Zeeland PZC Raad verdeeld over bezuinigingen Straf voor ruzie in Miniwok lager 17 WALCHEREN 27 25 Besparingssuggesties schieten alle kanten op in gemeenteraad. Gestrand T^iÊÊÊÊÊ^ÊÊKKÊÊÊÊÊÊÊBÊÊÊÊSÊÊSÊ Spelletje Boekenprijs Dinsdag 16 juni 2009 Nieuwe impuls voor Zeeuwse Zeeuwse bedrijven zitten nog in diep dal Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Ciele MIDDELBURG - Dat Middelburg fors moet bezuinigen is zonneklaar, maar op de vraag aan de gemeente raad 'hoe?' kwam gisteravond geen eenduidig antwoord. Vorig week werd duidelijk dat de gemeente pakweg driemaal zo veel moet besparen als in de plan nen tot en met 2013 stond aangege ven. Deze kadernota kon daarom meteen terzijde worden gescho ven. In september komen burge meester en wethouders met voor stellen om de besparingen te ha len. De gemeenteraad deed gistera vond een poging om aan te geven waar centen te halen zijn. Een deel van die besparingen kan buitenshuis worden gevonden. Daarover was men het dan wel eens. Middelburg betaalt mee aan allerlei zogeheten gemeenschappe lijke regelingen, variërend van de GGD tot de Zeeuwse Muziek school. Als de gemeenten moeten bezuinigen, kan het bij die organi saties ook wel een tandje minder. SGP-fractievoorzitter Chris Dek ker plakte daar 'uit de losse pols' al een bedrag op van een half mil joen euro. Maar over wat in de gemeente Middelburg zelf moet gebeuren kwam uit de algemene beschou wingen van de fractievoorzitters geen eenduidig beeld naar voren. In september komt het Middel- burgs college van B en W moet bezuinigingsvoorstellen. Gistera vond werden door de raadsfrac ties al vele voorzetten gegeven. De schouwburg, minder bouwen, of juist bouwprojecten naar voren halen, de langzaamverkeersbrug bij Ramsburg, evenementenbe- leid, de Giro d'Italia, de vele hecta res grond en ander onroerend goed van de gemeente, cultuur, ge meentelijke subsidies, de stadsma- nager, het welzijnswerk, en nog veel meer kwam voorbij als 'te schrappen, te verminderen of uit te stellen'. Voor elke bezuiniging was in steeds wisselende combina ties meer of minder steun te vin den. Opmerkelijk was het voorstel van het CDA om alleen nog maar leerlingenvervoer naar het speciaal onderwijs te vergoeden. De PvdA zei dat bij bezuiniging op gemeen- tepersoneel niet 'onderaan' de or ganisatie moet worden begonnen. Besluiten hoefden er gisteravond niet genomen worden. De zomer zal het college benutten om in sep tember met de concrete bezuini gingsvoorstellen te kunnen ko men. En wellicht ook met voorstel len om de inkomsten te vergroten. De fracties zeiden dat de burgers ontzien moeten worden, maar meestal ging dat vergezeld met de toevoeging 'zo veel mogelijk'. VLISSINGEN - Een zeehondje van drie of vier dagen oud is gisterochtend gestrand op de glooiing voor de Gevangentoren in Vlissingen. Volgens Jaap van der Hiele van de Eerste Hulp aan Zeezoogdieren had het beestje zijn navel streng nog niet verloren. Dat gebeurt meestal als de huilers een dag of zeven oud zijn. Het zeehondje weegt acht of negen kilo en was volgens Van der Hiele fel genoeg om deze stranding te overleven. Er waren geen compli caties. Het dier is gistermiddag naar de Zee hondencrèche in Pieterburen gebracht om aan te sterken. Van der Hiele vermoedt dat het dier afkom stig is van de populatie die op de Hooge Pla ten in de Westerschelde leeft. Mogelijk is er iets gebeurd waardoor hij zijn moeder is kwijt geraakt. Het dier heeft de naam Michiel de Ruyter gekregen. foto Ronald de Hondt door Jan Jaap Broekhuijsen DEN HAAG - Soep wordt zelden zo heet gegeten als ze wordt opge diend, luidt een bekend gezegde. Maar op 24 juli vlogen soep en ko kendhete kip letterlijk door het Vlissingse restaurant Miniwok tij dens een ruzie tussen een bezoe ker en de eigenaar. De door de lucht vliegende gerechten gingen vooraf aan een fikse vechtpartij waarbij de eigenaar rake klappen incasseerde. De bezoeker stond gis teren in hoger beroep bij het Haag se gerechtshof terecht. Deze Vlis- singer was eerder door de politie rechter in Middelburg veroordeeld tot een voorwaardelijke werkstraf van 40 uur maar wilde worden vrijgesproken. Hij deed een be roep op noodweer. De verdachte had als extra belang dat een veroordeling tot een werk straf er toe kon bijdragen dat hij tot ongewenst vreemdeling kan worden verklaard. Hij zit vast in Vreemdelingenbewaring. De man kreeg het hof gisteren deels mee. De hofrechter maakte namelijk uit de stukken op dat ook de eigenaar zich niet onbe tuigd had gelaten. De rechter sprak over diens 'medeschuld' aan de ruzie. Hij verlaagde de straf van de verdachte daarom tot een voor waardelijke boete van 500 euro. Tip? redactie@pzc.nl Die kleuter uit Vlissingen houdt van fietsen en van computerspelle tjes. Sinds vorige week fietst hij zonder zijwieltjes. Nog wat aarze lend op de stoep. Als oefening fiets te hij zaterdag met zijn moeder naar school om de route een beetje onder de knie te krijgen. Keurig bleef hij op de stoep. Dolgraag wil de hij ook 'voor het echt' naar school fietsen, maar moeder legde uit dat dat nog niet kan. „Eerst moet je netjes op het fietspad en op de straat kunnen fietsen. Als dat lukt, mag je écht met de fiets naar school." De jongen had de boodschap goed begrepen. Enthousiast zei hij: „Dus als ik naar school mag fietsen, heb ik het derde level gehaald!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9