Midde LEZERSErTRA PZC Laat ook op het internet uw stem horen- Rondweg WCT Cultureel Zeeland Schouwburg Fietspad Kattendijksedijk ADHD 2 Verkiezingen Rutte Exclusief voord Cheque 50,- Middernacht Sale® LEZERS SCHRIJVEN reageer op de artikelen op www.pzc.nl Woensdag 17 juni 2009 1 5 Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 Iezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Het is niet te geloven dat de heer Heijning nu plotseling de gemeen te Goes gelooft. Denk je nu echt dat de rondweg er nu plots komt? Gemeente Goes houdt Wolp- haartsdijk al jaren een wortel voor en de bewoners lopen er als een domme ezel achteraan. Het is tijd om actie te onderne men! Waarom wachten tot 2010? Als er een overeenstemming is be reikt kan die schop dit jaar toch nog in de grond? Maar ik snap het wel Want ja, in 2010 dan is er vast weer een reden of een regel of een wet waardoor het uitgesteld moet worden naar 2011 of 2012 of waar om niet 2015. Zolang ik geen kraan zie staan, speelt Goes het spelletje gewoon verder. En succes voor de Lepelstraat, het toeristen seizoen staat weer voor de deur, dus die krijgen weer extra auto's te verwer ken door de toeristische trek rich ting het Veerse Meer. Theo van der Sluijs Burg. C. Koertstraat 7, Wolphaartsdijk Eind 2008 is aangegeven dat ook voor het natuurcompensatiegebied voor de WCT een volledige MER procedure diende te doorlopen, omdat daar waar een geul door het bestaande schor gegraven moet worden significante effecten op voorhand niet uit te sluiten zijn. Bij de opstelling van deze MER liep men inderdaad aan te gen significante aspecten van de Habitat Richtlijn. Men had dit kun nen weten, want dit is in 2001 al aangegeven door Redt de Kaloot en in 2003 in de uitspraak van de Raad van State. Inmiddels is ook de markt voor containervervoer drastisch gewijzigd. Weliswaar is China nog steeds de werkplaats van West-Europa, maar door de economische teruggang is de kwantiteit danig afgenomen. Daar op is in West-Europa niet tijdig ge anticipeerd met als gevolg dat er een overcapaciteit aan diepzeecon- tainerterminals is. Ook de werkge legenheid van deze terminals neemt steeds verder af door de au tomatisering. Zelfs de grootschalig heid van de WCT past niet bij Zee Cultureel Zeeland? Een Walchers onderonsje! land. Containerisatie binnen de Sloehavens en het Kanaal van Ter- neuzen naar Gent ligt veel meer voor de hand. Peter de Dreu (vz werkgroep geologie) Ruigendijk 10, Driewegen Freddy van Nieulande (vz Redt de Kaloot) Een veelzeggende foto in de krant van zaterdag. De kopstukken van het Zeeuwse culturele patrimo nium samen op de foto om te pra ten over de Zeeuwse cultuur. Opvallend en veelzeggend detail was dat er geen enkele Zeeuws-Vla ming vertegenwoordigd was aan de gezellige koffietafel. Van de vele miljoenen die er jaarlijks te verde len zijn komt er nauwelijks iets te recht in het Zeeuws-Vlaamse win gewest. Alle Zeeuwse culturele in stituten en instellingen met de daaraan verbonden geldstromen en werkgelegenheid houden domi cilie op Walcheren, lekker warm en dichtbij de vetpotten van de ab dij. Zeeuws-Vlamingen die het wa gen kritische noten te kraken over de verdeling van de kunst en cul- tuurgelden in onze provincie wor den meteen in de hoek gezet met bekende dooddoeners als laat je horen, werk samen en gedraag je niet als Calimero. Provincie Zee land betekent voor de Abdij onder aanvoering van cultuur gedepu teerde van Waveren, mond hou den, Zeeuws-Vlaamse vlag strij ken, en door werken. De buit ver delen wij wel onder elkaar. Frits Jansen Waterfront 276, Terneuzen In de krant van vrijdag werd ge schreven over de Middelburgse schouwburg. Het op 16 december 1807 ingewijde gebouw had geen florissant bestaan, werd in 1821 al eens te koop aangeboden, maar kon toen nog gered worden. In WOII draaide men echter gewoon door. Ruim twee maanden na het bombardement op Middelburg liet directeur B. A. van Verre weten: 'Ik heb besloten de exploitatie voort te zetten. Het lijkt mij lo gisch wat ontspanning in de schouwburg te brengen'. Zo werd er eind 1940 een filmtheater (de Schouwburg Bioscoop in plaats van het door het bombardement verwoeste City Theater) in onder gebracht. De Zeeuwse pianist Mari- nus Flipse gaf concerten en er wa ren toneel- en cabaretvoorstellin gen, revues of Duitse operettes. Zo trad er het Noord-Hollands Toneel op, in de regie van de NSB'er Jan C. de Vos. In het theater in Goes was Wim Sonneveld te zien, even als het radiocabaret van Paulus de Ruiter (collaborateur Jacques van Tol) met het fascistische duo Keu vel en Klessebes (Ceesje SpeenhofF foto Lex de Meester en Piet Rienks). Dat liep door tot de bevrijding in november 1944, waarna men zich aan het democra tisch regime aanpaste. Frans Doeleman Westerzicht 518, Vlissingen De gemeenteraad van Goes steunt de aanleg van de nieuwe weg door het landschap tussen Kattendijke en Goes. Ook al moeten ze daar voor de grond van de broers jaap en Jander van Dijk onteigenen. Dat is eenvoudiger dan grond ont eigenen van de golfbaan want daar heb je ballen voor nodig en dat hebben ze niet in Goes. Ik hoop dat de broers zich met hand en tand zullen blijven verzetten te gen deze natuurbarbaren. Dat de gemeente Goes niets met natuur heeft, was al bekend maar dat ze ook dit, ondanks dat het veel weer stand oproept, toch met alle ge weld doorzetten laat maar weer eens zien dat ze ook volledig lak hebben aan haar inwoners. In Oud Sabbinge hebben we al vaker meegemaakt dat ze niets met de natuur in de gemeente te maken hebben want wethouder Diele- rnan had destijds zelfs gezegd dat voor uitbreiding van de camping, ten koste van ons bosje, natuur ge compenseerd mocht worden in Groningen. Rob Ossewaarde Prins Bernhardstraat 25, Oud Sabbinge Met verbazing las ik het stukje van Thijs Schipper over ADHD in uw rubriek 'Lezers schrijven' (krant, 16-06). Hij geeft hierbij aan van ADHD niets, maar dan ook hele maal niets begrepen te hebben. Wellicht is het verstandiger je eerst eens in deze materie te ver diepen, in plaats van er, niet gehin derd door enige kennis van zaken, stukjes over naar de krant te schrij ven. Beste meneer Schipper, je kunt niet overal verstand van heb ben, maar doe dan ook niet alsof! O. Ruissen Kanaalstraat 91, Oost-Souburg De PW kreeg de meeste stemmen in Vlissingen. Ondanks de succes volle activiteiten van buurtmana- gers voor meer begrip. De mana ger noemt mijn Erkerwijk in de Bonedijkestraat de Engelse wijk. Bewoners waarvan de meeste en kel geld hebben voor een dak bo ven hun hoofd, moeten Engelse tuinen aanleggen. De buitenlandse buurman die moet integreren met Nederlandse taal moet aan Empowerment doen. Echt, dit verzin ik niet. Enke le jaren geleden bleek dat 2,9 mil joen euro voor multiculti-activitei- ten niet effectief was. Subsidievan- dalisme in mijn buurt mag, omdat het gebeurt door de welzijnselite in villawijken. Sinds 1985 staan ze aan mijn deur: Bruine Antillianen, witte gabbers, getinte Marokka nen. Met een gebalanceerde inves tering was er best mee te leven. Burgemeester Dijkstra en zijn 'links-ideologische' welzijnselite heeft daar geen boodschap aan. Het levert hun geen eer, subsidie of stemmen op. Die gaan van de weeromstuit terug naar de PW. Herman Ceeraert Bonedijkestraat 31, Vlissingen Rutte heeft het over de ontken ning van de Holocaust. Heeft de goede man niets beters te doen, na mens de kiezers. Overigens heeft hij zichzelf in zijn vingers gesne den. Zelfs zijn nest, de WD, vond de uitspraak te ver gaan. Logisch, het ontkennen van de Holocaust in 2009 is hetzelfde als het beweren dat de aarde plat is. Dus geen aan dacht aan besteden: keihard la chen, het regelt zich vanzelf H. MZ. Boer Westerzicht 445, Vlissingen Prijzen die het daglicht ddernacht Sale. Een unieke sale met prijzen die het daglicht niet kunnen verdragen. Onze winkels openen daarom 's avonds tussen 21.00 en 00.00 uur hun depten zodat u spectaculair vakantie aanbod kunt boeken datenkel tijdens de sale verkrijgbaar is! U ais lezer geniet van extra voordeel. Want, boekt u tijdens de Middernacht Sale een van de superaanbiedingen en levert u deze kortingscheque in, dan ontvangt u een extra korting van €50,-per boeking! Voorwaarden; maximaal 1 cheque per boeking alleen geldig bij boeking gemaakt tijdens de Globe Midder nacht Sale op 18 en 19 juni 2009 tussen 21.00 en 0.00 uur uitsluitend inwisselbaar bij Globe Reisburo minimale reissom dient 200,- p.p. te bedragen de waarde van deze cheque leidt nimmer tot uitkering in de vorm van contante betaling, noch kan in geval van an nulering na het aangaan van enige reisovereenkomst leiden tot restitutie in contanten. OM Ov 1 E-MAIL GEBOORTEDATUM 0 Kijk voor deelnemende winkels en actievoorwaarden op www.middernachtsale.nl De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15