Buitenland i Phone House Negen in Jemen ontvoerde buitenlanders mogelijk allen dood Onze complete touchscreen Jouw gratis TomTom Minder strijdei gaan naar Irak Slachtoffers werkten voor Nederlandse hulporganisatie. Krokodil verkiest hond boven kinderen Raadslid veroordeeld voor Hitlergroet VS ontmantelen basis in Kirgizië Proces Internationaal Strafhof tegen Bemba met de hartelijke service Kijk voor meer informatie of de dichtstbijzijnde winkel op www.phonehouse.nl €0,- kpn Dinsdag 16 juni 2009 I 7 naar verkiezing Iran WSHÊÊMËKêi>~ 8mmm5hhi Honderdduizenden aanhangers van oppositiekandidaat Mir-Hossein Mousavi tijdens een demonstratieve bijeenkomst op het Vrijheidsplein in Tehran. foto Ben Curtis/AP BAGDAD - Het aantal buitenlan strijders dat Irak binnenkomt om te strijden tegen het Amerikaanse en Iraakse leger is de afgelopen acht tot tien maanden flink afgeno men. Dat heeft generaal Ray Odier- no, de bevelhebber van de Ameri kaanse troepen in Irak, gisteren la ten weten. Volgens Odierno is de afname deels het gevolg van maat regelen van buurland Syrië om de doorgang van de strijders naar Irak te stoppen. De Verenigde Staten beschuldigden Syrië er in het verle den regelmatig van die juist door te laten. Sinds de Amerikaanse invasie van Irak moordden vooral soenniti sche moslimradicalen van al-Qae- da er op los. SANAA - Alle negen buitenlanders die vrijdag in Jemen werden ont voerd zouden dood zijn. Hun lij ken zijn gisteren door herders in de bergachtige provincie Saada ge vonden, zo maakte de politie be kend. Het gezelschap bestond uit een Duitse arts, diens vrouw en hun drie kinderen, twee andere Duit sers, een Britse arts en diens Zuid-Koreaanse vrouw. Ze verdwe nen vorige week tijdens een picnic in een gebied dat bekend staat als een schuilplaats van Al Qaida. Eerst werden de verminkte licha men van drie vrouwen gevonden, later de resten van de anderen. Er doen berichten de ronde dat twee kinderen nog wel zouden leven. De buitenlanders werkten voor de Nederlandse hulporganisatie Worldwide Services (WS). De in Emmeloord geregistreerde organi satie is opgezet door oud-werkne mers van het Deventer Zieken huis. De organisatie werkt vanuit Bleiswijk. WS assisteert het ministerie van Gezondheid van Jemen bij de zorg in het Republican Hospital in Saadah, een stad bij de grens met Saoedi-Arabië. Voor de organisatie werken zo'n twintig medische vrij willigers uit verschillende landen. WS wordt onder meer gesteund door Tonga, een stichting die geli eerd is aan het Deventer Zieken huis en hulporganisaties voorziet van medische hulpmiddelen en educatiemateriaal. Het gebeurt regelmatig dat leden van stammen buitenlanders ont voeren om de regering te dwingen aan hun eisen tegemoet te komen. Doorgaans worden de gijzelaars goed behandeld en komen zij ook ongedeerd vrij, zoals onlangs nog een Nederlands echtpaar. DERBY - Twee Australische school kinderen zijn ontsnapt aan een 3,5 meter lange krokodil, die plots uit een rivier opdook. Het reptiel had meer oog voor de 10-jarige labra dor van de jongens en sleurde de hond mee het water in. Met een gewicht "van 40 kilo was de labra dor duidelijk zwaarder dan de twee jongens, die nog op de lagere school zitten. Het incident vond plaats aan een oever van de rivier May in West-Australië. De jongens waren daar met hun ouders aan het picknicken. BRUSSEL - Een gemeenteraadslid uit het Belgische Charleroi is giste ren veroordeeld voor het brengen van de Hitlergroet. De rechtbank in Charleroi legde Olivier Delcourt een boete op van 1.100 euro. De man werd vervolgd omdat hij in december 2006 tij dens de eedaflegging voor de nieu we gemeenteraad de Hitlergroet bracht. Olivier Delcourt was voorheen ac tief lid van de extreemrechtse par tij Front National in het Franstali ge deel van België. MANAS - Flet Amerikaanse leger is begonnen met het ontmantelen van zijn militaire basis Manas in Kirgizië. Dat heeft Christopher Bence, de bevelhebber op de basis, gisteren gezegd. Begin dit jaar liet de Kirgizische president Koerman- bek Bakijev weten dat hij af wilde van de Amerikaanse militairen in zijn land. De basis was voor de Amerikanen sinds 2002 een be langrijk steunpunt voor de strijd in Afghanistan. De VS hebben tot op het laatst geprobeerd sluiting van Manas te voorkomen. DEN HAAG - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag begint een proces tegen voormalig vice- president Jean-Pierre Bemba van de Democratische Republiek Con go. Het hof heeft voldoende be wijs tegenhem verzameld. Dat maakte het ICC gisteren bekend. ICC-hoofdaanklager Luis Moreno Ocampo zal hem op vijf punten aanklagen Het gaat om drie oor logsmisdaden en twee aanklach ten wegens misdaden tegen de menselijkheid in buurland Cen- traal-Afrikaanse Republiek. LG Arena (KM900) Innovatieve, 3D user interface 3" krasvrij Full WVGA Touchscreen Dolby Mobile geluidsweergave I Nu eerste jaarf 22,50 p.m. met gratis TomTom XL |Q Routes t.w.v.C 229.95 i.c.m. een 2-jarig Flexibel 20 abonnement Surf&Mail Totaal Normaal 29,95 p.m. Nu eerste jaar 22,50 p.m.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7