementencom plex was de eerste stap in de her ontwikkeling van de Bonedijke. Al in die tijd liet De Baar aan zijn Dossier Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice Geef je op bij je depothouder en maak kans op een fiets en een reischeque van 2000 euro. door Frank van Cooten SLUIS - Het koffie- en theegebruik op het gemeentehuis in Oostburg, het belfort in Sluis en op andere plekken waar de gemeente bijeen komsten belegt, is een stuk hoger dan was verwacht. Op basis van de ervaringen in 2008 is Sluis genoodzaakt voor dit jaar veertienduizend euro bij te ra men voor koffie en thee. Het gaat niet zo zeer om de koffie- en theedrinkende ambtenaren, be nadrukt voorlichtster Marjolein Reinhoudt. „Dat is vrij redelijk in te schatten. Het gaat met name om informatiebijeenkomsten, ext- tra raadsvergaderingen en recep ties. Dat is moeilijker te voorspel len." Sluis houdt bij hoeveel koffie en thee er dit jaar op kosten van de gemeente wordt genuttigd. Het col lege van burgemeester en wethou ders bezuinigt wel op het koffie- en theegebruik. In de kadernota, die volgende maand verschijnt, staan bezuinigingsvoorstellen. De bijraming van veertien mille staat in de eerste en tweede mana gementrapportage 2009. In deze rapportage staat ook dat de ge raamde meeropbrengst parkeergel- den van 123.609 niet wordt ge haald. Het gebruik van de parkeeronthaal- kamer in Nieuwvliet valt tegen en de uitbreiding van het parkeren in Sluis, langs de kust en in Breskens is nog niet gerealiseerd. Verder wordt verwacht dat de opbrengst van de parkeergelden een ton la ger zal zijn. En de parkeerboetes zijn vijftig mille lager dan was ge raamd. Als gevolg van de economische cri sis is Sluis genoodzaakt ruim 254.205 euro extra uit te trekken voor bijstandsverlening. De rapportage meldt ook inkom sten. Golfclub de Brugse Vaart krijgt binnenkort de bouwvergun ning voor de eerste 35 woningen bij de golfbaan in Oostburg. Deze woningbouw houdt verband met de sloop van de varkensstallen. De club koopt de stallen van de ge meente zodra de bouw start. De Harlekijn, die werd opgeleverd in 2000.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24